construire terariu

Constructie terarii, amenajare, iluminare, DIY si altele
andreybcl96
Ou
Ou
Mesaje: 13
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06

construire terariu

Mesajde andreybcl96 » 24 Mar 2010, 08:33

buna seara!
stiu ca am facut unele greseli pe acest site si nu numai dar vreau sa imi cer inca o data scuze si sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi

as dori sa construiesc un terariu de 80 lungime , 35 latime , 25 inaltime
cel mai posibil va fi populat de 1 pereche de gecko leopard
as dori sa stiu materialele care imi trebuiesc sa le cumpar pe toate si dupa aceea ma apuc.
aerisirile vor trebui facute in fata pentru ca il voi baga intr-o biblioteca si nu pot da gauri pe lateral
usa sa fie glisanta prin fata..

si as vrea sa intreb daca pot baga 2 masculi si 2 femele de gecko in acelasi terariu

Va multumesc mult si inca o data imi cer scuze pentru ce sa intamplat in trecut
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesajde Corleone » 24 Mar 2010, 08:34

pai daca bagi terrariu in biblioteca ai putea sa incepi sa prelucrezi direct spatiu respectiv. radu sau movix a facuit terariu cu usi glisante asa ca asteapta sa-ti povesteasca ei.
daca veri ca terrariu sa fie separat il faci din placi de pal. le tai frumos la dimensiunile corespunzatoare si le prinzi cu suruburi.

masculii se bat intre ei. ai putea sa bagi un mascul si 3 femele daca vrei sa fie neaparat 4.
radu

Mesajde radu » 24 Mar 2010, 08:35

eu inca nu am facut terarii
andreybcl96
Ou
Ou
Mesaje: 13
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06

Mesajde andreybcl96 » 24 Mar 2010, 08:35

multumesc mult sincer chiar nu mam gandit sa il prelucrez direct pe biblioteca
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesajde Corleone » 24 Mar 2010, 08:36

ai putea sa iei plexiglas si sa faci din bucata respectiva o usa ( balamale intr-o parte, iar in partea cealalta o inchizatoare, magnetica sau cu zavor). ar trebui ca usa sa fie ceva mai mica de inaltime decat spatiul respectiv pe care il transformi, pentru a intra aerul (tinand cont ca leoparzii nu se catara, nu e nici o problema).

cam asta ar fi cea mai usoara metoda.

Înapoi la “Terariu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 44 vizitatori