pareri...sfaturi....

Forum pentru discutii despre toate speciile de gecko.
Avatar utilizator
Mimi_
Piton
Piton
Mesaje: 136
Membru din: 12 Oct 2012, 13:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Mihaela

Re: pareri...sfaturi....

Mesajde Mimi_ » 03 Ian 2013, 21:18

ok, si eu m-am gandit la temp. ca e prea mica....insa umidificatorul merge doar 15 min pe zi....cu priza programabila iar ca becul sa nu se incinga l-am setat cate 3 ore cu pauza o ora...asta de la 9 dim. pana la 21 seara (cu pauze de o ora)asa ca nu-mi fac griji ca ia foc, iar ei nu au cum sa ajunga la bec.
se ascund sus pe creste unde e intuneric.... si coboara pe piatra sa se incalzeasca...treapta nu are decat maxim 10 cm si are multe denivelari...i-am urmarit au urcat fara sa alunece, chiar s-au tinut cu gherutele... le pusesem o nuca de cocos dar le-am scos-o....:-(
gandaci am vrut sa le iau cativa de la animax, insa erau morti toti....si ii vindeau spunand ca sunt greieri...ma gandesc sa modific fundul si sa scot de tot umidificatorul.

stie cineva unde pot gasi ieftin un pad care se pune sub terariu pt. incalzire?am o buturuga de mangrove care o pot da la schimb + diferenta...
si de la cine pot sa cumpar si eu gandaci mai ieftin decat cei morti de la animax care ii dadeau cu 1 leu bucata? in Bucuresti...

merci pt. raspunsuri si ajutor...astept in continuare pareri
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pareri...sfaturi....

Mesajde Chuckie » 03 Ian 2013, 21:25

Gandaci, mealworms si superworms am si eu. Si nu la 1 leu. gandacii Nauphoeta cinerea si Blatta lateralis is 30-50 bani, depinde de marime sau daca vrei numai adulti sau merge si mix... Mealworms sunt 10 bani si superworms 25 bani. Heatpad mai ieftin ar fi cel de 20 x 25 cm de la JBL, cel mai ieftin era la Hornbach, sper sa il mai aiba pe stoc. Aduc si eu heatpaduri la pret bun dar nu stiu cand o sa fie urmatoarea comanda, asa ca nu are rost sa stai dupa mine.
Avatar utilizator
Mimi_
Piton
Piton
Mesaje: 136
Membru din: 12 Oct 2012, 13:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Mihaela

Re: pareri...sfaturi....

Mesajde Mimi_ » 03 Ian 2013, 21:31

daca vreau un mix de vreo 30 gandaci.....cat sunt? si unde ne putem intalni sa ii iau?

mealworms am colonie...am destui, si superworms mai am 20 din toamna...deci gandaci imi trebuie.. :-))
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pareri...sfaturi....

Mesajde Chuckie » 03 Ian 2013, 21:41

9 lei, dar va trebui sa vii in Militari pentru ei.
Avatar utilizator
Mimi_
Piton
Piton
Mesaje: 136
Membru din: 12 Oct 2012, 13:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Mihaela

Re: pareri...sfaturi....

Mesajde Mimi_ » 03 Ian 2013, 22:33

Ok. Unde in militari si cand se poate?

Înapoi la “Familia Gekkonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori