Proiect terariu nou!

Constructie terarii, amenajare, iluminare, DIY si altele
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde robertcarst » 19 Apr 2012, 12:01

vladutz98 scrie:Buna sunt nou pe forum am o intrebare
care e spatiul minim pentru o iguana la maturitate ar incaprea intr-un terrariu cu dimensiunile(Lxlxh) 100x110x170


La varsta de 7 ani o iguana verde poate atinge o lungime de aproximativ 2m, ceea ce inseamna ca terariul va trebui sa aiba cel putin 2m inaltime, 3m lungime si 1m latime. - Informatie din care-sheetul pe care il gasesti pe site.

Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
vladutz98
Pui
Pui
Mesaje: 25
Membru din: 18 Apr 2012, 11:19
Localitate: Sighetul Marmatiei
Nume: Vlad Vladut

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde vladutz98 » 19 Apr 2012, 12:20

robertcarst scrie:
vladutz98 scrie:Buna sunt nou pe forum am o intrebare
care e spatiul minim pentru o iguana la maturitate ar incaprea intr-un terrariu cu dimensiunile(Lxlxh) 100x110x170


La varsta de 7 ani o iguana verde poate atinge o lungime de aproximativ 2m, ceea ce inseamna ca terariul va trebui sa aiba cel putin 2m inaltime, 3m lungime si 1m latime. - Informatie din care-sheetul pe care il gasesti pe site.


mersi nu o sa-mi achizitionez o iguana pentru ca nu pot sa-i ofer un terariu mare si nu vreau sa o chinui
o sa ma orientez la o soparla cu dimansiunile la maturitate mai mici
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde robertcarst » 19 Apr 2012, 12:35

vladutz98 scrie:
robertcarst scrie:
vladutz98 scrie:Buna sunt nou pe forum am o intrebare
care e spatiul minim pentru o iguana la maturitate ar incaprea intr-un terrariu cu dimensiunile(Lxlxh) 100x110x170


La varsta de 7 ani o iguana verde poate atinge o lungime de aproximativ 2m, ceea ce inseamna ca terariul va trebui sa aiba cel putin 2m inaltime, 3m lungime si 1m latime. - Informatie din care-sheetul pe care il gasesti pe site.


mersi nu o sa-mi achizitionez o iguana pentru ca nu pot sa-i ofer un terariu mare si nu vreau sa o chinui
o sa ma orientez la o soparla cu dimansiunile la maturitate mai mici


Imi place foarte mult cand vad ca oamenii se documenteaza inainte de a cumpara un animal. Felicitari pentru decizie, daca vrei mai sunt destule articole despre soparle pe site, poate te ajuta informatiile de acolo.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
vladutz98
Pui
Pui
Mesaje: 25
Membru din: 18 Apr 2012, 11:19
Localitate: Sighetul Marmatiei
Nume: Vlad Vladut

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde vladutz98 » 21 Apr 2012, 10:07

eu m-am orientat spe o agama cu barba dar este mai geu fiinda parintii nu ma lasa si trebuie sa procur singur baniisi este putin mai greu
fiinda am doar 14 ani dar cumva cumva tot o sa fac si o sa am o agama daca nu anu asta pote in celalalt iar cand o so am o sa-i ofer tot ce am mai bun
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 237
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde Shak » 22 Apr 2012, 07:19

Ideea e sa poti sa ii asiguri hrana calciu si UV. Daca nu orienteaza-te spre geko, leopard sa crestat.
vladutz98
Pui
Pui
Mesaje: 25
Membru din: 18 Apr 2012, 11:19
Localitate: Sighetul Marmatiei
Nume: Vlad Vladut

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde vladutz98 » 22 Apr 2012, 09:41

pot sa ii ofer hrana calciu si UV doar ca nu acuma !
Avatar utilizator
Daniyyel
Gecko
Gecko
Mesaje: 67
Membru din: 23 Noi 2011, 11:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Daniyyel N.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Proiect terariu nou!

Mesajde Daniyyel » 08 Iun 2012, 11:21

La mine terariul iguanei a ajuns o chestie simbolica mai mult :)))......ca a pus stapanire pe casa :) mai ales acum vara sta la geam unde bate soarele pe ea prin plasa de tantari :)
Acolo are si ea parte de miscare....urmareste pasarile, masinile, avioanele si pe femeia de servici care face curatenie in fata blocului :)) foarte curioasa iguana....

Înapoi la “Terariu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 33 vizitatori