nou pasionat

Despre speciile de cameleoni.
Ciocioy
Ou
Ou
Mesaje: 24
Membru din: 16 Mai 2014, 18:56
Localitate: Bucuresti
Nume: Alexx

nou pasionat

Mesajde Ciocioy » 17 Mai 2014, 11:23

salut la toti sunt un nou viitor crescator de cameleon si vreau sa va intreb despre hrana acestora pentru ca, despre terariu umiditate lumina si etc m`am documentat si scrie precis pe forumuri ce si cum.
Nu am gasit nimic insa despre cum se intretine mancarea lui . Am priceput ca, consuma dubia, cinerea si greieri.
Cum intretin aceste insecte pana le consuma el ? As cam vrea sa stiu asta pt ca am pricepu ca ii place mancarea vie. Deci ma poate sfatui cineva?
Ciocioy
Ou
Ou
Mesaje: 24
Membru din: 16 Mai 2014, 18:56
Localitate: Bucuresti
Nume: Alexx

Re: nou pasionat

Mesajde Ciocioy » 17 Mai 2014, 11:42

inca ceva am uitat sa precizez : cam cati dubia/cinerea/greieri consuma zilnic (stiu ca, depinde de mai multe gen varsta lui genul si de el insusi pt ca atunci cand e satul nu se mai uita la mancare) dar vreau sa stiu are in mare nu ceva exact .
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: nou pasionat

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 17 Mai 2014, 14:23

Caută articole pe site în secțiunea Hrănire nevertebrate.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Simo_Pas
Breeder
Breeder
Mesaje: 507
Membru din: 16 Apr 2010, 18:44
Localitate: Turda/Cluj
Nume: Simo
Localitate: Turda;Cluj
Contact:

Re: nou pasionat

Mesajde Simo_Pas » 17 Mai 2014, 18:14

Salut, bine ai venit! Cat sunt Pui, mananca intre 3-5 Gandaci pe zi, depinde de ce Gandaci ii oferi. Gandaci ca sa'i intretii, trebuie sa'i hranesti cu cereale + legume sau fructe. Ca sa'i poti reproduce, au nevoie de caldura. La maturitate, Cameleoni mananca mult mai Putin.
Ciocioy
Ou
Ou
Mesaje: 24
Membru din: 16 Mai 2014, 18:56
Localitate: Bucuresti
Nume: Alexx

Re: nou pasionat

Mesajde Ciocioy » 17 Mai 2014, 20:32

Am gasit totul despre ce mananca cameleonii + intretinere inmultire tot ...super .,.. e explicat usor mura-n gura si pt incepatorii ca mine sa inteleage ce si cum . Deci e clar ...iubesc si sunt atras de cameleoni sunt niste scumpiiiiiii. Acum numai trebuie decat terariu decor...si prietenul meu :D multumesc tutor pt suport si ajutor :D poate o sa vina si cateva poze peste cateva luni :)
Avatar utilizator
Simo_Pas
Breeder
Breeder
Mesaje: 507
Membru din: 16 Apr 2010, 18:44
Localitate: Turda/Cluj
Nume: Simo
Localitate: Turda;Cluj
Contact:

Re: nou pasionat

Mesajde Simo_Pas » 17 Mai 2014, 20:44

Multa bafta!

Înapoi la “Familia Chamaeleonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori