Ajutor ...?

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ajutor ...?

Mesajde Gabi D » 18 Iul 2013, 21:43

Salut tuturor !

Am o mica problema si m`am gandit sa va cer ajutorul.. Ideea e ca trebuie sa mi se trimita un colet din Arad, care face 10 lei , iar transportul este cel putin dublu pana in Bucuresti si e cam absurd sa platesc atat...
Va rog mult sa ma contactati daca aveti drum de-acolo pana`n coace :o3. V`as fi foarte recunoscator!
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ...?

Mesajde Chuckie » 18 Iul 2013, 23:34

Se poate rezolva cu 10 lei la seful de tren.
gabi_borza
Piton
Piton
Mesaje: 233
Membru din: 19 Apr 2012, 03:22
Localitate: Floresti/Cluj-Napoca
Nume: Borza Gabriel

Re: Ajutor ...?

Mesajde gabi_borza » 19 Iul 2013, 00:39

Depinde... Eu am trimis 2 sobo la iasi, ca pet (dumbo) intr-o cutiuta mica, gen 25x15 cm, si a cerut nemernicu 30 de lei!!! I-am zis instant sa-mi dea cutia inapoi, si s-a targuit cu mine ca fara 20 de lei el nu o lasa in tren. I-a dat baiatul din iasi 20 de lei pe o amarata de cutie! Asa ca depinde de "boactăr"
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ...?

Mesajde Gabi D » 20 Iul 2013, 12:52

Daca as fi avut ceva mai scump de pus pe tren as fi acceptat sa dau si 30 de lei, cum spui ca ti s`a intamplat ,Gabi, dar asa mi se pare inutil...
Multumesc amandurora pentru raspunsuri! Cred ca am rezolvat, are baiatu' drum spre Constanta si opreste trenul si in Gara de Nord. Ma voi intalni personal cu el.
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori