Cumpăr protecţie pentru becul din terariu

Cumparari reptile, amfibieni, nevertebrate, hrana, terarii, accesorii si echipamente de teraristica
Avatar utilizator
Lexi
Ou
Ou
Mesaje: 20
Membru din: 10 Noi 2012, 13:29
Localitate: Bucureşti
Nume: Alexandra

Cumpăr protecţie pentru becul din terariu

Mesajde Lexi » 09 Ian 2013, 15:25

Caut ceva apărător/protecţie din plasă pentru becul din terariu, ca să nu se ardă reptilul meu cel curios (un pui de corn snake). E ok şi second, atâta timp cât îşi face treaba. Aş avea nevoie de un model de genul celui din poză, pentru că becul e plasat în terariu dintr-o parte, nu din tavan, dar vorbim şi vedem.

(În caz că are vreo relevanţă, becul în sine e JBL ReptilDay - Halogen de 35W, montat într-un fasung.)

Merci!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Cumpăr protecţie pentru becul din terariu

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 09 Ian 2013, 18:07

Primele două sunt de la Exo-Terra, a treia de la Namiba iar a patra poate aduce Vali de la nemți. Primele trei se pare că pot fi orientate după nevoie dar nu am folosit nici una din ele să îmi pot da cu părerea. Din păcate mai toate protecțiile pentru bec am văzut că sunt pentru prinderea din tavan și nu dintr-o parte a terariului.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Lexi
Ou
Ou
Mesaje: 20
Membru din: 10 Noi 2012, 13:29
Localitate: Bucureşti
Nume: Alexandra

Re: Cumpăr protecţie pentru becul din terariu

Mesajde Lexi » 14 Ian 2013, 21:46

Merci pentru sugestii, Alegoric! Am găsit până la urmă unul ok de la JBL şi l-am luat. Case closed :)

Înapoi la “Cumparari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 42 vizitatori