netpetshop.co.uk

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
enjustice
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 10 Aug 2011, 14:56
Localitate: bucuresti
Nume: alex
Localitate: bucuresti
Contact:

netpetshop.co.uk

Mesajde enjustice » 18 Sep 2011, 21:51

Am comandat si eu de pe site-ul astia niste produse de la ZooMed(nu am gasit alt site care sa comercializeze produse de la ei, asa ca l-am ales pe asta).Am facut comanda pe 19, pe 23 primesc mail cu factura si cu mesajul ca pachetul a fost trimis prin royal mail 1st class.Acum nu stiu cat dureaza livrarea prin serviciul asta dar a trecut aproape o luna si pachetul nu a sosit.Sa mai astept sau sa cer sa imi dea banii inapoi?

A mai comandat cineva de pe site-ul asta?Sper sa nu fi luat teapa si sa raman fara bani/produse.

Cheers.
Avatar utilizator
tiktak
Gecko
Gecko
Mesaje: 95
Membru din: 11 Sep 2011, 22:22
Localitate: Alba Iulia
Nume: Stanciu Alexandru
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde tiktak » 18 Sep 2011, 22:48

e, astia din strainatate , cand trimit pachete se asigura ca ajung in cel putin o luna, asa ca mai asteapta si mai spera, si eu stiu multi care cumpara de pe site-uri germane, dar vad ca al tau e din UK, dar o sa iti ajunga intr-un final, doar ca sunt cam lenesti astia.Daca dupa cel mult 2 luni nu ti-a sosit coletul atunci tre sa iti faci griji.
Acum, capu sus, o sa ajunga
Mail: tik_tak_94@yahoo.com
Tel: 0746298475
FB:https://m.facebook.com/tikalex.stanciu
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde Fritzmaister » 19 Sep 2011, 07:52

faza e ca de obicei pachetul soseste in tara intr-o zi. deci in 24-48 de ore deja e in tara. dupa aia este preluata de posta romaneasca. deci cred ca stii si tu povestea mai departe. eu zic ca momentan nu merita sa iei de afara, chiar daca nu gasesti marca ce o vrei ca transportul si chestiile te vor costa destul de mult. am avut amici care isi luau piese de bicicleta de afara, dar mereu erau 50% sansa ca ele sa se piarda in tara, si nu pe drum. ami bine luai alte produse ce se gasesc in tara si le primeai intr-o zi si in total mai ieftin.
enjustice
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 10 Aug 2011, 14:56
Localitate: bucuresti
Nume: alex
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde enjustice » 19 Sep 2011, 12:31

Nu am gasit in tara magazine care sa comercializeze produse de la ZooMed
Avatar utilizator
Fritzmaister
Piton
Piton
Mesaje: 148
Membru din: 23 Mai 2011, 10:54
Nume: Feri
Localitate: Targu-Mures

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde Fritzmaister » 19 Sep 2011, 14:08

da sunt si alte produse pe langa zoomed. sunt absolut convins ca ai fi putut gasi echivalentul produsului sub alt nume. si fara toate problemele ce le ai in momentul de fata. plus ca asa mai platesti si transportul care te va costa inca o data cat produsul in sine! ce anume ai cumparat ce n-ai gasit aici? vezi ca cele de la exo sunt la fel de bune, poate si mai bune. eu personal prefer JBL-ul din toate aspectele, sau poate Tetra fauna. calitate germana vs americana - no comment
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde snakefishmike » 19 Sep 2011, 14:53

Greu la deal cu boii mici :lol:
@enjustice vezi in mailul de la ei, ca trebuie sa apara si un cod al trimiterii. Intra pe site-ul firmei de transport si cu ajutorul acelui cod poti afla statusul coletului.
Doar cu o firma de curierat rapid ajung coletele in 24-48 de ore in tara, iar prin modalitatea asta coletul iti ajunge direct la usa, fara interventia postei romane. Pretul transportului este insa pe masura.
In mos normal, cam la tot ceea ce am comandat de pe siturile de afara, fie ca erau din Europa, Asia sau America, transportul a durat intre 2 si 4 saptamani
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
enjustice
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 10 Aug 2011, 14:56
Localitate: bucuresti
Nume: alex
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde enjustice » 19 Sep 2011, 15:16

Am comandat niste plante artificiale, le poti vedea daca intrii pe site-ul celor de la ZooMed.Nu am gasit astfel de plante pe la nicio firma, sunt foarte bine lucrate cele de la ZooMed.
Transportul ma costat fix 4 lire.Per total am iesit mult mai ieftin decat daca as fi facut cumparaturile de la noi(ieftin + produse care nu se gasesc la exo terra, jbl etc.)

Am luat legatura cu cei de la magazin, foarte prompti, si-au cerut scuze si au dat vina pe royal mail care se pare ca a pierdut pachetul pe undeva.Imi vor re-trimite produsele prin curier rapid fara costuri suplimentare pentru a intra in posesia lor cat mai repede.

Acum vreau sa stiu, ei cum au controlul pachetului pierdut?E posibil ca maine de exemplu sa imi vina pachetul la posta, sa il ridic si sa imi vina si pachetul trimis de ei prin curier?
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde snakefishmike » 19 Sep 2011, 16:41

Exact asa cum iti spuneam. Cu ajutorul acelui cod de trimitere despre care vorbeam mai sus.. Ei vad statusul coletului si d-aia stiu cine , ce si cum s-a intamplat cu el.
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
enjustice
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 10 Aug 2011, 14:56
Localitate: bucuresti
Nume: alex
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde enjustice » 27 Sep 2011, 14:45

Astazi a sosit si coletul.Intr-adevar produsele ZooMed si Flora Mat mi se par mult mai calitative decat cele ExoTerra.Singua parte nasoala la plante, nu au ventuze de lipit pe geam ci doar un snurulet pentru agatat.
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: netpetshop.co.uk

Mesajde snakefishmike » 27 Sep 2011, 15:25

In pet-shop-uri, la raionele de acvaristica, gasesti ventuze ;)
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 38 vizitatori