Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.

Sunteti fumator sau nefumator de tutun?

Fumator
26
43%
Nefumator
35
57%
 
Voturi totale: 61
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde shakw0n » 30 Noi 2010, 04:36

As dori ca fiecare user care completeaza chestionarul sa posteze si in acest topic daca este sau nu fumator de tutun.
Am sa incep eu prin a va anunta ca am renuntat la fumat de aprox 4 saptamani si nu intentionez sa o mai fac vreodata.
Motivul? Sa fim seriosi, exista cineva care sa nu stie deja cat de mult dauneaza fumatul?
Fumam de la varsta de 12ani (din clasa a 6a) si in ultimii ani incepusem sa exagerez, ajunsesem la 40tigari/zi. Eram genul de fumator care nu rezista 60min fara sa inhaleze niste fum de tigara. Situatia materiala + o carte pe care am citit-o m-au convins sa renunt la acest viciu(mai mult cartea mi`a deschis ochii).
E mai greu sa te lasi atunci cand inca locuiesti cu familia si toti membrii familiei sunt fumatori, dar totusi eu am reusit deci nu este imposibil.
In acest moment ma deranjeaza fumul de tigara exact cum ma deranja si inainte sa devin dependent de acest drog.
Ma simt deja mult mai bine si nu mai stau cu gandul ca trebuie sa am alocati zilnic cei 11lei pt tigari.
Multi imi spun ca nu voi rezista prea mult dar eu stiu sigur ca nu se va mai intampla, ma cunosc prea bine.
Mai este cineva pe aici care a incercat sa se lase si a reusit?

Acest topic se refera strict la tutun!
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Vlad
Varan
Varan
Mesaje: 263
Membru din: 17 Oct 2010, 16:12
Localitate: Huddersfield
Nume: Vlad Georgescu
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Vlad » 30 Noi 2010, 10:10

Eu sunt nefumator...in ciuda faptului ca ai mei fumeaza, nu gasesc absolut niciun motiv pentru a ma apuca.
Am chestii mai bune de facut cu banii, si mai ales cu sanatatea...
Si mai e o chestie...daca ma apuc de fumat si nu am bani de tigari ce fac? (bine, asta fiind cazul celor care inca depind de parinti)...O garamada de oameni de la mine din liceu sunt in situatia asta, si ajung pur si simplu sa "cerseasca" tigari prin curte.....mi se pare injositor :thumbdown:
...Si mai presus de toate astea, nu vad ce e asa placut la fumat :wtf: ...Aveam o vecina handicapata de-o varsta cu mine, care s-a apucat de fumat pe la 13 ani, si-mi aduc aminte ca venea la mine sa imi arate cat de bine se simte ea cand fumeaza...tragea din tigara, inchidea ochii si facea o fata de zici ca avea orgasm :wtf: :lol: :lol:
1.0.0 Rhacodactylus Ciliatus (Crested Gecko)
1.0.0 Eublepharis Macularius ( Leopard Gecko)
Avatar utilizator
Sloby
Varan
Varan
Mesaje: 388
Membru din: 22 Mar 2010, 21:54
Localitate: Focsani
Nume: Rosioru Cristian Gabriel
Localitate: Focsani
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Sloby » 30 Noi 2010, 10:34

N-am pus niciodata o tigara in gura, chiar daca eram singurul din clasa,sau printre singurii din liceu :lol: .
Dar in schimb mai "gust" ceva iarba la ocazii speciale :D
2.0.0 Varanus exanthematicus
Avatar utilizator
casper11092001
Piton
Piton
Mesaje: 124
Membru din: 06 Iul 2010, 14:50
Localitate: ploiesti
Nume: Aldea Catalin
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde casper11092001 » 30 Noi 2010, 10:49

Eu sunt fumator imi place foarte mult sa fumez.Fumez din clasa a 7-a in clasa a 9-a nu am mai fumat in a 10-a m-am luat iar pt. ca imi placea sa fumez si de atunci am mai avut incercari sa ma las dar numai reusesc.Cum a zis si shakw0n nici eu nu pot sa stau 60 de min. fara o tigare, am stat maxim 2 zile, a 3a deja numai puteam.Sunt foarte nervos daca nu fumez imi pica pe orice vad.Nu am incercat nici un fel de tratament cu plasturi sau pastile dar cred ca o sa apelez la asa ceva sa vad poate reusesc si eu sa ma las.
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde robertcarst » 30 Noi 2010, 11:26

Eu nu fumez, nu am fumat niciodata. Ce e interesant e ca am un prieten care fumeaza, si cand vin posturile (desi nu e cel mai religios om din lume) se lasa de fumat, de baut, practic tine post. Tot timpul mi s-a parut extraordinar ca reuseste sa faca chestia asta.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Crabman » 30 Noi 2010, 11:36

Asta nu inseamna ca suntem cuminti in post si in rest ne destrabalam :))...eu sunt nefumator .....am fumat acum mult timp vre-o 3 tigari de la firme diferite pentru ca eram curios nu m-am ales decat cu o tuse urata pt cateva zile .....si senzatia pe care o aveam in timp ce fumam era foarte neplacuta ... problema e ca majoritatea prietenilor mei sunt fumatori si pe mine ma deranjeaza fumul de tigara :problem:
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde shakw0n » 30 Noi 2010, 14:01

Doar 5 persoane au scris in acest topic, restul care au completat chestionarul nu au nimic de zis?
As vrea sa scrie si restul macar daca sunt sau nu fumatori, e greu? :roll:

@casper11092001:Te asigur ca nu iti place sa fumezi, ai doar senzatia asta.
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
pisik_mik
Ou
Ou
Mesaje: 1
Membru din: 25 Noi 2010, 18:43
Nume: ..........

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde pisik_mik » 30 Noi 2010, 14:16

Eu nu am fumat si nici nu vreau sa fumez:D mi-e rau de la fumul de tigara :D :D :D
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Corleone » 30 Noi 2010, 14:21

1. Am fost inconjurat de fumatori. Tata, mama, bunicul, un unchi, o multime de prieteni. Eu sunt de parere ca tot ce e mult, nu e bine, asa ca nu vreau sa fiu un fumator.
2. Cand eram mic, unchiul mi-a dat sa trag odata. M-am innecat si am zis ca nu o sa se mai intample asta niciodata.
3. A fuma pentru a demonstra ca esti smecher cu 2 sau 3 de "sm" mi se pare o porcarie.
id: alexfota91
Avatar utilizator
Love Pets
Piton
Piton
Mesaje: 245
Membru din: 29 Mai 2010, 12:11
Localitate: Brasov
Nume: Lepadus Florin
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Love Pets » 30 Noi 2010, 14:29

Nu am fumat niciodata si nici nu o sa ma apuc,mi se pare fara nici o logica,mai ales ca fumul de tigara ma deranjeaza foarte tare. :)
Artofsin
Gecko
Gecko
Mesaje: 73
Membru din: 02 Noi 2010, 12:17
Nume: Iani
Localitate: Bucuresti / Constanta

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Artofsin » 30 Noi 2010, 14:37

Sunt fost fumator, pe vremuri fumam 3 pachete pe zi, am redus la 2 apoi la unul si... munca m-a convins sa ma las de ele.. involuntar. pur si simplu nu aveam timp de fumat... locul pt fumatori era la mama dracu.. si deh.. imi venea peste mana sa merg sa fumez cand stiam ca am o gramada de treburi de facut. mai "fumez" ocazional.. cam 2-3 tigari pe luna. nu ma deranjeaza fumul, pot sta intre fumatori fara probleme.
I Stink Therefore I am!
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde Akyy1994 » 30 Noi 2010, 16:23

Parintii mei fumeaza..dar tot anturajul meu e de nefumatori,cred ca suntem singurii din liceu care ne-am abtinut:D
Pur si simplu nu vad rostul...
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde movix » 30 Noi 2010, 17:20

Eu sunt nefumator, am fumat in liceu, in cls. a-9 si a-10. M`am apucat din cauza anturajului, 99% din prietenii mei fumau, deci cum sa fiu eu mai prejos. Asta pana intr`o zi cand am zis WHY? :wtf: de atunci nu am mai pus tigarea in gura :thumbup:
:bliss:
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde alex_snake_gunit » 30 Noi 2010, 17:55

Nefumator convins !! :thumbup: si ma cam deranjeaza cand lumea fumeaza in jurul meu..
aa si vreau sa zic ca in urma cu cativa ani am avut undeva la peste 10.000 tigari ..slim sau slims cum naiba le zicea si tot nu m`am apucat de asa ceva //a nu cred ca mai are rost sa zic ca taicamiu lucra mai demult si la fabrica de tigari ;)) :crazy:
Felicitari shakw0n ..!!
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Fumatori - Nefumatori (de tutun)

Mesajde zimba » 30 Noi 2010, 18:55

eu ma consider nefumator chiar daca de prin clasa a8a mai fumez la party-uri asa o tigara sau la concerte insa nici o data nu mi-am cumparat un pachet de tigari :thumbdown: ..."tigara" cateodata e joint :lol:
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 57 vizitatori