Iguana hiperactiva

Forum dedicat iguanelor.
Avatar utilizator
Daniyyel
Gecko
Gecko
Mesaje: 67
Membru din: 23 Noi 2011, 11:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Daniyyel N.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Iguana hiperactiva

Mesajde Daniyyel » 12 Noi 2013, 13:27

Salutare! Nu stiu ce sa fac cu iguana! In ultimile 2 saptamani m-a INEBUNIT!!!!!!! Nu vrea sa stea in terariu sub nicio forma. O pun sus sub lampa si bec si in 2 minute coboara si vrea sa iasa din terariu (terariul este deschis - nu am geam la el). Asa cum am spus, de 2 saptamani face zilnic asta.......

Ar putea avea paraziti, desi nu vad legatura asa bine......de mancat mananca, isi face treaba (desi o face in rate - o data dimineata si de 2-3 ori pe parcursul zilei)
sindromforyou
Ou
Ou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Aug 2012, 00:33
Localitate: brasov
Nume: andreea cucu

Re: Iguana hiperactiva

Mesajde sindromforyou » 21 Noi 2013, 16:34

salut. si a mea e turbata. doarme pe decodorul de la tv. se uita in oglinda si sare sa se bata,se baga prin dulapuri. o fortez sa intre in terariu si deschide usa singura ,daca o blochez acolo mi-a spart geamul de 2 ori si sapa in substrat de zici ca e nebuna
Avatar utilizator
Daniyyel
Gecko
Gecko
Mesaje: 67
Membru din: 23 Noi 2011, 11:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Daniyyel N.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Iguana hiperactiva

Mesajde Daniyyel » 22 Noi 2013, 22:38

Wow....eu nu i-am pus geam la terariu tocmai pentru ca de asta imi e frica - sa nu il sparga cumva. De cat ai geamul ?

Iar referitor la "turbarea" asta cica ar fi sezonul imperecherii ! Doar ca e ciudat pentru ca acum e extrem de bland, nu e teritorial cum era asta vara. Acum e doar super agitat si vrea afara mereu sa patruleze dar acum see pare ca al meu deja incepe sa se mai potoleasca :D
sindromforyou
Ou
Ou
Mesaje: 11
Membru din: 08 Aug 2012, 00:33
Localitate: brasov
Nume: andreea cucu

Re: Iguana hiperactiva

Mesajde sindromforyou » 23 Noi 2013, 01:37

de 8 mm. e portocalie,semn ca e in calduri,dar parca e turbata rau. nu stiu de ce ii place pe decodorul de la tv(da putina caldura),dar nu inteleg ce nu ii place in terariul ei. are toate conditiile. o mai bag in terariu sa stea la uvb,dar tot iese.

Înapoi la “Familia Iguanidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori