Angajati Pet Shop

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde daci04 » 01 Dec 2010, 22:09

Adevarat graiesti Corleone :)

_______________________________________________________________________________________________________

:twisted: :twisted: SALVE :twisted: :twisted:
Avatar utilizator
Alien
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 25 Mar 2010, 23:12
Localitate: Craiova
Nume: Andrei
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Alien » 02 Dec 2010, 00:44

Domnul graieste prin gura ta fiule. :lolno:
Pterinochilus lugard
Pampobetheus sp South Ecuador
Chilobrachys fimbriatus
Phormictopus cancerides
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde daci04 » 07 Dec 2010, 23:38

deci ieri am fost la pet shop si ghiciti ... era o iguana cu picior rupt, 1 cameleon mort care impartea camera cu o tarantula moarta, am mai vazut un corn snake care nu avea 15 cm si cica pret 300 lei... deci dupa parerea mea mai bine sa isi dea foc .... sa nu mai zic gecko care nu are apa, :angry: :angry:
Avatar utilizator
Simo_Pas
Breeder
Breeder
Mesaje: 507
Membru din: 16 Apr 2010, 18:44
Localitate: Turda/Cluj
Nume: Simo
Localitate: Turda;Cluj
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Simo_Pas » 08 Dec 2010, 12:01

daci04 scrie:deci ieri am fost la pet shop si ghiciti ... era o iguana cu picior rupt, 1 cameleon mort care impartea camera cu o tarantula moarta, am mai vazut un corn snake care nu avea 15 cm si cica pret 300 lei... deci dupa parerea mea mai bine sa isi dea foc .... sa nu mai zic gecko care nu are apa, :angry: :angry:

Doamne fereste :angry: eu nu stiu dupa ce le mai cumpara ??? Doar ca sa le chinuie??? Mai bine le doneaza la cineva care are grija de ele si sa se rezume cei din astfel de pet-shopuri la a aduce doar hrana si accesorii.
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde daci04 » 11 Dec 2010, 18:13

joi am fost la timisoara la un petshop, si am vazut niste conditii extraordinare la iguana. Curatenie peste tot. de :thumbup: :thumbup: In sfarsit un pet-shop perfect + ca m-am indragostit de o tipa care m-a indrumat spre pet-shop. Bruneta ochi albastri corp beton
CONCLUZIE : MA DUC DIN NOU LA TIMISOARA

_______________________________________________________________________________________________________
1) bc
2) Chromatopelma Cyaneopubescens
3) Mesobuthus gibbosus
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Gabi D » 02 Ian 2011, 23:30

Mda... conditii superbe ( nu ca as fi eu expert... dar.. am citit cate ceva si cred ca am inteles cu ce se mananca )... am fost intr-un petshop ( in buc. ) sa imi cumpar cate ceva pt piton.... ce sa zic.. preturi extraordinar de MARI ... ... asta nu numai la accesorii dar ... si la reptile de ex. piton regal 500 ron, sarpe de porumb ( corn nu? ) 300 ron... geko in jur de 2 mil + un papagal... nu stiu cum se numeste in fine ff mare :D .. 11000 ron :O trebuie sa fi nebun sa dai 110 milioane pe un papagal :silent: ...mda... numai spun, pitonu statea pe pietris, o piatra in mijloc, un mic cactus... si.. cam atat... din cate imi aduc aminte nu avea nici apa ... (defapt... mai nici`un animal nu avea apa ... ( inafara de pesti =)) )

Ps: vanzatoarea avea si ea o iguana si m`a intrebat daca m`am documentat despre piton.... imi venea sa`i zic.. da dvs v`ati interesat de animalele din magazin ?? ... mda..... NO COMMENT

dupa toata chestia asta am plecat si cu mana goala :)) ....
Am mai intrat si in alte petshop`uri din Bucuresti. ( la colturi de bloc ).. dar ... zici ca nici nu exista reptile sau tarantule .. etc.. numai mancare de caini/pisici/pesti...atat.. ;

Vorba celor 2 :xmas: : Nu Stiu Dastea :lol:
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Gabi D » 26 Feb 2011, 15:22

S`a deschis un nou petshop in Bucuresti .... Momentan au : pesti, veverite,iepuri, 2 catelusi, un papagal [nush cum ii zice .. in fine dala gigant], perusi, hamsteri, un bcc, o agama cu barba, un California Kingsnake, 2 smithi niciuna nu sa aratat cred ca erau minuscule... si "terariul" era foarte foarte mare, 2 iguane dintre care una cam nasoala, 3 cameleoni dintre care numai 1 are bec ... nuj daca si cu UV, 3 gecko luminati de un spot ... dintre care 1 sigur moare in curand si altu care are probleme la naparlire... numai unu era vioi. Calci nexam, UV la fel ...foarte tare :angry:

Revin cu poze
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Crabman » 26 Feb 2011, 19:27

am vazut si eu azi un cameleon de vanzare intr-un pet shop ....bine ingrijit ...crengi sa se catere bec cu UV,apa curata ...ii dadeau sa manance greieri vii....si animalul arata perfect
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
crash
Gecko
Gecko
Mesaje: 70
Membru din: 24 Mar 2010, 15:35
Nume: Ceausu Alexandru Stefan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde crash » 26 Feb 2011, 20:48

man in legatura cu pet shopurile din buc am fost intr-un petshop, aveau un scorpion o brachypelma vagans au avut si o rosea care le-am zis ca moare si ala a bagat mana si o misca si cica nu are nimic ii e frig doar in liberty sunt 2 smithi un mascul si o femela si sunt destul de maricele erau pe sus sau cine stie ce le-au facut si asa mai departe nu iti vine sa crezi cum sunt tratate si plus de asta au niste preturii de te doare capu .....
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde shakw0n » 26 Feb 2011, 23:47

Crabman scrie:am vazut si eu azi un cameleon de vanzare intr-un pet shop ....bine ingrijit ...crengi sa se catere bec cu UV,apa curata ...ii dadeau sa manance greieri vii....si animalul arata perfect


Unde?
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Gabi D » 27 Feb 2011, 00:33

crash scrie:man in legatura cu pet shopurile din buc am fost intr-un petshop aveau un scorpion o brachypelma vagans au avut si o rosea care le-am zis ca moare si ala a bagat mana si o misca si cica nu are nimic ii e frig doar in liberty sunt 2 smithi un mascul si o femela si sunt destul de maricele erau pe sus sau cine stie ce le-au facut si asa mai departe nu iti vine sa crezi cum sunt tratate si plus de asta au niste preturii de te doare capu .....


CLAR... aiv azut pitonu ala regal ??? pfffff.. au niste conditi de te doare capu :blow: .... nu am vazut tarantulele :(....

Am de adaugat ceva: in liberty in terariul unei smithi aveau un mic faunariu cu muste dalea verzi [ care stau pe balega ] si cu viermi morti .... mancare pt. tarantula... ff tare :angry:
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Crabman » 27 Feb 2011, 00:56

shakw0n scrie:
Crabman scrie:am vazut si eu azi un cameleon de vanzare intr-un pet shop ....bine ingrijit ...crengi sa se catere bec cu UV,apa curata ...ii dadeau sa manance greieri vii....si animalul arata perfect


Unde?

Pe langa tomis:-?greierii cred ca erau luati de la pet shop-ul din piata grivitii...
oricum la acel pet shop au mai avut si un king snake si parea ok .....avea substrat ok si au zis ca il hranesc cu pinky...
Daca mergi in mall potri vedea si iguana cu umiditate 0 si fara crengi pt catarat:)sau un boa constrictor caruia doar nu o sa se oboseasca sa ii curete terariul....foarte amuzant cand mananca dar cand se ca*a nu mai e treaba nimanui
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Gabi D » 17 Mar 2011, 12:18

Billbao scrie:S`a deschis un nou petshop in Bucuresti.... Momentan au : pesti, veverite,iepuri, 2 catelusi, un papagal [nush cum ii zice .. in fine dala gigant], perusi, hamsteri, un bcc, o agama cu barba, un California Kingsnake, 2 smithi niciuna nu sa aratat cred ca erau minuscule... si "terariul" era foarte foarte mare, 2 iguane dintre care una cam nasoala, 3 cameleoni dintre care numai 1 are bec ... nuj daca si cu UV, 3 gecko luminati de un spot ... dintre care 1 sigur moare in curand si altu care are probleme la naparlire... numai unu era vioi. Calci nexam, UV la fel ...foarte tare :angry:

Revin cu poze


Pozele promise :oops:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Danut » 15 Apr 2011, 10:55

Maine poimaine o sa vanda serpi veninosi pe post de constrictori,pana ii apuca aia de mana si sa vezi atunci angajati morti :hug:
Moromete
Ou
Ou
Mesaje: 11
Membru din: 01 Feb 2011, 03:18
Nume: Robert

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Moromete » 07 Mai 2011, 00:39

astea is chiar nimic fata de ce am vazut eu astazi in cluj la pet shop.....in ,,terariul' la cornsnake o gramada destul de mare de oua insa pareau cam uscate nimeni nu s-o gandit sa le scoata de acolo si sa le puna intr-un incubator chiar si improvizat daca nu in unul serios.....mi se rupea inima cand am vazut asa ceva....unii se chinuie sa obtina macar un ou sau un pui si dau chef cand se intampla asta si alti care au parte de asa ceva pur si simplu isi bat joc.....rusine celor de acolo....

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori