Ce parere aveti ???

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
andrei0001
Piton
Piton
Mesaje: 205
Membru din: 07 Iul 2010, 16:23
Localitate: Ploiesti
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Ce parere aveti ???

Mesajde andrei0001 » 19 Dec 2010, 16:31

Fiind "obligat" de facultate ...drum Buc -Pl. s.a am hotarat sa imi cumpar un laptop...
Suma e de 2000 ron max 21...acum vine buba mare.Am gasit un laptop Asus X52JC-EX412D cu procesor Intel® Pentium® Dual Core P6100 2.0GHz, 2GB, 320GB, nVidia GeForce 310M 1GB, FreeDOS.Ce ma incanta la el este placa video de 1 Gb!
De la prieteni, dupa net si din ce am citit firma ASUS nu este una dintre cele mai bune....
Ce parere aveti se merita firma Asus sau nu ?
O recomandare ar fii perfecta dar va rog nu imi spuneti Apple si alienware sau alte nebunii...Va multumesc !
Sper ca topicul sa ajute pe viitor si alte persoane !
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Ce parere aveti ???

Mesajde zimba » 19 Dec 2010, 17:03

cam cea mai buna firma de laptopuri e Dell apoi asus toshiba ...am un prieten care are un laptop asus si e foarte multumit de el la anu si eu o sa-mi cumpar dell sau asus ...deci e ok asus :shoot:
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: Ce parere aveti ???

Mesajde Trancer » 19 Dec 2010, 17:36

Notebook`urile de la Asus sunt si ele undeva in patura de sus ca raport pret/calitate, dar nu mai sus ca HP,Dell sau chiar si Acer, deci...in concluzie este foarte ok,au venit bine din spate Asus cu dotarile solutiilor mobile. Nu ar trebui sa te incurajeze ca este dotat cu video de 1 Gb,nu e este nici pe departe o serie gaming notebook ca sa te ajute cu ceva iar topul de mai sus "Dell apoi asus toshiba " nu prea este conform realitatii. Recomand Dell si HP, infige-ti privirea putin in produsele acestor brand`uri,sigur gasesti ceva bun. IBM/Lenovo iarasi merita atentie.
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori