Sitsa [Sanllus]

Forum pentru discutii despre toate speciile de gecko.
Avatar utilizator
Sanllus
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 03 Mai 2012, 16:41
Localitate: Constanta
Nume: Dache Remus

Sitsa [Sanllus]

Mesajde Sanllus » 04 Mai 2012, 12:52

Sitsa, este numele primei mele Leopard Gecko, si tot odata primei mele reptile, am luat-o in urma cu vro 3-4 luni de la shakw0n(sunt atat de fericit sa o vad, incat nici nu-mi pot aminti ziua :lol: ) pentru care am un feedback imens, toate bune si frumoase, a mancat 2 dubia in primele zile, dar la un moment dat a inceput sa se ingrase, si sa nu mai manance, m-am panicat, si am inceput sa caut pe net, oarecum, am constatat ca are oua :lol: gasindu-l pe Alex online, l-am intrebat daca asa e, a presupus si el ca asa-i, si asa a fost, cand mi-a aratat topicul lui cu Leopard Gecko tot de pe acest forum, si atunci a inceput graba, am fugit a 2'a zi la Bricostore si am luat un sac de Perlit, toate erau gata, intr-o dimineata de marti, mai exact 10.04.2012, Sitsa a iesit din grota, si s-a pus cu fundul in capacul cu calciu, am zis "bai asta s-o pisa in calciu :lol: ) si am mutat-o in coltul in care-i obisnuita sa stea pe tron, si am continuat sa ma uit pe Facebook parca, in nici 5 minute ea deja pleca, si m-am uitat ce a facut(fiind 9 dimineata, era cam ciudat sa iasa din grota, ea fiind foarte activa seara), si am constatat oul, adica statea intr-un colt, si..statea, si m-am panicat :lol: am luat-o la fuga in garaj, am adus sacu de Perlit, si am facut incubatorul, toata ziua aia am fost un zambet :lol: lucrul amuzant care-i? Eu n-am vr-un incalzitor special, ci doar modemul de internet care mereu e cald si incalzeste Perlitu, mereu fiind 27 grade Celsius, voi urca si niste poze cu "gagica" si ouale, dar dupa ce ma intorc de la liceu. Ne auzim!
Avatar utilizator
h1l3e
Gecko
Gecko
Mesaje: 93
Membru din: 06 Noi 2011, 13:48
Localitate: somarlia
Nume: gica hagi

Re: Sitsa [Sanllus]

Mesajde h1l3e » 04 Mai 2012, 13:52

Super! Ai grija numai sa fie temperatura constanta, dar in acelasi timp sa nu prajesti modemul... Ai putea incerca cu un incalzitor de acvarii, nu-i foarte scump. Cauta mai multe informatii despre incubatoare pe forum.
Oricum, felicitari! Sper sa iti iasa un pui frumos si sanatos.
Avatar utilizator
Sanllus
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 03 Mai 2012, 16:41
Localitate: Constanta
Nume: Dache Remus

Re: Sitsa [Sanllus]

Mesajde Sanllus » 05 Mai 2012, 08:43

Salut, m-am gandit ca-i timpul sa urc niste poze cu domnisoara :D
Imagine
Imagine
Imagine
Aici ma imbratisea :lol:Voi urca si niste poze cu ouale in curand :D
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 237
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: Sitsa [Sanllus]

Mesajde Shak » 05 Mai 2012, 18:48

Dupa coada......acela e un gecko care necesita mai multa mancare/intretinere.
Avatar utilizator
Sanllus
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 03 Mai 2012, 16:41
Localitate: Constanta
Nume: Dache Remus

Re: Sitsa [Sanllus]

Mesajde Sanllus » 05 Mai 2012, 20:55

asta-i fac :D
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 237
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: Sitsa [Sanllus]

Mesajde Shak » 05 Mai 2012, 22:36

Spor.

Înapoi la “Familia Gekkonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 62 vizitatori