Care este pretul?

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
csrobi
Piton
Piton
Mesaje: 142
Membru din: 05 Mar 2011, 17:47
Nume: Cseke Robert Cristian
Localitate: Zalău, Cluj-Napoca
Contact:

Care este pretul?

Mesajde csrobi » 02 Sep 2011, 16:14

Am facut acest topic pentru cei care sunt intersesati de anumite animale si nu le stiu pretul.
Nu neaparat persoane care doresc sa cumpere acuma, dar pe viitor...sa stranga bani, chestii de genul asta.
Nu stiu daca aici e locul potrivit, ori daca e un topic potrivit, puteti sa-l mutati, sa-i schimbati numele, sa-l stergeti, dupa cum considerati.
Trebuie sa scrieti specia care va intereseaza, eventual dimensiunea animalului, stiu eu, iar cineva care cunoaste preturile si e dornic sa ajute, va raspunde.

Eu as dori sa stiu pretul unui pui, unui adult de Corallus caninus, daca stie cineva, as aprecia sa-mi spuna, multumesc.
Adresă de e-mail: robert.cseke@yahoo.com
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Care este pretul?

Mesajde Trancer » 02 Sep 2011, 17:13

La Corallus caninus pretul unui juvenil este undeva intre 300-700 euro din cate stiu eu ,depinzand de sexul individului si locatia genei respective (Guyana,Surinam..etc),daca ma insel ma va corecta cineva.
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Care este pretul?

Mesajde BogdanFarm » 24 Sep 2011, 14:22

Daca poate sa imi spuna cineva pretul unui juvenil de Physignathus lesueurii (Australian Water Dragon).

Multumesc!
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Care este pretul?

Mesajde BogdanFarm » 24 Sep 2011, 17:40

Physignathus lesueurii 0,0,1 NZ 2011 300€.... sigur imi voi lua candva :table: .

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori