Imperatoru meu face gimnastica !

Pandinus, Buthus, Parabuthus, Centruroides, Androctonus si alte genuri si specii de scorpioni.
peter
Ou
Ou
Mesaje: 9
Membru din: 10 Mar 2012, 16:38
Localitate: Timisoara
Nume: MARIAN

Imperatoru meu face gimnastica !

Mesajde peter » 01 Apr 2012, 11:44

Aseara mi-am bagat scorpionu in terariu la varan (fara varan in terariu) si mi-a taiat plasa de la aerisire si a iesit afara. Terariu e pe o masa deci e mai mult ca sigur ca a cazut jos de pe masa, pt ca dimineata cand m-am trezit era sub pat la mine !
Dupa ce l-am bagat in terariul lui, a inceput sa stea in cap, atunci cand l-am gasit sub pat era cu clestisorii lui mici cu care mananca afara, acuma vad ca sta in cap si se impinge cu clestisorii mici in substrat.
E foarte nervos, nu stiu de ce se comporta asa, posibil sa fie ranit dar nu observ nicio rana.
Poate stiti voi !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Imperatoru meu face gimnastica !

Mesajde olarasu.marian » 01 Apr 2012, 16:10

Incearca sa descrii mai bine cum se comporta. Are probleme in a se deplasa, il vad in poze in pozitii putin ciudate? E foarte probabil ca din cauza cazaturii, sistemul nervos sa fi avut de suferit. Din pacate nu poti decat sa astepti sa isi revina singur. Pana una alta, muta-l intr-o cutie de plastic mai mica, aranjeaza-i o ascunzatoare si lasa-l undeva unde e liniste si intuneric. Nu incerca sa-l hranesti momentan.
peter
Ou
Ou
Mesaje: 9
Membru din: 10 Mar 2012, 16:38
Localitate: Timisoara
Nume: MARIAN

Re: Imperatoru meu face gimnastica !

Mesajde peter » 01 Apr 2012, 17:31

Se misca foarte ok, nu vad nicio diferanta in privinta asta, ba chiar se "lupta" cu mine daca ma apropii cu penseta.
Am observat ca parca ar regurgita ceva lichid, de aceea poate sta cu capu in jos... acuma astept si sper sa-si revina :(

Înapoi la “Scorpioni”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori