intrebare in legatura cu un heatpad

Constructie terarii, amenajare, iluminare, DIY si altele
iuliusjup
Ou
Ou
Mesaje: 21
Membru din: 28 Sep 2010, 09:55
Nume: Iulius
Localitate: Radauti,Suceava

intrebare in legatura cu un heatpad

Mesajde iuliusjup » 02 Noi 2010, 13:36

ce credeti sau ati incercat sa dezlipiti un heatpad de pe sticla? se strica? ca eu am unul lipit deja si nu-mi mai foloseste in felul cum e lipit pe terariu si al vrea sa-l dezlipesc si sa-l folosesc in alta parte. ati incercat, ca mie imi este frica, banuiesc ca se strica.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare in legatura cu un heatpad

Mesajde Chuckie » 02 Noi 2010, 14:15

Si eu cred ca se strica. Eu si altii preferam sa il lipim pe o bucata de geam si asa il putem muta cu tot cu acel geam cand avem nevoie...
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: intrebare in legatura cu un heatpad

Mesajde Crabman » 02 Noi 2010, 20:57

Practic acest heat pad este alcatuit dintr-o rezistenta pus intr-o "chestie" de plastic care e lipicioasa pe op parte daca il dezlipesti cu siguranta se va incalzi dar nu cred ca se va mai lipi asa de bine asta este dezavantajul acestui tip de heat pad deasta ti-l recomand pe cel de la jbl.Am si eu unul din acest tip care se lipeste dar nu i-am dezlipit acea folie si il pun asa sub un terariu de sticla la 0,5-1 cm distanta de sticla.
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: intrebare in legatura cu un heatpad

Mesajde Crabman » 17 Noi 2010, 23:00

Ce ai mai facut cu heat pad-ul ?eu am un astefel de heat pad dar il tin cu folia pe el ....intradevar in unele locuri(colturile) s-a dezlipit folia aceia dar el in sine merge perfect se incalzeste si este la 0,5-1 cm fata de sticla de 10 mm a terariului:)
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!

Înapoi la “Terariu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 50 vizitatori