"Perle" de pe site-uri romanesti

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Chuckie » 17 Ian 2011, 20:16

Asta stiati?!

"Tarantula este o specie de paianjen mare, cu patru ochi mari si numerosi ochi mai mici, care isi sapa galerii in pamant si a carui intepatura este veninoasa."

Sunt convins ca nu stiati, cum nici cel care a scris articolul nu stie ce vorbeste...
Cam ce o insemna "numerosi" ?! Zeci? Sute? Mii?! :lol:
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Chuckie » 06 Mar 2011, 23:14

Noutati de la prietena noastra, a scris o serie noua de "Stiati ca...?!", numai perle una si una:



"Ochiul strutului cantareste 1.5 Kg, fiind de doua ori mai mare decat creierul lui."

Haoleu manca-ti-ash... Va dati seama cat ar trebui sa fie capul strutului ca sa tina doi ochi de cate 1,5 kg plus un creier de 750 grame? Acum inteleg si eu ca unele persoane au creierul cat jumatate din propriul ochi...



"Puii sunt născuţi prin marsupiul deschis înspre spate al mamei şi se prind cu dinţii în primele 4 luni."

OMFG, OMFG, or fi si din fier, roz si cu luminite? Voi ce intelegeti din propozitia asta? Eu inteleg un singur lucru, genial autorul dom'le, genial...



"Exemplarele din specia Iepurele german cenusiu sunt cele mai mari din lume. Ele pot atinge chiar si 10 kg in greutate."

Uhh, va dati seama cate specii de caini sunt pe lume? Daca iepurele asta e specie?!



"Tapirul este de doua specii:"

AAAAAAAAHHHHHH, ma ia inimele mele toate cand vad asa ceva...
Creiere nu este de nici o specie dar de rest... ce faci fetele, va simteti bine?



"Pasarile sunt considerate ultimele specii de dinozaur existente. Conform unor anumite voci din lumea stiintifica, si crocodilii apartin tot clasei dinozaurilor."

Maine imi iau dinozaur da nu stiu de care, perus sau canar?
Crocodil nu imi mai iau ca nu se stie sigur daca e dinozaur sau nu.



"Dromedarii tuaregilor - camilele cu o coasa din Africa de Nord si Orientul Mijlociu"

Omfg, omfg, vine camila (dromEDAr) cu coasa si gluga neagra, brrr, horror... pe cand camilele rusesti cu secera si ciocan?



"Steaua de mare nu are creier."

Si din pacate nu e singura...



"Variati membri ai familiei cainilor salbatici se pot reproduce intre ei. De exemplu, un caine domesticit si un coiot va produce pui de “coicaini”. "

Cum le zice? Vaaaai, rusinicaaaaaa....si daca sunt femele cum le zice? Ovarcatele? Pe cand si hibrizi gen crocofluture sau girafleu , hipopocangur, hipopocangura, daca e femela etc.
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Gabi D » 07 Mar 2011, 08:32

Chuckie scrie:Noutati de la prietena noastra, a scris o serie noua de "Stiati ca...?!", numai perle una si una:



"Ochiul strutului cantareste 1.5 Kg, fiind de doua ori mai mare decat creierul lui."

Haoleu manca-ti-ash... Va dati seama cat ar trebui sa fie capul strutului ca sa tina doi ochi de cate 1,5 kg plus un creier de 750 grame? Acum inteleg si eu ca unele persoane au creierul cat jumatate din propriul ochi...



"Puii sunt născuţi prin marsupiul deschis înspre spate al mamei şi se prind cu dinţii în primele 4 luni."

OMFG, OMFG, or fi si din fier, roz si cu luminite? Voi ce intelegeti din propozitia asta? Eu inteleg un singur lucru, genial autorul dom'le, genial...



"Exemplarele din specia Iepurele german cenusiu sunt cele mai mari din lume. Ele pot atinge chiar si 10 kg in greutate."

Uhh, va dati seama cate specii de caini sunt pe lume? Daca iepurele asta e specie?!



"Tapirul este de doua specii:"

AAAAAAAAHHHHHH, ma ia inimele mele toate cand vad asa ceva...
Creiere nu este de nici o specie dar de rest... ce faci fetele, va simteti bine?



"Pasarile sunt considerate ultimele specii de dinozaur existente. Conform unor anumite voci din lumea stiintifica, si crocodilii apartin tot clasei dinozaurilor."

Maine imi iau dinozaur da nu stiu de care, perus sau canar?
Crocodil nu imi mai iau ca nu se stie sigur daca e dinozaur sau nu.



"Dromedarii tuaregilor - camilele cu o coasa din Africa de Nord si Orientul Mijlociu"

Omfg, omfg, vine camila (dromEDAr) cu coasa si gluga neagra, brrr, horror... pe cand camilele rusesti cu secera si ciocan?



"Steaua de mare nu are creier."

Si din pacate nu e singura...



"Variati membri ai familiei cainilor salbatici se pot reproduce intre ei. De exemplu, un caine domesticit si un coiot va produce pui de “coicaini”. "

Cum le zice? Vaaaai, rusinicaaaaaa....si daca sunt femele cum le zice? Ovarcatele? Pe cand si hibrizi gen crocofluture sau girafleu , hipopocangur, hipopocangura, daca e femela etc.

Pfoai era sa cad de pe scaun :lol: :lol: :shock: :lol: . Ce oameni ... Ce perle .. :lol:
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Sloby
Varan
Varan
Mesaje: 388
Membru din: 22 Mar 2010, 21:54
Localitate: Focsani
Nume: Rosioru Cristian Gabriel
Localitate: Focsani
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Sloby » 07 Mar 2011, 09:24

Cu astfel de specimente ne facem noi de ras in lume :thumbdown:
coicaini auzi la ei...
2.0.0 Varanus exanthematicus
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Chuckie » 08 Mar 2011, 01:08

Am trait-o si p-asta....


"Elaphe quatorlineata sau balaurul dobrogean este un SARPE VENINOS cu talia cea mai mare din tara(2,6m) si este unul dintre cei mai rari serpi de la noi si se intalneste pe pantele aride si stancoase ale muntilor Macin!numai bine"


:table: :table: :table: :table: :table:
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde olarasu.marian » 08 Mar 2011, 01:15

Unde-i Tibi? Sigur face spume dupa ce citeste asta.
Avatar utilizator
hice20xx
Pui
Pui
Mesaje: 29
Membru din: 20 Apr 2010, 22:50
Nume: Dan
Localitate: Baia Mare

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde hice20xx » 09 Mar 2011, 19:55

Pisi asta ce scrie toate aberatiile... Stiati ca...?? Este dementa, pe alt site de teraristica (nu fac reclama) are la semnatura un citat de A. Einstein care se refera la netarmurita ei inteligenta si cunoastere... :omg: :voodoo:
Yh ID-hice20xx
0743350888
Poecilotheria Metallica 0.0.4
Poecilotheria Regalis 2.2.15
Poecilotheria Rufilata 0.2.0
Poecilotheria Formosa 0.1.0
Artofsin
Gecko
Gecko
Mesaje: 73
Membru din: 02 Noi 2010, 12:17
Nume: Iani
Localitate: Bucuresti / Constanta

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Artofsin » 09 Mar 2011, 23:23

"În ciuda numelui său, marele CERB acvatic nu este acvatic cu adevărat, că sitatunga sau lopătarul. Mama îşi ascunde puiul timp de 3 săptămâni, întorcându-se de 4 ori pe zi pentru a-i alăpta . Alăptarea durează doar 5 minute, timp în care mama curaţă pielea VITEILOR astfel încât să nu rămână NICIUN miros care să atragă răpitorii."

cerbul asta e bou ? sau doar caprioara e vaca ?

"Laba piciorului unui strut contine doar doua degete."
ce continut de laba.... =))
I Stink Therefore I am!
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde olarasu.marian » 13 Mar 2011, 00:26

"La temperatura prea ridicata scorpionul poate deveni hiper-activ, va manca mai mult si se va rostogoli, putand chiar sa se intepe singur."

Din ciclul scorpioni dresati, dar ai grija sa nu calci pe coada. ROLL OVER, PLAY DEAD.
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde BogdanFarm » 13 Mar 2011, 09:11

X:dupa pozele pe care le-am vazut ochii lor sunt oblici, si de obicei neveninosii au pupila rotunda ;), Acum ceea ce nu stiu eu e daca aceasta regula e valabila doar in romania sau in toata lumea.

Y:Deci sa intzeleg ca noi romanii suntem neveninosi,dar chinezi si japonezii... vai de curu nostruuuuuuuuuuuuuuuu,au inceput sa vina in Romania la munca fraieriiiiiiiiiiiiiii

Fugitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!

Z:chinezii si japonezii au pupila lunguiata?!?


eu: sa mor daca stiam :shock:
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde BogdanFarm » 25 Mar 2011, 18:45

Pitonii regali- The balls!!!!!

"Denumirea de "piton bila" vine de la faptul ca atunci cand se simte amenintat se incolaceste sub forma unei bile compacte, introducand capul in interior."
Isi poate introduce capul in interior chiar daca e femela???

"Pitonul regal (bila) este cunoscut pentru faptul ca refuza sa fie hranit."
Sa mori tu!!! Ce temperament au bilele astia...

"Cauta un specimen tanar si aflat in captivitate - ar trebui sa cauti un crescator care sa indeplineasca aceste doua caracteristici."
Fetelor, in penitenciare se gasesc crescatori de serpi??

"Pune in cusca cateva ramuri robuste si o ascunzatoare (acestui sarpe ii palce sa se simta sigur atunci cand se ascunde, de aceea ascunzatoare trebuie sa fie destul de mare astfel incat reptila sa se simta confortabil)."
Sarpelui ii place sa se simta singur??? Cunosc si eu o persoana care ar trebui sa fie singura, chiar daca ii place sau nu.

" Daca sarpele tau nu mai mananca, poate fi vorba de dorinta de imperechere."
Ahaaaaa, deaia imi ziceai tu mie ca faci greva foamei...

"Daca este necesar, incearca diferite trucuri: inmoaie prada in supa de pui, achizitioneaza soareci in diverse culori, expune creierul prazii etc."
Mami, mami, pot sa ma fac prada cand o sa fiu mare? Nu,draga, ti'am mai explicat de ce...


Vor urma noi episoade, sursa este inepuizabila!!!
sMd
Varan
Varan
Mesaje: 326
Membru din: 04 Apr 2010, 03:01
Localitate: Ploiesti/Bucuresti
Nume: Neacsu Bogdan
Localitate: ploiesti/bucuresti
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde sMd » 27 Mar 2011, 01:38

=))))))))))))))))))))))))))))))
Avatar utilizator
hice20xx
Pui
Pui
Mesaje: 29
Membru din: 20 Apr 2010, 22:50
Nume: Dan
Localitate: Baia Mare

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde hice20xx » 28 Mar 2011, 17:15

Elmo scrie:"Daca este necesar, incearca diferite trucuri: inmoaie prada in supa de pui, achizitioneaza soareci in diverse culori, expune creierul prazii etc."




Macar la prada ai ce expune. La tine pisi nu poate fi vorba de asta (CREIER)
Yh ID-hice20xx
0743350888
Poecilotheria Metallica 0.0.4
Poecilotheria Regalis 2.2.15
Poecilotheria Rufilata 0.2.0
Poecilotheria Formosa 0.1.0
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde Corleone » 28 Mar 2011, 23:17

recomand ciorba de perisoare, are gustul mai bun decat supa de pui :bliss:
id: alexfota91
Avatar utilizator
hice20xx
Pui
Pui
Mesaje: 29
Membru din: 20 Apr 2010, 22:50
Nume: Dan
Localitate: Baia Mare

Re: "Perle" de pe site-uri romanesti

Mesajde hice20xx » 04 Apr 2011, 20:05

Ariciul se hraneste cu animale veninoase, dar ramane insensibil la veninul lor. Intrebari : 1. De unde credeti ca este afirmatia asta?? 2. Cui i se mai pare absurda si tampita afirmatia? Concluzii : 1 Daca nu este veninos/oasa ariciul nu o va manca (insecte, soparle,serpi de casa) 2. Daca vrei sa scrii ceva si nu ai habar despre ce vorbesti poti posta in "Stiati ca..." :lies: :lies:
Yh ID-hice20xx
0743350888
Poecilotheria Metallica 0.0.4
Poecilotheria Regalis 2.2.15
Poecilotheria Rufilata 0.2.0
Poecilotheria Formosa 0.1.0

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 43 vizitatori