Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilitate

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilitate

Mesajde Trancer » 04 Noi 2010, 16:58

Discovery Channel, unul dintre cele mai bune posturi in materie de documentare,ajuns sa difuzeze episoade din seria Born Survivor care chiar nu aveau ce cauta in nici o grila de emisiuni ale acestui post, drept dovada episodul urmator din seria SHOW-OFF a popularului idiot Bear Grylls,prostitutia din showbiz a ajuns la Discovery...ce nu face omu` pentru bani.
"Enjoy"..



tot el , " how to be an idiot..part II "



Neanderthal ?!
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
GeorgeCatalin
Piton
Piton
Mesaje: 100
Membru din: 25 Oct 2010, 20:45
Nume: GeorgeCatalin
Localitate: Ploiesti

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde GeorgeCatalin » 04 Noi 2010, 20:12

Mama ce oameni prosti!.Parca toata lumea a inebunit de tot!.Pentru ce sa omori un sarpe...Serpi nu sunt de mancare..inventie chinezeasca!.Deci ma intristat rau ca ia dat cu piatra in cap....
Imagine
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Covoran Andrei » 04 Noi 2010, 22:29

bai,sincer nu sunt de acord cu ceea ce le-a facut serpilor dar,daca esti intr-o situatie de genul asta mananci si kkt numai ca sa supravietuiesti.
serpii nu sunt de mancare,nu as omora si nici nu as manca un sarpe,dar...daca stam sa ne gandim,ii e mai la indemana sa omoare un sarpe in Africa decat sa omoare un leu...
daca am fii si noi intr-o situatie asimilara,nu ar mai conta daca e sarpe,soparla,insecta sau mamifer.
Dar,el nu este in nicio situatie grea,face doar o emisiune.
Ganditi-va ca este filmat,deci,acei cameramani au mancare normala.
Credeti ca el nu mananca o conserva de eu stiu ce?Credeti ca mananca numai sarpe si isi bea urina ca sa traiasca?
Eu nu cred deci nu imi prea place emisiunea lui.
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Trancer » 04 Noi 2010, 23:11

Oricum ai privi tot cruzime este, nu avea ce sa caute pe sticla sub stema "Discovery" ,si daca se crede apt de a instrui alte persoane pentru situatii de genul...ar face`o mai bine...fara lovituri la numar si chestii de genul, se poate pune capat si mai repede dar habar nu are,poarta cutit la el degeaba, sa nu mai vorbim ca nu cred ca se intampla prea des sa se rataceasca oameni in jungla,si acei care ajung in situatii de genul asta probabil nu supravietuiesc destul incat sa aiba sansa de a baga la matz un boa sau un crotal( in cazul zonelor de desert),ar trebui mai intai sa`i invete cum sa paseasca in jungla si cam ce`i asteapta,nu ce sa crape`n ei .
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Covoran Andrei » 04 Noi 2010, 23:43

asta cam asa e.oricum omul a fost in trupele speciale la nu stiu ce organzatie din SUA deci nu e chiar prost dar pe el il intereseaza banii,nu animalele.
pana la urma,toti suntem la fel,vrem bani si putere...
ma rog,e problema lui ce face.
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde olarasu.marian » 05 Noi 2010, 00:07

Una e sa descrii tehnici de supravietuire si alta e sa omori voit un animal, fara sa fie necesar, doar de dragul audientei.

Ar fi frumos daca si animalele ar face o emisiune de genul asta, si atunci cand nu au ce manca sa coboare in sat si sa omoare cate un om, doi... Sa vezi atunci rating!
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Chuckie » 05 Noi 2010, 00:10

Citeam de curand pe un site romanesc ceva asemanator. Omul era un fost din trupele noastre de interventie sau asa ceva si facea cursuri de supravietuire cu fraierii pe munti. Pe site-ul ala era un interviu cu el, numai dobitocii spunea, de exemplu ca la noi sunt cinci "tipuri" de vipere si ca a mai vazut o specie de vipera africana in muntii nostri care daca se va incrucisa cu viperele noastre dom'le o sa fie jale. Si ii lasau commenturi tot felul de retardati care se uitau in gura lui si credeau tot ce zice. De mare rahat si cam asa sunt toate site-urile despre animale de la noi. As vrea sa dau un exemplu dar nu vreau sa fac reclama la toate cretinismele... sa zicem ca pe site-ul de care zic scrie ca gila e aproape la fel de veninoasa ca o cobra. Si asta e numai un exemplu marunt fata de ce poate debita posesoarea acelui site. Si astea sunt cele mai vizitate site-uri despre animale, cele de genul asta. Si sunt mai multe. Asta e IQ-ul romanilor, maimute cu bale la gura... :lol:
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde olarasu.marian » 05 Noi 2010, 00:13

Cred ca stiu despre ce site vorbesti... Acolo am citit si eu ca Pandinus imperator este cel mai veninos scorpion din lume.
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde shakw0n » 05 Noi 2010, 00:30

Niciodata nu l`am suportat pe individul din filmuletele de mai sus, iar vazand si acele filmulete m`au facut sa`mi fie pur si simplu scarba de el.
Sincer aveam pretentii de la canalul Discovery si chiar nu ma asteptam la asa ceva.
Ma abtin de la alte comentarii pt ca oricum nu putem face nimic. Filmuletele alea 2 mi`au stricat ziua! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
vic
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 02 Noi 2010, 11:13
Nume: Vanghele Vincentiu Fabian
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde vic » 05 Noi 2010, 09:27

Anion Day scrie:asta cam asa e.oricum omul a fost in trupele speciale la nu stiu ce organzatie din SUA deci nu e chiar prost dar pe el il intereseaza banii,nu animalele.
pana la urma,toti suntem la fel,vrem bani si putere...
ma rog,e problema lui ce face.


Te-as contrazice aici.
Daca a fost in trupele speciale nu e neaparat ceva de capul lui- eventual sa nu te iei in gura cu el... mare parte din profilul unui astfel de individ este legata de lipsa principiilor... Nu prost gramada, dar nu prea mult- cat poate sa aiba un predator fara Dumnezeu?
Faza cu banii- aici e mai mult decat corect, deriva din aia de mai sus.
Nu toti vor bani si putere!! Sau poate, dar difera pretul. Sunt unii care mai au coloana si/sau omenie si-si cam baga picioarele si in bani, si in putere, la o adica.
Nu-i problema lui, ca-l vede o lume intreaga. Daca toate decapitarile de serpi si alte alea se intamplau in toaleta lui, cu usa inchisa, si in absenta oricarui animal, era OK.
Il consider un cretin, cu fata de cretin, cu tot ce-i trebuie unui cretin.
:(
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Trancer » 05 Noi 2010, 09:59

Nu conteaza ca a fost in SWAT si alte realizari d`ale lui, parerea mea este ca un individ ratacit in jungla si tras prin menghina de foame stie si gaseste metode de a omora un sarpe fara ajutorul televizat al idiotului asta, dar in jungla mult mai important ca mancatul este atentia unde calci si ce apa bei,in fine...Discovery trebuia sa excluda astfel de episoade ba chiar toata seria care ar fi dat bine sub numele " How to be a neanderthal"
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
Avatar utilizator
adrianyva
User banat
User banat
Mesaje: 262
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10
Localitate: Iasi
Nume: Adrian
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde adrianyva » 05 Noi 2010, 13:35

chiar daca sunt iubitor de animale si detin serpi , soparle , insecte...etc ...sunt un mare fan a lui Bear Grylls !!
chiar daca 99% din noi nu vom ajunge sa punem in practica tehnicile lui mie mi se par foarte interesante!
adica aia in India macelaresc 5.000 de pitoni pe an sau chiar mai mult iar asta 1 la 10 emisiuni si facem atatea figuri!
chiar el a declarat intr-o emisiune ca nu este adeptul uciderii animalelor dar nevoia te impinge si la aceste lucruri!
credeti-ma ca daca as ajunge intr-o situatie din asta sa ma ratacesc as manca serpi intr-o veselie numai sa scap cu viata!
asta e .....cel mai inteligent supravietuieste!
3 Gecko leopard
1 Boa constrictor
1 Columbian rainbow boa
1 Haplopelma lividum
1 Grammostola rosea
1 Hottentotta caboverdensis
1 Pit Bull
Avatar utilizator
Tiberiu Sahlean
Fondator
Fondator
Mesaje: 251
Membru din: 23 Mar 2010, 14:59
Localitate: Bucuresti
Nume: Sahlean Tiberiu
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Tiberiu Sahlean » 05 Noi 2010, 13:49

Ti se pare ca el este in vreo situatie de supravietuire in emisiunea respectiva ca sa omoare serpii aia?
Daca aia omoara 5000 de pitoni de ce sa nu omori si tu unul nu? Si dupa aia mai vine unu si omoara inca 1, ca doar e 1. Si tot asa pana se mai fac inca 5000. Cred ca ar trebui sa iti revizuiesti un pic parerile si modul de gandire.
0.1. Varanus exanthematicus
1.2. Montivipera xanthina
1.1. Vipera ammodytes meridionalis
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde olarasu.marian » 05 Noi 2010, 15:27

Apropos de emisiunilea astea, mai e una, dar nu mai stiu pe ce post, "Snake crusader" parca. Tipul merge peste tot si cauta serpi si apoi plange dupa ce le da drumul. Tin minte un episod cand mergea prin Asia dupa nu stiu ce sarpe foarte veninos, si il cauta prin niste plantatii unde niste femei desculte adunau "fragi si mure", fara nici o grija ca ar putea calca pe sarpele respectiv. In timp ce ele isi vedeau de treaba, tipul asta se agita de mama focului ca sa prinda sarpele "rau". Ma uitam cu amuzament la fetele femeilor care nu prea intelegeau ce face ala si de ce se agita atat pentru un sarpe. Asta e televiziunea, si asta se cere, omul vrea sa vada "show".

Si despre Bear Grylls, imi pare ca are toate sculele necesare supravieturii in conditii extreme. Ce te faci cand nu ai un cutit sau o bricheta sa faci focul? Dar haine? Dar rucsac?
Avatar utilizator
Love Pets
Piton
Piton
Mesaje: 245
Membru din: 29 Mai 2010, 12:11
Localitate: Brasov
Nume: Lepadus Florin
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Discovery Channel-Bear Grylls - Born Survivor- Imbecilit

Mesajde Love Pets » 05 Noi 2010, 15:50

adrianyva scrie:chiar daca sunt iubitor de animale si detin serpi , soparle , insecte...etc ...sunt un mare fan a lui Bear Grylls !!
chiar daca 99% din noi nu vom ajunge sa punem in practica tehnicile lui mie mi se par foarte interesante!
adica aia in India macelaresc 5.000 de pitoni pe an sau chiar mai mult iar asta 1 la 10 emisiuni si facem atatea figuri!
chiar el a declarat intr-o emisiune ca nu este adeptul uciderii animalelor dar nevoia te impinge si la aceste lucruri!
credeti-ma ca daca as ajunge intr-o situatie din asta sa ma ratacesc as manca serpi intr-o veselie numai sa scap cu viata!
asta e .....cel mai inteligent supravietuieste!

Intr-adevar daca ajungi sa te ratacesti in jungla,desert,munti etc. mananci ce iti vine la mana,nu prea cred ca ar mai conta daca esti sau nu iubitor de reptile,tot ai manca un sarpe daca l-ai prinde.
Insa tipul asta nu e nici pe departe neajutorat in mijlocul pustietatii,el are tot ce ii trebuie la el si omoara animalele doar pentru audienta,doar nu ii trebuie nimanui sfatul unui "expert" cum sa omoare un sarpe sau sa prinda un gandac si sa il manance.
Am vazut mai demult un filmulet cu Bear Grylls needitatt in care arata cum omora o oaie intr-un stil barbar,in niciun caz de iubitor de animale,iar la TV in emisiunea regizata el "a gasit intamplator" o oaie in mijlocul muntilor si s-a gandit sa o manance,"norocul lui ca a gasit-o ca altfel murea de foame".
Dupa parerea mea tipul e doar un gunoi. :thumbdown:

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 35 vizitatori