Terarii de la Herptek

Constructie terarii, amenajare, iluminare, DIY si altele
bogdan_kaa
Pui
Pui
Mesaje: 46
Membru din: 12 Feb 2011, 14:58
Nume: bogdan
Localitate: giurgiu

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde bogdan_kaa » 26 Dec 2011, 01:13

eu sunt sigur ca-s de calitate. ce naiba, daca de americani nu suntem siguri 100%, ce iese din mana nemtilor e SUPER CALITATE. tot mapamondul stie asta.
eu doar pretul il discutam, si nu ca nu ar reflecta calitatea, ci e pur si simplu scump pentru mine. ( "noi" - nu mai am curaj sa zic)
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Fritzmaister » 26 Dec 2011, 12:24

na gata :lol: am vorbit cu tipul de care vorbeam, si am stabilit ca trebuie sa-i aduc proiectele de design si atunci o sa vorbim de preturi si costuri de productie. cred ca o sa fie interesant, sper sa iasa ceva fain :thumbup:
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 26 Dec 2011, 17:21

Fritzmaister scrie:na gata :lol: am vorbit cu tipul de care vorbeam, si am stabilit ca trebuie sa-i aduc proiectele de design si atunci o sa vorbim de preturi si costuri de productie. cred ca o sa fie interesant, sper sa iasa ceva fain :thumbup:


Super, daca o sa le faceti la aceeasi calitate dar mai ieftin ma gandesc ca o sa fie si clienti!
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Corleone » 26 Dec 2011, 19:18

asteptam detalii mai rapid, ca am nevoie de 5 terarii pentru inceput :thumbup:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Fritzmaister » 26 Dec 2011, 21:26

am mai citit de pe site ce si cum, si se pare ca astea sunt pana la urma din plastic, dar luand in considerare ca fibra de sticla este mai tare, ar merita o incercare. mai trebuie sa fac cateva cercetari despre materialele, daca n-au cumva vreun efect negativ asupra animalelor, dar am vazut ca unele companii care produc decoruri(scumpe, din alea pt acvarii) le fac tot din fibra de sticla.
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Fritzmaister » 26 Dec 2011, 21:39

mie prima data astea mi-au placut cel mai mult :) http://npicages.com/index.html
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde snakefishmike » 26 Dec 2011, 21:39

Fibra de sticla se poate folosi linistit.
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Fritzmaister » 27 Dec 2011, 10:48

am gasit si un video cu acest tip de terariu, si dupa parerea mea, modelul inclinat in fata este foarte bun, deoarece iti ofera un unghi de observare mult mai mare, si este chiar mult mai comfortabil cand vrei sa observi animalele, deoarece daca terariul are fata dreapta, si este sub nivelul ochiilor, trebuie sa te apleci sa vezi in terariu, dar asa poti sa vezi fara probleme, fara a te apleca. astept pareri, legat de design, legat de aerisire(aici cred ca se poate si mai bine), si ar mai fi o chestie, daca sa se poate suprapune una peste celalalt fara raft, sau aspectul asta nu este chiar atat de important.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Corleone » 28 Dec 2011, 08:48

ar fi preferabil sa se suprapuna. adica nu preferabil, impetuos necesar :lol:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: Terarii de la Herptek

Mesajde Fritzmaister » 28 Dec 2011, 13:27

sa vedem ce pot inventa, si ce spune mesterul ce se poate si ce nu, dar ideea este ca terariile ce v-am aratat imi plac foarte mult ca si aspect, si probabil ce vom face, va fi ceva de genul, numai cu ceva modificari, si pe langa asta forma ei "mai simpla" reduce si costurile, deci si asta va fi un punct de care voi tine cont. plus daca va uitati pe site, un raft din ala metalic cu pretul de 330$ se poate face foarte usor din sipca, si pretul ar ajunge undeva la 20-30lei...deci nu va costa o avere. pana atunci, daca gasiti pe net alte terarii de genul asta, plastic/fibra de sticla si va place puneti poze, ca oricum si voua trebuie sa va placa ce cumparati :P si cu atatea offtopicuri eu cred ca deja am putea schimba numele topicului la terarii din fibra de sticla sau plastic :lol:

Înapoi la “Terariu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 31 vizitatori