Angajati Pet Shop

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Angajati Pet Shop

Mesajde adrianyva » 12 Iul 2010, 15:44

E cineva de aici de pe forum angajat la un pet shop? Daca da nu ne da si noua niste informatii despre ce nivel de competenta o au cei care lucreaza in ele?
Eu am terminat Dreptul dar pana se elibereaza un post la birourile notariale din Iasi nu m-ar deranja sa lucrez intr-un pet shop :D
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Corleone » 12 Iul 2010, 23:30

pai ar trebui:
1. sa nu ai experienta
2. sa nu stii nimic despre nici un animal
3. sa ai vrajeala, sa ii zici clientului ca sarpele manaca paine ca sa il cumpere

Cam asta e tipologia vanzatorilor din pet-shop-uri.
id: alexfota91
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde zimba » 13 Iul 2010, 00:29

eu era cat pe ce sa ma angajez intrun pet shop ....am ramas :wtf: binenteles nu mau acceptat "pt k eram din imprejurimi" stiam mai multe decat sefa de magazin si nu prea ia pikt bine :thumbdown: k sa fi un angajat bun tre sa lasi capu jos sa fi lingau sa bagi pe gat doar produse ce ai tu la vanzare nu ce ar putea sa gaseasca la vecinu sa fac curatenie in mare la animale si nu in ultimu rand sa sti doar cum se numesc animallele :angry: se pare k am fost respins sper k pe viitor sami deschid eu un petshop :D
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde adrianyva » 13 Iul 2010, 09:03

da Corleone are dreptate: trebuie sa nu stii nimic despre nici un animal :)) cam atata stiu si astia din Iasi de la petshop despre reptile 0 ! Dau viermusi la gecko iar iguanele nu au vazut niciodata UV :P
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Crabman » 13 Iul 2010, 18:54

zimba scrie:eu era cat pe ce sa ma angajez intrun pet shop ....am ramas :wtf: binenteles nu mau acceptat "pt k eram din imprejurimi" stiam mai multe decat sefa de magazin si nu prea ia pikt bine :thumbdown: k sa fi un angajat bun tre sa lasi capu jos sa fi lingau sa bagi pe gat doar produse ce ai tu la vanzare nu ce ar putea sa gaseasca la vecinu sa fac curatenie in mare la animale si nu in ultimu rand sa sti doar cum se numesc animallele :angry: se pare k am fost respins sper k pe viitor sami deschid eu un petsho :D

De ce te miri ?In tara asta de c*c*t oriunde te duci trebuie sa stai cu capul in pamant si sa fi lingau cu seful chiar daca tu ai facultate masterat si doctorat....si ala are 4 clase.
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Corleone » 13 Iul 2010, 19:04

facultate.... in romania sunt extrem de multi prosti cu facultate :lol: sa fim seriosi, cati fac o facultate corect? sa mearga zilnic la cursuri, sa nu dea nici o spaga, sa treaca pe bune? poti avea 2 facultati si sa te faca de cacao unul care a terminat liceul. la noi se pune accentu pe diplome, si nu pe ceea ce e in stare omul sa faca.
era un pet shop in targoviste unde iti zicea vanzatoarea clar: habar nu am de pesti, daca stii despre ce e vorba, cumperi :lol:
id: alexfota91
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde zimba » 13 Iul 2010, 22:30

e prin centrul brasovului un pet shop ....sunt angajate 2 vanzatoare(una in varsta pe la 50 ani una pe la 30 ani) frate zici k vand mezeluri nu mai vorbim ca sunt proaste cu caru dar nici macar nu stiu sa se poarte cu un client care vine sa studieze piata sta dupa curu tau de parca ar vrea sa te dea afara cand eram mic am fost sami iau un caras telescop negru pentru ca doar acolo avea si am vrut sami aleg simi zice vanzatoarea daca toti isi aleg pesti ia ce face cu ciurucurile cui i le mai vinde...am renuntat la caras telescop si am plecat la alt magazin ...as fi vrut sai fac o plangere sa o dea afara dar 99% era o ruda ceva deci tot eu picam de fraier....pentru un simplu om acei carasi i se par toti lafel dar pentru un acvarist fie incepator fie avansat fiecare peste e special si vazut k perfect pentru el ...sper sa nu va plictisesc dar chiar e un subiect delicat care ma atinge unde ma doare :shoot:
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde adrianyva » 14 Iul 2010, 18:02

Corleone scrie:facultate.... in romania sunt extrem de multi prosti cu facultate :lol: sa fim seriosi, cati fac o facultate corect? sa mearga zilnic la cursuri, sa nu dea nici o spaga, sa treaca pe bune? poti avea 2 facultati si sa te faca de cacao unul care a terminat liceul. la noi se pune accentu pe diplome, si nu pe ceea ce e in stare omul sa faca.
era un pet shop in targoviste unde iti zicea vanzatoarea clar: habar nu am de pesti, daca stii despre ce e vorba, cumperi :lol:



Eu am terminat Dreptul anul trecut si nu am gasit sa ma angajez pe domeniu (nici nu am cautat pt ca am un salariu mai mult decat super bun unde lucrez de vreo 3 ani ) dar mi s-a pus pata sa fac ceva ce imi place! si ce mi-ar placea ar fi sa lucrez intr-un pet shop cu toate ca salariile sunt destul de mici.Mi-ar placea sa imi deschid un pet sho....dar la cati bani iti trebuie pentru chirie te cam lasi pagubas.In Iasi intr-un petshop costa doar 2.000 de euro chiria....nimica toata la cum vand astia caini pe banda rulanta....toti depasind 10 mil bucata! in schimb reptilele le mor pe capete nici nu mai stiu pt ce le tin.....5 mil corn snake , 3.5 mil gecko leopard vreo 5 bucati morti toti pana la urma din cauza ca le dadea viermusi de pescuit, tarantula atat de slaba incat erau numai picioarele de ea nu avea corp deloc aproape.....moarta si aia, iar cele 2 iguane nu au vazut UV niciodata si sunt pline de bube. Apropo la gecko inaite sa le dea viermusi le dadeau ficat de porc :wtf: :wtf: :wtf:
Mare idioti oamenii din romania......hai sa emigram cu totii in Zimbabwe ca e mai civilizat acolo :wave:
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Corleone » 15 Iul 2010, 00:11

cu emigratul m-am gandit si eu. Africa sau America Centrala :thumbup: undeva unde misuna si tarantule, cand nu am ce face sa plec in drumetii, poze la animale, alea-alea...
id: alexfota91
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde alex_snake_gunit » 16 Iul 2010, 18:23

Corleone scrie:cu emigratul m-am gandit si eu. Africa sau America Centrala :thumbup: undeva unde misuna si tarantule, cand nu am ce face sa plec in drumetii, poze la animale, alea-alea...



vise vise :think: :wave:
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde zimba » 20 Aug 2010, 00:21

am fost ieri intr-un pet shop mare din brasov ...la capitolu teraristica praf :thumbdown: aveu geko leopard tinut pe pietris pamant si head rock slab mort mirosea groaznic terariu si avea in el vreo 7 greieri mai avea un gecko tokay saracu era pe peretele terariului lafel ca la leopard plin de greieri uni in putrefactie miros groaznic si tokayu era slab slab ....am intrebat daca au heat waveuri habar naveau ces alea cauta pe la produse de acvaristica iam zis ca nare treaba cu acvaristica ...whatever in alta zi am mers la alt petshop in brasov (defapt sunt 2 petshopuri mari in bv asta cu leoparzi slabi si prost ingrijiti si altu care sunt cam la fel si mai au si 2 tarantule) aveau 2 tarantule pe un terariu scria grammostola rosea am intrebat ce sex e angajatu mia zis ca nu stie in alt terariu era un pui de parahybana numa ca nu scria numele pe terariu am intrebat angajatu ce specie e ....pauza am intrebat cu ce hraneste tarantulele cu greieri deafara..in cocluzie nu cereti sfaturi din petshopuri :twisted: aia nau nici o treaba cu animalele daca vreti informati frecventati forumuri de specialitate
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde shakw0n » 20 Aug 2010, 01:51

Sa presupunem ca nu stii mai nimic despre cum se intretine o iguana.
Mergi in petshop si vrei sa`ti iei una, te costa 3mil probabil, da? Ok, daca angajatul ti`ar spune ca pe langa aia 3 mil care ii vei da pe animal vei mai avea nevoie de inca 6mil sa bagi in "curu" ei si ceva experienta in domeniu, ai mai cumpara iguana?
Unii angajati sunt pusi sa faca pe prostii ca sa`si vanda patronii marfa. Eu stiu cateva specimene care chiar au habar de reptile si mi`au explicat cum sta treaba in petshop`uri.
Deci, omu ar face orice sa`si vanda marfa, intelegi? Si separat de asta, ei nu tin la animale cum tinem noi, la ei e un fel de rutina.
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde zimba » 20 Aug 2010, 13:17

cand am vazut geko leopardu cum statea pe nisipu ala inbibat in excremente si in tot terariu misunau greieri ,greieri morti prin coltu aproape cami curgea lacrimile am si plecat ...
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Danut » 31 Aug 2010, 14:16

Am intrat o data impreuna cu un amic, intr`un petshop,sa iau mancare la pestisori.Aveau acolo porcusori de guineea,canari si alte "pasarele" deastea.Zic la vanzatoare: De ce nu aduceti si alte animale?
-Ce alte animale?
-De ex tarantule.
Mi`a raspuns pe un ton ridicat DALEA SA ITI IEI TU IN CASA!
Exact in urmatoarea fractiune de secunda amicul meu care ramasese la usa petshopului a repetat si el si mai tare: DALEA SA ITI IEI TU IN CASA!!!
Rezultatul,ne`am spart de ras de cat de proasta era vanzatoarea care se si speriase pt ca el a repetat cam tare replica ei si am plecat fara sa mai iau nimic.
Avatar utilizator
Lilu
Varan
Varan
Mesaje: 435
Membru din: 07 Apr 2010, 01:06
Nume: .
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Lilu » 31 Aug 2010, 21:09

Daca ai o fobie fata de un animal... de ce ai munci intr-un pet shop? Idioti....
M-a întrebat Huidu,vrei şi tu?
Eu am răspuns: Nu,eu sunt fan Badea

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori