[Video] Din terariu

Intrebari, nelamuriri, stiri si alte discutii despre animalele din terarii
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Corleone » 20 Sep 2012, 09:10

Ep. 18 - Frumoase, dar bestii

In acest episod prezentam trei specii de nevertebrate: tarantulele Pamphobeteus sp. Sud Ecuador si Vitalius wacketi (fosta Pamphobeteus sp. Platyomma) si Tityus stigmurus, o specie de scorpion sud-american. Astept comentariile, parerile si eventuale idei pentru episoadele viitoare. Vizionare placuta!

id: alexfota91
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Corleone » 11 Feb 2013, 23:50

Ep. 19 - Cutia de polistiren

Pentru cei care au temperatura camerei sub cea necesara, cutia de polistiren poate fi o alternativa ieftina si usor de realizat. Astept comentariile, ideile si reprosurile voastre! Vizionare placuta!

id: alexfota91
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde BogdanFarm » 11 Feb 2013, 23:54

In sfarsit...

Foarte util episodul, cred ca maine ma apuc si eu de una, chiar vroiam sa duc hrana in magazie.

Multumim!
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Corleone » 25 Feb 2013, 03:12

Ep. 20 - Papua

Am ajuns la episodul 20, in care voi prezenta doua animale din colectia mea, Gecko Tokay si 87,5% Irian Jaya Jaguar Carpet Python, ambele avand ca habitat insula Papua (Tokay nu numai). Vizionare placuta!

id: alexfota91
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Corleone » 11 Mar 2013, 17:38

Ep. 21 - Marshalli

In prima parte prezint o metoda de a scoate o tarantula agresiva din terariu, iar in cea de-a doua, este prezentata specia Ceratogyrus marshalli. Astept parerile si ideile voastre pentru episoade viitoare. Vizionare placuta!


id: alexfota91
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Bobi » 11 Mar 2013, 23:33

Felicitari pentru realizarea videoclipurilor super misto bravo tie !

M am uitat la video de la expo ..... acum inteleg de ce nu este dezvoltat acest hobi si la noi in tara din cauza preturilor si nici nu cred ca va fii vreodata la ei un gecko leopard e 7500 de forinti adica 108 lei un exemplar matur am vazut pe acolo pe si agame pui tot asa pana in 100 lei , 150 de lei sa numai zic de serpi si alte soparle....dezamagitor! Sa nu mai vorbim de petshop urile noaste unde un pui de gecko leopard e cel putin 180 de lei slab nu mananca nu au auzit de uvb in viata lor....agamele la fel 300 si cv de lei si nu exemplar la 20 25 de cm...dezastruos. Si daca cineva se duce sa aduca animale de acolo cer pret zici ca sunt pet shop uri excluzand mici exceptii oameni cu caracter !! Ar trebui sa faceti intr un fel sa incurajati lumea sa mearga acolo sa ia animale sa inmulteasca ca asa slabe sanse sa se dezvolte ceva la noi in tara !! Pune ti adresa cu targuri unde sunt cum sunt eu pun masina la bataie daca vrea cineva sa mearga la urmatorul targ !
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Chuckie » 11 Mar 2013, 23:37

Bobi, iar n-ai rabdare. Targurile sunt anuntate cu mult inainte, si pe forum si pe site:

Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Video] Din terariu

Mesajde Corleone » 21 Apr 2013, 00:11

Ep. 22 - Crested Gecko

De aceasta data va prezint o alta specie de gecko, Crested Gecko, si o specie de gandaci tocmai buna pentru ei: Nauphoeta cinerea, Astept comentariile, reprosurile, ideiile voastre pentru viitoare episoade. Vizionare placuta!

id: alexfota91

Înapoi la “Alte discutii despre reptile, amfibieni si nevertebrate”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori