Câini

Discutii libere despre alte animale care nu intra in categoriile de mai sus.
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Câini

Mesajde Lilu » 07 Apr 2010, 01:28

.... animăluţele mele preferate
am şi eu o căţeluşă,nu este de rasă... am găsit-o pe stradă,era călcată de maşină...am dus-o la doctor şi a făcut-o bine :)
Voi ce câini aveţi?
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?
Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 07 Apr 2010, 13:52

Ea este Lilu, are 5 luni şi este o prăpădită mare... îmi crează mult mai multe probleme decât Ella şi Dex... este prima mea căţelusă şi sicer nu am crezut că este atât de dificil să ai un câine în casă :)
Imagine

De Paşti la bunici... a stat foarte cuminte :) cu siguranţă pot spune că este un căţel căruia nu îi place afară sau pe jos
Imagine
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Mircea
Piton
Piton
Mesaje: 198
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: Timisoara

Mesajde Mircea » 07 Apr 2010, 14:29

Este frumoasa. Nu te speria, asa sunt cateii pana devin maturi (mai ai de asteptat cateva luni), sunt ca si niste copii neastamparati. Dupa maturizare se vor termina prostioarele (marea parte a lor...).
Eu am ciobanesc german (femela de 14 ani si cateva luni) si bishon maltez (femela de 2 ani) care in curand, cred ca-mi va face puiti.
Bafta multa cu animalutele tale !
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 07 Apr 2010, 15:00

ce mişto! ciobănescul german este super frumos şi inteligent! eu pe viitor îmi doresc un cibănesc cehoslovak... un mix între lup şi ciobănesc german...sunt superbi.
Cu Lilu cel mai greu este că ea era ft buşită... din 4 avea 3 lăbuţe bune!
La bazin avea 4 fracturi si la picioruşul din faţă iar... ea 1 lună numai pe burtă stătea... sau o mai întorceam eu... am răsfăţat-o ft ft tare şi acuma această faptă bună îmi dă o palmă :D
este foarte neastâmpărată...mârâie copii, mă muşcă, mă latră... mai face şi în casă... se joacă brutal cu dihorii mei :(
Acuma umblu cu ea la grădiniţă... într-o lună o ia şi la dresaj... mă descurc destul de greu cu ea.
Ce mă supăra extrem de mult este că papă de pe jos...orice :((
Într-o seară după ploaie a păpat melci... şi la 5 dimineaţa i-a venit înapoi...
O să am mult de lucru cu ea... şi să nu vb de lucrurile roase din casă :))
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesajde Corleone » 07 Apr 2010, 15:11

nene iti bagi toate animalele la produs? :lol:

frumoasa militara! sati traiasca!

si potaia mea mananca toate porcariile de pe jos (mai cu pofta ca mancarea din casa). de facut in casa a facut pana la 2 ani :oops: . alearga doar copii mici, cainii mai mici ca ea si pisicile (dar daca zbarleste coama pisica face stanga-imprejur).
id: alexfota91
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Mesajde movix » 07 Apr 2010, 16:19

sa imi prezint si eu sobolanii:))

ea este Tora, are 8 ani si toata ziua alearga prin curte, parca ar fi un copil mic, nu are astampar :)))

Imagine

Imagine


iar el este Piki, el e mai batran, are 10 ani si ceva, l`am gasit pe strada cand era mic si l`am luat acasa :D

Imagine


cand o sa moara unu dintre ei (sper ca nu prea curand) vreau sa imi iau un mastino napoletano :roll:
:bliss:
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 07 Apr 2010, 17:28

Aşa arăta Lilu după prima operaţie... a avut 7 în total
Imagine
Imagine
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesajde Corleone » 07 Apr 2010, 20:35

uffffff..... tare amarata a fost saraca :cry: :?
id: alexfota91
Avatar utilizator
Sloby
Varan
Varan
Mesaje: 388
Membru din: 22 Mar 2010, 21:54
Localitate: Focsani
Nume: Rosioru Cristian Gabriel
Localitate: Focsani
Contact:

Mesajde Sloby » 07 Apr 2010, 23:36

Tot respectul pentru ce ai facut pentru bietul animal.... Cam rar astfel de oameni. :salut:
2.0.0 Varanus exanthematicus
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 08 Apr 2010, 07:36

Sloby... eu sper că am făcut bine că m-am chinuit cu ea... au văzut-o 3 medici. Unul chiar a doua zi după ce am găsit-o, i-a acordat primul ajutor şi a constatat fracturile ei... era ft rezervat. :(
Al doilea a fost de la facultatea de medicină, este acolo o staţie de cercetare şi experimente... la Tg-mureş numai acolo se pot face radiografii animalelor (sau dacă ai pile la spitalul judeţean) . Noi am făcut 2 radiografii, tipul era medic veterinar... nu prea profesează ci perdă. El a fost cel care m-a repezit... mi-a spus că nu merită, cel mai bine e să o adoarme... :( pentru că: este mult prea buşită, că are artiuclaţiile rupte şi că nu este de rasă!! şi nu merită financiar....
Mi-a dat radiografiile şi m-am dus la al treilea medic...cel care le ceruse (acel medic nu a vrut să facă nimic până nu a văzut cum stă treaba) Eram foarte fericită când a zis că face câine din ea :)
A şi făcut! :D cu multe operaţii... cu nopţi petrecute în postoperator,nopţi nedormite .... o am de 3 luni,umblă dar nu perfect,niciodată nu o să fie perfectă :) NU asta mă deranjează... ci faptul că nu va avea o viaţă normală fiind dependentă de 2 medicamente... una pe bază de calciu şi una pentru articulaţii... şi este foarte probabil că atunci când va înainta în vârstă o să o doară tare...tot... şi atunci va trebui să renunţ la ea...
Am două filmuleţe personale... în primul film statea foarte greu... deabia ţinea pasul cu noi... iar a doua este făcut de sărbători... se observă că are un defect dar este mult mai bine acum.
http://www.youtube.com/watch?v=xmh9zvWopLg
http://www.youtube.com/watch?v=ay7tNT3rcn0
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 08 Apr 2010, 19:56

da, chiar felicitari pt ce ai facut pt catel, ma bucur foarte tare si m-ai impresionat. Nu am o parere buna despre medicii care spun "nu, e prea complicat...mai bine sa o omoram" in fine. Eu am un boxer de 5 ani si chiar si acum e tare zapacit. Pana la un an jumate mi-a distrus toata casa. Intre timp s-a calmat cu distrusul dar nu prea ii plac alti catei. Este foarte artagos si pe toane....insa cand vine vorba de inotat sau de catarat pe munte e primul
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 08 Apr 2010, 21:15

hag... sper că a mea se lasă de prostii cât mai repede... o duc şi la dresaj.. stau într-un apartament (2 camere) ... sunt puţine lucruri de buşit dar toate sunt la vedere... şi le şi vede :D smechera :P
Pui o poză te rog cu cusu tău? :)
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea
hag
Gecko
Gecko
Mesaje: 53
Membru din: 22 Mar 2010, 17:09
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde hag » 08 Apr 2010, 23:25

Imagine
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Chuckie » 08 Apr 2010, 23:34

El a fost Paco. A murit asta vara la aproape 15 ani.

Imagine
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Lilu » 08 Apr 2010, 23:41

hag... pare prăpădit :D

Chuckie... a fost foarte frumos! şi a avut o viaţă lungă
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?

Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea

Înapoi la “Alte animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori