doresc sa achizitionez caine!!

Discutii libere despre alte animale care nu intra in categoriile de mai sus.
Avatar utilizator
pitikutzu
Gecko
Gecko
Mesaje: 77
Membru din: 16 Sep 2010, 13:12
Nume: ionut
Localitate: Galati
Contact:

doresc sa achizitionez caine!!

Mesajde pitikutzu » 20 Aug 2012, 00:03

are cineva una din aceste rase??

King Charles Spaniel
Schapendoes
Terrier australian
Basset Griffon Vendeen
Border Terrier
Lowchen
Pug
Shiba Inu

daca da.... ce pret... sau stiti pe cneva care are sa ma puneti in legatura cu el/ea ???
Imagine
gabi_borza
Piton
Piton
Mesaje: 233
Membru din: 19 Apr 2012, 03:22
Localitate: Floresti/Cluj-Napoca
Nume: Borza Gabriel

Re: doresc sa achizitionez caine!!

Mesajde gabi_borza » 20 Aug 2012, 01:05

Din ce cunosc eu, schapendoes, terrier australian, border terrier, lowchen si shiba-inu nu se gasesc la noi in tara... eu sincer n-am vazut niciodata in expozitii. Probabil gasesti pe la "fermele" de caini, cei cu o mie si o suta de rase de vanzare. Pug gasesti, sunt destui la noi, iar restul...am vazut poate 1-2 la show-uri, si nu de la noi din tara. Sunt foarte curios de ce te-ai gandit la rasele astea. Ma refer la faptul ca sunt cat se poate de diferite intre ele, si in plus foarte rare la noi.
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: doresc sa achizitionez caine!!

Mesajde Lilu » 21 Aug 2012, 14:55

@piticutzu in complexul Real Vitan, care este deschis non stop, este un magazin de animalute. Acolo am vazut acum 4 zile un pui de King Charles Spaniel tinut impreuna cu un chihuahua toy bej. Nu tin minte cat costa, undeva pe la 15 mil sau mai mult. Era mai ieftin decat chihuahua care era 21 de mil.
Exista crescatorie de King Charles Spaniel in Cernavoda, un pui costa cam 250 euro. Gasesti pe net daca cauti.
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?
Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea

Înapoi la “Alte animale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori