JAH ARMY

Subiecte diverse - hobby, stiinta, tehnologie, carte, film, muzica, teatru, filozofie, sport, off-topic.
Avatar utilizator
Mihai Kovacs
Piton
Piton
Mesaje: 136
Membru din: 28 Aug 2010, 12:30
Localitate: Arad
Nume: Kovacs Mihai
Localitate: Arad
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde Mihai Kovacs » 10 Ian 2011, 01:05

E interzisa ca sa nu se umple tara de Rastafarieni:)) glumesc..pei gandestete ce ar fi sa fumeze mama ta,tatal tau iarba toata ziua? sa ii vezi cum rad si sa aibe filme sau sa iti toarne mancarea in cap ca nu se pot controla?s'ar duce tara de rapa
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:07

psf92 scrie:scz ca am fost atat de misthocar dar nu mam putut abtine. probabil nu voi reusi nici in continuare dar poate incerc :crazy: . te inteleg acuma cu joaca de rastafarianu...si eu cand eram mic ma credeam sofer pe tir :lolno:
o sa avem multe discutii adverse aici... dacian ma cam provocat dandui dreptate lui radu ca ma mancatzi de viu in ale teologiei, si probabil voi veni cu contraargumente faptului ca jah ar hi intruchiparea Sfintei Treimi


Te pot ruga sa scrii fara sh si celelate :D .... multumesc

Mihai ... mie mi-ar place :))) ca m-as bate cu ai mei pentru un gram de iarba :))) glumeam .... ar fi fain sincer
si in europa ... in Olanda ... doar in cartierul Rosu este legala iarba :)
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde Covoran Andrei » 10 Ian 2011, 01:08

Daca vrei sa fumezi tot ce ne-a dat mama natura,nu vreau sa stiu ce patesti cand dai de iedera :lol: :lol: Glumeam.
Psf92 are dreptate ca Jah e Sfanta Treime.Am spus si eu mai sus ca e tatal,fiul si sfandul duh.
Apropo daci,se scrie prenadez :D nu prelandez.Poti cauta si in dictionar!
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:10

E excelenta vorba aia ca "Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga in plasa". Tocmai, Dumnezeu ne-a lasat aceasta planta, dar pe care nu o putem folosi "cu succes" oricum, ci numai daca incercam in vreun fel sa devenim mai "buni", mai "puri", daca intelegi. ..... ca Dumnezeu, ca Jah, ca Allah, ca zei, ca MAMA NATURA .... dar pacat ca este ilegala
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:11

prenadez intr-adevar :) :)) :wave: :wave:

PACE
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde Covoran Andrei » 10 Ian 2011, 01:14

off topic:ii aud aproape pe toti zicand ghiuveta.in hornbach,bricostore,praktiker,dedeman scrie chiuveta.in dictionar scrie chiuveta.
on topic:daca iarba ar deveni legala nimeni nu ar mai fuma :) pentru ca nu s-ar mai crede mari smecheri.
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:16

Anion Day scrie:off topic:ii aud aproape pe toti zicand ghiuveta.in hornbach,bricostore,praktiker,dedeman scrie chiuveta.in dictionar scrie chiuveta.
on topic:daca iarba ar deveni legala nimeni nu ar mai fuma :) pentru ca nu s-ar mai crede mari smecheri.

:))) ma rog .... atunci ... lumea daca ar fi legala iarba ...ar traga coca sau hero :( astea te strica de tot :(
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde Covoran Andrei » 10 Ian 2011, 01:17

asta asa e
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde shakw0n » 10 Ian 2011, 01:29

daci04 scrie:ar traga coca sau hero :( astea te strica de tot :(

De unde stii ca te strica de tot?
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:44

creeaza dependenta, ajungi de iti vinzi familia pentru ele :)
daci04
Gecko
Gecko
Mesaje: 98
Membru din: 30 Aug 2010, 13:50
Localitate: Arad
Nume: Dehelean Dacian
Localitate: ARAD
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde daci04 » 10 Ian 2011, 01:45

si nu numai familia, casa, masina, etc
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde robertcarst » 10 Ian 2011, 13:20

AziNuDauAutografe scrie:Nu este legala dar cum este o tara saraca si slaba din orice punct de vedere oamenii au hectare de plantatii de marijuana si politia nu se complica sa ii prinda nu asta vroiam eu sa subliniez ca ii legala sau nu ci ca se consuma in masa mare de oricine:)Si o tara plina de drogati va da'ti seama ca nu poate nici sa se modernizeze si sa faca planuri pentru politica deoarece totul este destramat si toti prefera sa stea cu jointu in gura sa fumeze si sa se simta bine o ora decat sa mearga la lucru:)Si trebuie spalat o data pe saptamana.dread-urile se fac cu ceara si ii complicata treaba parul se degradeaza tare dupaia nu se mai poate salva nu stiu ce rost are sa iti distrugi asa parul numa sa ai dread-uri..nu poti dormi calumea ca se apasa si primesc forme ciudate :)Eu nu am nimic impotriva lor si nici nu comentez aiurea vorba cuiva de pe aici;) imi dau si eu cu parerea nu am voie?:D Nici cine a facut acest topic nu stie prea multe lucuri..o auzit cateva melodii si gata e rasta,gata il iubeste pe Jah si toate cele ;) Bafta


Banuiesc ca nu ai citit cand am scris ca am prieteni cu dread-uri, si am fost de fata cand si le-au facut. Nu s-a folosit nici o ceara nimic. Parul este incalcit folosind o croseta, si oamenii astia chiar se spala saptamanal pe cap. Nu iti vorbesc din auzite ci din experienta proprie, cand vrei sa nu mai ai dreaduri le tai, ramai cu parul scurt si gata, nu iti strici nici un par nimic.

Topicul asta a inceput prost si continua tot mai rau, eu as propune sa il inchidem si sa incepem unul serios, in care oamenii interesati de cultura asta sa gaseasca informatii nu misto-uri de doi bani.

psf92 - radu se referea la faptul ca unii dintre noi (printre care si eu) suntem atei si nu credem in dumnezeu. Am avut discutii in care a fost si el implicat si acum incearca sa le provoace si aici. Nu e nici o problema facem topic separat, discutam cu argumente si cine e interesat isi trage singur concluziile, ca si asa unii pe altii nu o sa ne convingem de nimic. Dar un topic serios fara mistocareli, atacuri si glumite nesarate.

Marian - eu stiam ca doar e tolerata iarba in Olanda, mersi de raspuns. :P
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde olarasu.marian » 10 Ian 2011, 13:35

robertcarst scrie:
Marian - eu stiam ca doar e tolerata iarba in Olanda, mersi de raspuns. :P


Posibil sa ai dreptate robert, eu nu cunosc legea din Olanda. Am spus doar ce am vazut cat am stat acolo.
Anyway, topicul nu are nici o legatura cu legalitatea ierbii pe diferite pasuni. Dupa cum spune si robert, topicul a deviat prea mult. Va rog sa postati pe subiect si fara mistouri altfel se inchide.
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 237
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde Shak » 10 Ian 2011, 17:11

Cred ca ar trebuii sters de tot, pentru ca e foarte deplasat pentru un forum de teraristica. Chiar daca e la alte subiecte. Nu cred ca o persoana care foloseste "iarba" si chiar incurajeaza acest fenomen, are ceva interesant de spus, oricat de profund pare la prima vedere.

Stergeti topicul ca ne facem de rusine ca si comunitate.
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: JAH ARMY

Mesajde shakw0n » 10 Ian 2011, 23:52

daci04 scrie:Aici putem sa vorbim numai si numai despre cultura rasta, Jah, melodii cu tenta rasta.

Cel care a creat topicul vrea sa afle mai multe informatii despre miscarea rastafarai,Jah, etc. ce e rau in asta?
Nu se cearta nimeni, nu injura nimeni , doar se duc in alta directie si trebuie atentionati sa ramana "pe" topic.
Daca topicul se alfla la sectiunea "Alte discutii" nu vad de ce nu s-ar discuta si despre iarba pe forum, ca doar e o planta, nu?
Discutiile pot continua dar ontopic!
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine

Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 51 vizitatori