Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Regulament utilizare forum si anunturi ale administratiei.
Tutoriale despre cum sa puneti poze pe forum, filme de pe Youtube, cum sa va faceti galerii foto pe site si alte informatii utile. Tot aici puteti veni cu sugestii, pareri etc.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Mesajde Chuckie » 31 Aug 2010, 14:33

Am creat un toolbar Teraristica Romania asemanator cu cel Google. Il instalati si aveti link catre forum, cautare Google, link Youtube, meteo, link la galeria foto si link la pagina de mica publicitate.
Din pacate functioneaza doar pe 32 biti, daca aveti Windows pe 64 nu va merge. Daca aveti alte idei sa imi spuneti. Incerc sa le pun in practica. :lol:

Versiunea 1 pentru Internet Explorer.
download/Teraristica_RO.exe


Am instalat pe site, in prima pagina, stanga jos si camera de chat. Acum putem discuta intre noi, toti userii. De preferat sa aveti cont pe site cu acelasi nume de user ca pe forum ca sa stim cu cine stam de vorba. Chatul are doua moduri pentru PC, normal si pop-up. Modul normal este inclus in site dar daca vreti activati modul pop-up si se deschide fereastra noua, astfel putand si sa navigati pe net fara sa iesiti din chat. Exista de asemenea si doua variante pentru telefon mobil dar nu le-am incercat.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Mesajde Chuckie » 31 Aug 2010, 16:58

Chuckie scrie:Am creat un toolbar Teraristica Romania asemanator cu cel Google. Il instalati si aveti link catre forum, cautare Google, link Youtube, meteo, link la galeria foto si link la pagina de mica publicitate.
Din pacate functioneaza doar pe 32 biti, daca aveti Windows pe 64 nu va merge. Daca aveti alte idei sa imi spuneti. Incerc sa le pun in practica. :lol:

download/Teraristica_RO.exe


Am instalat pe site, in prima pagina, stanga jos si camera de chat. Acum putem discuta intre noi, toti userii. De preferat sa aveti cont pe site cu acelasi nume de user ca pe forum ca sa stim cu cine stam de vorba. Chatul are doua moduri pentru PC, normal si pop-up. Modul normal este inclus in site dar daca vreti activati modul pop-up si se deschide fereastra noua, astfel putand si sa navigati pe net fara sa iesiti din chat. Exista de asemenea si doua variante pentru telefon mobil dar nu le-am incercat.


Versiunea 2 Teraristica Toolbar, include si link catre chat. Functioneaza pe Internet Explorer.
download/Teraristica_RO_2.exe
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Mesajde Chuckie » 31 Aug 2010, 20:24

Toolbar-ul de mai sus merge doar pentru Internet Explorer.

Pentru Mozilla Firefox instalati add-on-ul de aici:

Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 02 Sep 2010, 19:29

Ingenioasa ideea :thumbup:
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Teraristica Romania Toolbar si camera de Chat

Mesajde Chuckie » 09 Aug 2011, 13:02

Aveti aici:



Ultima versiune Toolbar-ului Teraristica Romania.

Facilitati:
- Fereastra cautare
- Link catre site-ul Teraristica Romania
- Link Galerie Foto
- Link catre Forum
- Link spre chat-ul de pe site
- Link spre modulul de anunturi
- Buton Youtube
- Buton Facebook
- Buton Mesaje - putem trimite si primi mass-uri prin intermediul acestui modul
- Buton Email - notificare cand primiti email nou
- Vremea in tara - personalizare orase
De asemenea toolbar-ul se poate personaliza cu diferite aplicatii din Windows - Calculator, Paint etc.

Toolbarul are versiuni pentru Internet Explorer, Mozilla Firefox si Google Chrome.

Sper sa il considerati util.


Edit: Vad ca pe Internet Explorer are ceva erori. Mozilla Firefox merge ok. Revin dupa ce corectez.

Înapoi la “Administratia - Important”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori