Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde Chuckie » 14 Iun 2011, 15:14

huoooooo, neseriosule !!! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde adrianyva » 14 Iun 2011, 15:23

exact atat d emulte conversatii stupide am purtat s eu cu el dar din pacare nu le-am salvat ca sa va arat si v-am aratat doar ultima
acuma intelegeti de ce am deschis un topic de genul?
sunt persoane care nu merita sa aibe un animalut , iar daca esti sunat de catre un parinte asta nu inseamna ca rezolva situatia!
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde Trancer » 14 Iun 2011, 16:19

Mi-e mila de animalul ala,mai mult ca sigur sta toata ziua si o zgandare cu betisorul sa faca trucuri; parinti mai iresponsabili ca odrasla.
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde movix » 14 Iun 2011, 18:08

Si cand ii mai aud pe unii cat is de disperati ca nu promovam teraristica..... cu cine frate? cu dinastia? :|
:bliss:
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde olarasu.marian » 14 Iun 2011, 19:10

Eu am cunoscut cazuri mai grave. Acum ceva vreme, cand am donat niste pui de H. caboverdensis, unul din doritori, nu dam nume ca sa nu facem reclama, cunoscut pe unele bloguri drept Arahnologul din Carpati, cu peste 5 ani de experienta in cresterea tarantulelor(pe vremea aceea) si extrem de respectat pe unele site-uri pentru copii(pentru o perioada scurta), m-a rugat sa-i donez 3 pui de Hottentotta ca sa aibe pereche pe cand vor creste. Daca el nu s-a straduit sa citeasca cele 5 randuri scrise de mine despre specia respectiva, in care era explicat clar ca e o specie partenogenetica (toate exemplarele sunt femele), atunci ce pretentii sa ai de la un copil de 13-14 ani?
De ce nu incercati sa ignorati intrebarile stupide daca va deranjeaza asa de tare.
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde olarasu.marian » 14 Iun 2011, 19:15

movix scrie:Si cand ii mai aud pe unii cat is de disperati ca nu promovam teraristica..... cu cine frate? cu dinastia? :|


Nu trebuie sa va luati de mana unul cu altul ca sa promovati teraristica. Fiecare isi aduce contributia intr-un fel sau altul, mai devreme sau mai tarziu.
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 23 Iun 2011, 03:14

olarasu.marian scrie:
movix scrie:Si cand ii mai aud pe unii cat is de disperati ca nu promovam teraristica..... cu cine frate? cu dinastia? :|


Nu trebuie sa va luati de mana unul cu altul ca sa promovati teraristica. Fiecare isi aduce contributia intr-un fel sau altul, mai devreme sau mai tarziu.


Perfecta dreptate, pacat ca unii contribuie doar pe moment la hobby, atunci cand isi achizioneaza animalul, in rest au 0 participare si gura cat mai mare posibil!
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
roxycaramel
Varan
Varan
Mesaje: 260
Membru din: 13 Mai 2011, 16:26
Localitate: sectorul 3
Nume: Ruxandra
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Copii care nu ar trebui lasati cu animale !!

Mesajde roxycaramel » 01 Iul 2011, 15:22

Scuzati ca ma bag :catfight:
Dar exista si exceptii, si ma pot da exemplu. Am un gecko leopard de la shakw0n...recunosc ca l-am innebunit cu intrebari, dar nu am facut-o ca sa-mi bat joc de timpul lui, ci pentru a sti cum sa ingrijesc animalul pe care urma sa mi-l dea...Si pentru acel copil idiot(nu vreau sa-l jignesc dar asa este!) pot spune ca om mai serios ca Alex nu am vazut!
Căutându-mi drumul printr-o pădure!

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori