Despre noi, userii...

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
csrobi
Piton
Piton
Mesaje: 142
Membru din: 05 Mar 2011, 17:47
Nume: Cseke Robert Cristian
Localitate: Zalău, Cluj-Napoca
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde csrobi » 06 Mar 2011, 19:39

Bine v-am găsit. Salutare!

robertcarst scrie:Si despre palinca ce ne spui? :lolno:


Ce să zic...tot așa a rămas, 52 de grade, numa bună. :lol: Invitația rămâne valabilă.
Adresă de e-mail: robert.cseke@yahoo.com
Avatar utilizator
Dalai Lama
Gecko
Gecko
Mesaje: 70
Membru din: 23 Dec 2010, 03:59
Nume: Raluca
Localitate: Bucuresti-Ilfov

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Dalai Lama » 06 Apr 2011, 21:01

Salutare Teraristica Romania, bine v-am gasit!
Mi-e scârbă Doamne, scârbă, de-atâta cazacioc şi sârbă, de-atâta pace cu miros de praf de puşcă, de libertatea care stă în cuşcă, de poezia sechestrată-n călimară, de dimineaţa care pute-aseară şi neamul încuiat în propria lui ţară. " John Donne "
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde alex_snake_gunit » 10 Apr 2011, 22:29

Dalai Lama scrie:Salutare Teraristica Romania, bine v-am gasit!



o mica prezentare despre tine |?
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
Dalai Lama
Gecko
Gecko
Mesaje: 70
Membru din: 23 Dec 2010, 03:59
Nume: Raluca
Localitate: Bucuresti-Ilfov

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Dalai Lama » 16 Apr 2011, 02:09

alex_snake_gunit scrie:
Dalai Lama scrie:Salutare Teraristica Romania, bine v-am gasit!



o mica prezentare despre tine |?

about me... :bliss:
Sunt masteranda la Educatie Fizica si Sport anul I - ciclul 2 ... ca profesie sunt intructor de gimnastica aerobica (fosta sportiva de performanta). Hobby-urile mele sunt fotografia, calatoriile, mass-media pot spune ca si lenevitul :shh: asta in functie de starea de spirit :P si sa dorm muuult fara sa fiu deranjata :lolno: .
Am caini, pisici, acvarii, chinchilla, cameleon, porumbei si urmeaza puii de gaina de la clocitoarea tatei :P .
Mi-e scârbă Doamne, scârbă, de-atâta cazacioc şi sârbă, de-atâta pace cu miros de praf de puşcă, de libertatea care stă în cuşcă, de poezia sechestrată-n călimară, de dimineaţa care pute-aseară şi neamul încuiat în propria lui ţară. " John Donne "
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Covoran Andrei » 16 Apr 2011, 11:05

Bine ai venit printre noi,Raluca! :beer:
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
Dalai Lama
Gecko
Gecko
Mesaje: 70
Membru din: 23 Dec 2010, 03:59
Nume: Raluca
Localitate: Bucuresti-Ilfov

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Dalai Lama » 19 Apr 2011, 00:07

Bine v-am gasit! :)
Mi-e scârbă Doamne, scârbă, de-atâta cazacioc şi sârbă, de-atâta pace cu miros de praf de puşcă, de libertatea care stă în cuşcă, de poezia sechestrată-n călimară, de dimineaţa care pute-aseară şi neamul încuiat în propria lui ţară. " John Donne "
c1pr1ana
Pui
Pui
Mesaje: 49
Membru din: 28 Apr 2011, 13:48
Nume: Ciprian
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Salut tuturor

Mesajde c1pr1ana » 06 Mai 2011, 20:11

Numele meu este Ciprian si nu am mai pus alcool in gura de ieri :alcohol:
glm, imi plac foarte mult rontaitoarele, doar cand sunt mici :P ,iar din acest motiv ii inmultesc (momentan am hamsteri polari, porcusori de guineea , iepuri si aproape soareci) ,iar dupa ce cresc ii dau. Asa cum am scris si la Fabrica de soareci si la Sobolani-hrana XXL ,cine vrea, poate sa-mi dea o pereche din rozatoarele pe care le detine ca hrana (din care nu am), iar dupa ce ii inmultesc, si puii lor cresc, ii dau inapoi(puii) :rock: PM me,(vreau sa fac un fel de Arca a lui Noe: cate o pereche din fiecare rozatoare )
Artofsin
Gecko
Gecko
Mesaje: 73
Membru din: 02 Noi 2010, 12:17
Nume: Iani
Localitate: Bucuresti / Constanta

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Artofsin » 07 Mai 2011, 20:36

Cum adica " iepuri si aproape soareci" ? sunt curios cum arata creaturile astea care nu sunt soareci... dar sunt pe aproape :))
Sigur n-ai mai pus si azi alcool in gura ?
Just kidding! ( e amuzament, nu rautate btw)
I Stink Therefore I am!
c1pr1ana
Pui
Pui
Mesaje: 49
Membru din: 28 Apr 2011, 13:48
Nume: Ciprian
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Despre noi, userii...

Mesajde c1pr1ana » 07 Mai 2011, 21:55

aproape soareci , adica nu ii am inca, dar urmeaza :D (am de dat la schimb hamsteri).o bere se pune? :beer:
Avatar utilizator
Cap_Cu_Pleata
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 27 Ian 2011, 15:07
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Cap_Cu_Pleata » 10 Mai 2011, 10:00

Salut si bine vam gasit! Eu sunt Andrei, un pletos de 27 de ani amator de bere si tigari.
Momentan detin 3 acvarii cu pestisori si nevertebrate, un vivariu care este in stagiu de formare, inca fiind in cautare de anumite plantute, si un puiut de Brachypelma boehmei :baby:.
Am incercat mai de vreme sa imi fac o prezentare mai amanuntita dar din pacate nu mia iesit (FRAAAIER) asa ca voi incerca dinnou sa dau cateva detalii despre animalutele mele si despre cele pe care le-am avut pana acum.
Am inceput de mic cu colectionatul de animalute, dar ajungand la varsta al care alergatul dupa fete si berea sunau mai atragator m-am lasat de animalute, reicepandul acu 2 ani cu cativa pestisori.
De-a lungul timpului am sechestrat, intemnitat si molestat mai toate animalutele pe care le-am putut gasi, soriceii din magazie, gandaceii de prin gradina, fluturii, o sumedenie de broscute, soparle, gusteri, salamandre si serpisori de apa si chiar si un corb, marea majoritate au scapat din mainile mele tefere si nevatamate.
Pe viitor doresc sa renunt la unul sau chiar doua din acvarii si fie sa le dau, fie sa le convertesc pentru tarantule / serpi / soparle sau orice alt animalut imi va placea.

Cam atat pentru moment, multumesc si o zi buna.
:wave:
Save the planet! Kill a human!
Artofsin
Gecko
Gecko
Mesaje: 73
Membru din: 02 Noi 2010, 12:17
Nume: Iani
Localitate: Bucuresti / Constanta

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Artofsin » 10 Mai 2011, 13:32

c1pr1ana scrie:aproape soareci , adica nu ii am inca, dar urmeaza :D (am de dat la schimb hamsteri).o bere se pune? :beer:


bere sa fie :beer: :))

Cap_cu_Pleata esti probabil pe langa bere si tigari, amator de muzica rock ca multi altii de aici... altfel nu stiu la ce ti-ar folosi pleata :)))
Bine ai venit !
I Stink Therefore I am!
c1pr1ana
Pui
Pui
Mesaje: 49
Membru din: 28 Apr 2011, 13:48
Nume: Ciprian
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Despre noi, userii...

Mesajde c1pr1ana » 11 Mai 2011, 07:16

nimeni nu risca sa-si inmulteasca hrana pt serputi

:lies:
Avatar utilizator
Cap_Cu_Pleata
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 27 Ian 2011, 15:07
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Cap_Cu_Pleata » 11 Mai 2011, 12:41

Artofsin scrie:Cap_cu_Pleata esti probabil pe langa bere si tigari, amator de muzica rock ca multi altii de aici... altfel nu stiu la ce ti-ar folosi pleata :)))
Bine ai venit !


Multumesc mult, din pacate cand am scris asta nu eram :( stateam la birou si asteptam sa se faca de plecare, sa ma duc sa beau o bere :drool: :beer:

Neah, sunt manelist sub acopeire :lies: tin pleata doar ca da bine la pustoaice :voodoo:
Save the planet! Kill a human!
Artofsin
Gecko
Gecko
Mesaje: 73
Membru din: 02 Noi 2010, 12:17
Nume: Iani
Localitate: Bucuresti / Constanta

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Artofsin » 11 Mai 2011, 19:27

Acum inteleg de ce n-am succes la pustoaice.. imi lipseste pleata.. asta tre sa fie :rock: - vezi ce naspa e fara pleata ? :lol:
I Stink Therefore I am!
Avatar utilizator
Vlad
Varan
Varan
Mesaje: 263
Membru din: 17 Oct 2010, 16:12
Localitate: Huddersfield
Nume: Vlad Georgescu
Contact:

Re: Despre noi, userii...

Mesajde Vlad » 11 Mai 2011, 20:08

Eu propun sa ne oprim aici pentru ca deja discutia devine off-topic.
Dar ca o mica completare, eu am avut pleata pana acum 2 luni, iar de cand am dat-o jos e mult, mult mai bine...referindu-ne la pustioaice :lol:

Si Bine ai venit, Andrei! :beer:
1.0.0 Rhacodactylus Ciliatus (Crested Gecko)
1.0.0 Eublepharis Macularius ( Leopard Gecko)

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori