Câini

Discutii libere despre alte animale care nu intra in categoriile de mai sus.
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 14 Apr 2010, 07:35

Chuckie,este foarte frumuşel... să îţi trăiască!!!
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?
Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 15 Apr 2010, 12:07

Ce prostioare face cusu meu :P
Imagine
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 15 Apr 2010, 13:23

Imagine
Imagine

Ea este ultima achizitie si da despre ea se poate spune clar ca este prapadita in sensul de la noi de aici din bucuresti :D Are cam un an si 4 luni, a fost abandonata si a stat 3 luni inchisa intr-o camera jegoasa in propriile mizerii. Nu am stiut pana acum de existenta ei acolo pt ca altfel o luam de mult. Are 19 kg, probleme cu respiratia, rani pe urechi si multe altele. O sa va arat poze peste o luna sa vedeti cum arata.
Galerie foto:
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 15 Apr 2010, 13:27

Ce noroc are cu tine!!! :) bine că ai dat de ea. Bravo!
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Mircea
Piton
Piton
Mesaje: 198
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: Timisoara

Mesajde Mircea » 15 Apr 2010, 15:01

Lilu, cusu tau, poate ca vrea sa se stearga undeva cu hartia igienica si nu reuseste... NU ? :lol:

Hag, ai un suflet MARE ! Bravo ! Din pacate sunt prea multe animale in aceeasi situatie. Saraca, parca ai luat-o de la Auswitz... Sunt convins, ca intr-o luna, o pui pe picioare cat de cat ! Bafta cu ea.
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 15 Apr 2010, 15:11

Mircea scrie:Lilu, cusu tau, poate ca vrea sa se stearga undeva cu hartia igienica si nu reuseste... NU ? :lol:


Poate fi şi asta o variantă... putea şi ea totuşi să rupă o bucăţică mai mică...nu?
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 15 Apr 2010, 15:22

Da, sunt multe animale in situatia ei dar tot cred ca daca statea pe strada in tot timpul asta nu ajungea asa. Sigur o lua cineva in casa si daca nu se descurca ea intr-un fel Cati maidanezi ati vazut voi aratand asa? Eu sincer va spun ca niciunul. Imi este destul de greu si cu ea avand in vedere ca stau cu bunicamea(care este foarte rea si nebuna) si nu am voie decat intr-o singura camera. In curand ei o sa doarma in pat si eu pe jos pe undeva :lol: Deja este iubita lui Duff dar numai cand are el chef..in restul timpului o cam maraie. E artagost :? ...cum spuneam si in alte posturi. Aaaa, am uitat sa va spun.....o cheama Suki :D
Imagine
Galerie foto:
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 15 Apr 2010, 15:28

Ce nume frumos! :) pe lângă cusu tău se vede că este slăbuţă...
Dar sunt sigură, că într-o lună de TLC o să fie bine :D
Succes!
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 15 Apr 2010, 15:39

Este cu 10 kg mai slaba decat el. E piele si os si are niste picioare asa subtiri ca mi se pare ca se rupe cand alearga. Multumesc frumos. O sa va tin la curent cu noutati :salut:
Galerie foto:
Avatar utilizator
Mircea
Piton
Piton
Mesaje: 198
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: Timisoara

Mesajde Mircea » 19 Apr 2010, 03:09

Mult succes, Hag. Ai tot timpul din lume sa o faci bine pe Suki. Dar apropo, cand mai vii cu un animal acasa, cum se uita bunica la tine ?

Noroc cu Sloby, ca a postat si el, ca altfel ziceam ca doar Site Admin si Moderatorii se baga la topicul de caini... :lol:

Ea este Daisy cand avea 4 luni (acum 2 ani). Acum se pregateste sa devina mamica pentru prima data.

Imagine
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 19 Apr 2010, 21:04

Eh mai Mircea, mama a vb cu nebuna de bunicamea si i-a zis ca sta cam 2-3 saptamani aici Suki apoi o sa se duca la mama. Ei bine cu siguranta nu o sa se intample asa. O sa stea aici pana o sa plec si eu. Deja este disperata dupa mine, sta numai in picioarele mele cand sunt in casa.
Fetita ta este tare frumoasa si spune-mi te rog ca nu o tunzi :D eu tund zilnic catei si mi se par atat de urati fara par :shock:
Galerie foto:
Avatar utilizator
Mircea
Piton
Piton
Mesaje: 198
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: Timisoara

Mesajde Mircea » 20 Apr 2010, 13:50

Din pacate, trebuie sa-ti spun, ca o tund. Dar numai cand este cazul. Eu am curte si gradina, dar o mai iau cu mine si la pescu'. Dupa ce i se agata in blana scaieti, sau spic din acela, nu stiu cum se cheama iarba respectiva...nu am alta solutie. Ea parca este aspirator de incalceli. Cu lupoaica, nu am aceste probleme. La ea, cad aproape singure.
Iar acum, cand urmeaza sa nasca, cu atat mai mult...am tuns-o preventiv. Dar CLAR, arata mult, mult mai bine cu "plete". La caini, nu prea sunt incantat de tunsuri, taieri de coada sau de aranjarea urechii, dar asta este.

Saraca, acum ca a dat de un stapan bun, tine cu ghearele si cu dintii de tine. Se spune ca acesti caini sunt cei mai fideli si iubitori, fiindca au vazut cum este fara.
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 21 Apr 2010, 15:14

Da, abia astept sa vad poze cu piticii....dupa ce fata latoasa ta :D
Galerie foto:
Avatar utilizator
Mircea
Piton
Piton
Mesaje: 198
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: Timisoara

Mesajde Mircea » 23 Apr 2010, 03:40

Si eu abea astept sa-i vad. Am sa pun poze cu ei. Inca cateva zile.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesajde Corleone » 25 Apr 2010, 22:27

va prezint cel mai nou animal de terariu :king:
Imagine
id: alexfota91

Înapoi la “Alte animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori