Despre noi, userii...

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
bogdan_kaa
Pui
Pui
Mesaje: 46
Membru din: 12 Feb 2011, 14:58
Nume: bogdan
Localitate: giurgiu

Re: Despre noi, userii...

Mesajde bogdan_kaa » 15 Noi 2011, 11:57

sa ma prezint si eu. sunt bogdan, locuiesc in giurgiu, de profesie muzician, sunt absolvent al academiei de muzica.
pasiuni: motociclismul, pescuitul, buschraft, toate pe acelasi plan.
am trei serpi: un boa, un ratsnake si un mic cornsnake.
bine v-am gasit!
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde shakw0n » 16 Noi 2011, 02:12

Bine ai venit Bogdan.
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Mihai Kovacs
Piton
Piton
Mesaje: 136
Membru din: 28 Aug 2010, 12:30
Localitate: Arad
Nume: Kovacs Mihai
Localitate: Arad
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Mihai Kovacs » 15 Ian 2012, 21:19

Ma numesc Kovacs Mihai ,am 19 ani ,locuiesc in Arad ,sunt barman si am o mare pasiune pentru animale de orice fel da in special sunt pasionat de reptile si nevertebrate.Detin 25 de hamsteri , 2 nimfe , un iepure pitic , un Furcifer Pardalis , G rosea , 150 stupi de albine .Prima tarantula am cumparat-o acum 2 ani dar a crescut si a fost mascul si din lipsa de pereche a murit iar dupa aceea nu prea mi-am achizitionat nimic din lipsa de timp.Dar acum am planuri foarte mari si voi face o mini zoo.
lfcalexandru
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 22 Feb 2012, 16:59
Localitate: Fălticeni
Nume: M Alexandru
Localitate: Fălticeni, Suceava
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde lfcalexandru » 22 Feb 2012, 17:29

Salutare salutare! :D
Alexandru mă numesc, sunt din Fălticeni, Suceava. Am 17 ani...sunt bucuros ca am gasit acest forum si sper sa ma ajute cu ce am nevoie.

In ultimele zile m-a lovit ideea sa imi cumpar o reptila. Vreau ori un gecko ori un cameleon. Nu sunt hotarat...dar mai intai vreau sa-mi fac terariul. Sper sa primesc ceva ajutor de la avansati. Mulțumesc frumos! :D
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde robertcarst » 22 Feb 2012, 19:50

Salut si bine ai venit. Ma bucur ca ai ales sa creezi conditiile necesare unui animal inainte sa il cumperi. Hotaraste ce vrei si intreaba, o sa gasesti raspunsuri.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
cristanu
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 28 Oct 2011, 15:21
Nume: Cristian Vlad
Localitate: Bucuresti

Re: Despre noi, userii...

Mesajde cristanu » 08 Mar 2012, 01:35

Salutare, ma numesc Cristian, sunt din Radauti si locuiesc momentan in Bucuresti... am ramas fascinat de tarantule de cand robertcarst mi-a prezentat colectia lui... momentan detin doar doua exemplare... sper pe viitor sa-mi extind mica colectie de tarantule si sa-mi achizitionez un corn snake ... felicitari pt forum, am gasit foarte multe informatii utile aici... pace!
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde robertcarst » 08 Mar 2012, 17:05

Bine ai venit Cristi, dar sa fim seriosi, erai deja informat cand ai vazut animalele mele. Asa cum ar trebui sa fie toata lumea inainte de a-si lua un animal.
Poate ne spui mai multe si despre poza din avatar, ca daca nu ma vad nevoit sa te laud eu. :lol:
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
cristanu
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 28 Oct 2011, 15:21
Nume: Cristian Vlad
Localitate: Bucuresti

Re: Despre noi, userii...

Mesajde cristanu » 09 Mar 2012, 20:54

Poza este facuta la unul dintre concertele cu trupa Fractures, in care cant la chitara bass
Avatar utilizator
trainic
Piton
Piton
Mesaje: 104
Membru din: 01 Dec 2011, 12:47
Nume: Miky
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde trainic » 09 Mar 2012, 21:06

Sa ma prezint si eu, putin cam tarziu dar asta e, din lipsa de timp. :oops: Eu sunt Miky, sunt din Buftea si sunt de profesie inginer, inginer topograf. Am dezvoltat o pasiune pentru teraristica de putin timp, recunosc mai am mult de invatat insa acest gand nu ma sperie. Detin un piton regal mascul, cu care am avut ceva probleme :crazy: doi scorpioni e. italicus, doi caini si o nimfa. Prima reptila pe care am cumparat-o a fost tot un regal, femela pe care am facut-o cadou. Ma fascineaza in special serpii si urmaresc sa imi cumpar in viitorul apropiat un birmanez. Imi pare bine sa va cunosc. :beer:
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde agamura » 15 Apr 2012, 13:52

Salutari!

Ma numesc Michael si pasiunea pentru animalele ciudate am dezvoltat-o din copilarie. Imi aduc si acum aminte momentul in care am primit acel Atlas Zoologic. Am 33 de ani, locuiesc cand in Romania cand in Slovenia.

Detin de aproape 9 ani tot felul de animale care fac obiectul acestui forum: am inceput cu reptile (in momentul de fata sunt 12), apoi cu pesti (detin doar un singur acvariu de apa dulce, dupa 3 ani de cochetat decent cu acvariile marine am renuntat din lipsa timpului si a costurilor), nevertebrate (nenumarate tarantule si scorpioni), un caine si multe plante.... Nu am inmultit animale decat accidental, dar poate pe viitor voi incerca si acest lucru.

Muncesc in domeniul culturii si sunt pasionat de arta, fotografie, muzica, natura, cinematografie, vin rosu si votca!

Este de neiertat faptul ca am descoperit atat de tarziu existenta acestui forum, pierzandu-mi timpul si nervii in alta parte pana acum.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Chuckie » 15 Apr 2012, 15:08

Bine ai venit Agamura. Nu ai pierdut foarte mult, e un forum tanar. Abia a facut 2 ani in martie. Speram sa te simti bine la noi. Cat despre vin, desi aseara am fost la stomatolog si acum iau antibiotice, nu ma pot abtine sa nu gust un pic de "crestinism adevarat". :lol:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde agamura » 15 Apr 2012, 15:32

Eu din pacate am ramas fara vin tocmai astazi :) Multumesc pentru primire!
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde robertcarst » 16 Apr 2012, 12:56

Bine ai venit Agamura, ne bucuram ca ne-ai gasit pana la urma.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
sindromforyou
Ou
Ou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Aug 2012, 00:33
Localitate: brasov
Nume: andreea cucu

Re: Despre noi, userii...

Mesajde sindromforyou » 09 Aug 2012, 02:18

buna seara,ma numesc Andreea,am 32 ani,sunt din Brasov si de curand(o luna) m-am" pricopsit "cu o iguana . si m-a prins microbul reptilelor. Mai am un acvariu si 2 caini.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Chuckie » 09 Aug 2012, 12:33

Buna Andreea, bine ne-ai gasit. Daca ai intrebari despre ingrijirea iguanei tale iti stam la dispozitie.

Ai si aici doua articole utile:



Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori