Angajati Pet Shop

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Crabman » 08 Oct 2010, 21:49

Azi am fost la un petshop si am iesit plin de nervi .....ma uit intr-un raft o iguana bagata intr-un acvariu
spre surprinderea mea avea un lemn pe care se putea catara .....ca substrat ....pietris ....avea salata in vasul cu mancare .....bucati de piele de la celelalte naparliri pe corp si nu avea UV si incep eu sa ii explic fraierului de acolo cam cum sta treaba cu iguana ......reactia lui a fost foarte interesanta ....a inceput sa imi prezinte produsele din magazin :wtf:
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
crash
Gecko
Gecko
Mesaje: 70
Membru din: 24 Mar 2010, 15:35
Nume: Ceausu Alexandru Stefan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde crash » 10 Oct 2010, 22:14

nu te excita degeaba asa este cam peste tot ei doar vor sa scape de ea si sa-si scoata profit atata tot
Avatar utilizator
psf92
Gecko
Gecko
Mesaje: 93
Membru din: 30 Aug 2010, 02:01
Localitate: Arad
Nume: Pusa Florentin
Localitate: Arad

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde psf92 » 06 Noi 2010, 13:37

nati vazut inca cei in arad.. la mol gasesti tarantule, serpi, geko, pesti si totfelul.. asa de bine is ingrijite.. de mi sa facut mila pana si de mealworms. aveau intro cutie mealworms: deasupra vi iar dedeubt mucegaiti, iam vazut cu cata atentie umezesc la tarantule... foarte delicati: poti stoarce tarantula dupa ce termina ei de umezit. miam uat o g rosea de acolo (logic ca ei nu stiau ce rasa ii) si a trebuit sa bag eu mana dupa ea deoarece vanzatoarele miau spus in fata ca ele nu umbla cu tarantulele. vas de apa.. gasesti doar la pesti. :box:
:angry: :angry: :angry:
Avatar utilizator
Vlad
Varan
Varan
Mesaje: 263
Membru din: 17 Oct 2010, 16:12
Localitate: Huddersfield
Nume: Vlad Georgescu
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Vlad » 06 Noi 2010, 17:41

Am fost si eu acum cateva saptamani la un pet shop din Bucuresti. Nu cred ca e deschis de mult timp.
Aveau ceva reptile, dar bineinteles la niste preturi obraznice...2 boa constrictor- 450 ron bucata; 1 piton regal- 470 ron; 1 iguana cu bucati de piele, probabil de la naparlirile anterioare- 204 ron ( ciudat pret); 2 cameloni, care aveau crengute pe care sa se catere, unul din ei era activ, in orice caz pretul parca era peste 400 ron bucata; un pui de agama cu barba, care arata chiar bine, si era activa- peste 300 ron; o tarantula din aceea cu genunchii portocali( nu stiu cum se numeste pt ca nu ma pricep) :spider: - 199 ron; 3 sau 4 gecko leopard- nu imi mai amintesc pretul; si un corn snake care avea niste culori foarte ciudate, nu am reusit sa-mi dau seama ce morph era....asa ca am cautat acasa pe net :write: , si aparent acel "corn snake" al lor este defapt un Eastern Milk Snake :lol: ..care apropo, costa 350 ron.
Animalele nu pareau sa aiba incalzire, poate nu am remarcat eu...in schimb toate aveau termometre :uwink:
Iar angajatii nu aveau absolut nicio treaba cu mine, in ciuda faptului ca eram singurul "client"...ba chiar imi mai aruncau cate o privire lunga din cand in cand....
1.0.0 Rhacodactylus Ciliatus (Crested Gecko)
1.0.0 Eublepharis Macularius ( Leopard Gecko)
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Akyy1994 » 06 Noi 2010, 18:27

Vlad,si eu am fost la acelasi pet shop,acum vreo 2 luni,si pe vremea aia aveau vreo 6 iguane in acelasi acvariu. :wtf: Si tarantule aveau mai multe.Din ce spui tu se pare ca au mai facut vanzare.Oricum,am intrebat eu pe unul dintre vanzatori daca au incalzire,si a zis ca da,ca au niste heat paduri montate pe pereti,nu am prea inteles cum..Dar tipul chiar stia despre animale,am fost surprins.
Avatar utilizator
Vlad
Varan
Varan
Mesaje: 263
Membru din: 17 Oct 2010, 16:12
Localitate: Huddersfield
Nume: Vlad Georgescu
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Vlad » 06 Noi 2010, 22:48

Inseamna ca au mai schimbat de cand ai fost tu...animalele le tineau intr-un fel de "biblioteca"...practic niste rafturi care aveau geamuri in fata...dar nu vad cum ar putea incapea 6 iguane intr-un spatiu din ala :wtf:
Iar treaba cu vanzarea e cu dus si intors...ori au vandut ori le-au murit, cine stie...
1.0.0 Rhacodactylus Ciliatus (Crested Gecko)
1.0.0 Eublepharis Macularius ( Leopard Gecko)
Avatar utilizator
Vlad
Varan
Varan
Mesaje: 263
Membru din: 17 Oct 2010, 16:12
Localitate: Huddersfield
Nume: Vlad Georgescu
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Vlad » 06 Noi 2010, 22:54

A, si acum ca mi-am amintit...
Pe la inceputul verii am vazut in Baneasa, intr-un pet shop micut, undeva la subsol...aveau un pui de anaconda verde :snake: , avea cateva luni cred, si costa 950 ron
1.0.0 Rhacodactylus Ciliatus (Crested Gecko)
1.0.0 Eublepharis Macularius ( Leopard Gecko)
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Akyy1994 » 06 Noi 2010, 23:16

Si cand m-am dus eu le tineau in "bibilioteca"...deaia zic ca e groaznic sa tii 6 iguane acolo.
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde daci04 » 15 Noi 2010, 17:37

psf92 scrie:nati vazut inca cei in arad.. la mol gasesti tarantule, serpi, geko, pesti si totfelul.. asa de bine is ingrijite.. de mi sa facut mila pana si de mealworms. aveau intro cutie mealworms: deasupra vi iar dedeubt mucegaiti, iam vazut cu cata atentie umezesc la tarantule... foarte delicati: poti stoarce tarantula dupa ce termina ei de umezit. miam uat o g rosea de acolo (logic ca ei nu stiau ce rasa ii) si a trebuit sa bag eu mana dupa ea deoarece vanzatoarele miau spus in fata ca ele nu umbla cu tarantulele. vas de apa.. gasesti doar la pesti. :box:
:angry: :angry: :angry:

aaaa ... eu am luat tarantula ... :)... acum cand am fost de curand m-am luat in gura cu vanzatoarea de la pet shop pt ca, nu era apa la geko, tarantulele nu aveau apa, la iguane era plin de fecale, muste la iguane, deci .... nu am ce zice :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: astia de la pet shop care nu se comporta cum trebuie cu animelele nu merita sa le poata detine... ma bate gandu sa vorbesc cu cineva de la protectia animalelor, sau cv de genu, deoarece si ele sunt vietati si nu merita tratate in HALU ALA!! am sa fac poze in mall si le voi pune. merita multa :angry: :angry: :angry: :shoot: :shoot: :shoot:


scorpionu meu mananca!!
____________________________________________________________________________________________________
:thumbup: :thumbup: SALVE :thumbup: :thumbup:
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Corleone » 15 Noi 2010, 20:20

societatea romana e structurata in asa fel incat sa impiedice adevaratul progres si sa promoveze prostia. asa ca tu daca faci reclamatie probabil se vor lua de tine, nu de pet-shop-ul respectiv. :thumbup: ei stiu ce e mai bine pentru animalul respectiv ;)
id: alexfota91
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Covoran Andrei » 15 Noi 2010, 20:37

mare dreptate ai Corleone,mare drepate :clap:
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Danut » 01 Dec 2010, 00:39

Imagine
Nu ma pricep la serpi,dar cred ca piton este.La pet shop din real cu pretul de 10 milioane :angry:
Avatar utilizator
BaGaBoND
Piton
Piton
Mesaje: 142
Membru din: 12 Apr 2010, 11:00
Localitate: Petrosani
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde BaGaBoND » 01 Dec 2010, 01:10

Este anaconda galbena :snake:
Imagine
Avatar utilizator
Alien
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 25 Mar 2010, 23:12
Localitate: Craiova
Nume: Andrei
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Alien » 01 Dec 2010, 14:01

A... anaconda... :)) Aveau baietii si ceva iguane odata. Si aia sunt straini saracii. I-am intrebat odata de substrat de fibra de cocos si mi-au spus ca nu au auzit de asa ceva. :lol:
Pterinochilus lugard
Pampobetheus sp South Ecuador
Chilobrachys fimbriatus
Phormictopus cancerides
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Angajati Pet Shop

Mesajde Corleone » 01 Dec 2010, 21:59

sub...ce? :lol:
voi sunteti idioti? in pet shop se vinde mancare de caini, mancare de pisici, mancare de pasari, cateodata pasari si pesti. ce dracu veniti cu postii d'astea, ca vreti soareci, sub-chestii dastea din materiale extraterestre si alte lucruri diavolesti? :ass:
id: alexfota91

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori