Ouale unei iguane

Forum dedicat iguanelor.
negoita.alecs
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 19 Sep 2014, 22:16
Localitate: Constanta
Nume: Alex Paul

Ouale unei iguane

Mesajde negoita.alecs » 19 Sep 2014, 22:26

Salut numele meu este Alex si sunt din Constanta. Sunt nou pe forum si sper ca ma adresez cum si cui trebuie. Am o cunostinta care detine o iguana verde (atat stie respectivul despre denumirea reptilei), acea iguana a facut un nr de 17 oua din cate am inteles de la el. Nu are timp sa se ocupe de ele asa ca sa oferit sa mi le dea mie spre ingrijire. As dori sa primesc cateva sfaturi legate de ingrijirea oualelor. Sper ca nu am gresit locul in care trebuie sa postez intrebare, daca da rog un admin sa ma redirectioneze si sa ma anunte ulterior. Astept sfaturile voastre, pot sa merg si maine sa le iau, dar mai intai vreau sa stiu ce am de facut cu ele si ce conditii trebuie sa le creez :). Promit sa ascult sfaturile voastre insa este cam urgent proprietarul urmeaza sa paraseasca tara pe 2 saptamani asa ca ma cam grebesc sa intru in posesia lor:)
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Ouale unei iguane

Mesajde agamura » 19 Sep 2014, 23:57

Iguana a avut parte de un Iguan ? :D
negoita.alecs
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 19 Sep 2014, 22:16
Localitate: Constanta
Nume: Alex Paul

Re: Ouale unei iguane

Mesajde negoita.alecs » 20 Sep 2014, 01:52

nu stiu nimic legat de treaba asta. Mi-a spus ca are oua. Probabil a avut inainte de a ajunge la el :). Nu o are de foarte mult timp.
negoita.alecs
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 19 Sep 2014, 22:16
Localitate: Constanta
Nume: Alex Paul

Re: Ouale unei iguane

Mesajde negoita.alecs » 20 Sep 2014, 01:52

nu stiu nimic legat de treaba asta. Mi-a spus ca are oua. Probabil a avut inainte de a ajunge la el :). Nu o are de foarte mult timp.
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Ouale unei iguane

Mesajde agamura » 20 Sep 2014, 08:49

Amananuntul asta e important pentru ca femelele de iguana fac oua independent daca au fost sau nu imperecheate. Daca nu a fost imperecheata, ouale sunt 100% infertile.

Înapoi la “Familia Iguanidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori