Animale Bobi

Forum pentru discutii despre toate speciile de gecko.
viocris
Gecko
Gecko
Mesaje: 63
Membru din: 23 Mai 2012, 13:44
Localitate: bucuresti
Nume: viorel cristea

Re: Animale Bobi

Mesajde viocris » 07 Mar 2013, 12:25

rezutatul e unul singur: NU TE MAI FACI BINE, iar pe linga asta ai sa incepi una cite una sa transformi casa intr-o arca. La fel ca noi toti ceilalti bolnavi de altfel.
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde alex_snake_gunit » 07 Mar 2013, 14:34

movix scrie:Omule, nu te mai panica atata ca e normal sa mai si refuze mancarea, doar e intr`un spatiu strain, dureaza un pic pana se acomodeaza, daca ti`a mancat in prima zi un mealworm asta nu inseaman ca de acum incolo nu o sa refuze niciodata mancarea.
E aici pe forum un coleg care a avut un gecko care nu a mancat 8 luni de zile, asa ca chill ca nu pateste nimic.
Si daca o bazai toata ziua cu mancarea si umblii intr`una prin terariu sa nu crezi ca rezolvi ceva, lasa`o in pace cateva zile ca stie ea cand ii e foame ;)



Ca sa nu inducem lumea in eroare, era vorba de leopard !
8 luni +- cateva zile :lol: :lol:

Oricum reptilele mai rar sa moara de foame ...deci chill !
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 07 Mar 2013, 17:06

Da...m am calmat ca alcv nu era de facut oricum azi am stat toata ziua in casa am avut treaba la calc si nu am vazut o deloc la fatza sta sus pe o piatra nici macar sub spot si nu stiu ce naiba spot e asta ca e de 35 w reptil sun si am in terariu 27 de grade iar in camera 26 :|....nu stiu ce are cred ca am stresato prea tare nici apa nu a baut dupa frunze nimic....sta ascunsa zici k e nocturna ba sub ficus la baza lui unde e intuneric ba sub poduletzu ala....ciudat..o sa vad in cateva zile poate isi revine...oricum daca intr o luna nu isi revine o bag la vanzare....ce dreaq am muncit atat la terariu sa l fac frumos si sa stau sa nu vad nimic in el. Mai bine bag furnici alea se plimba ca proastele joke :)))) . Deci sper ca intr o luna sa se acomodeze cu mn. Ms inca o data de sfaturi
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde movix » 07 Mar 2013, 18:50

Bun, acuma tu ce te asteptai? sa dea din coada cand fluieri? sa`ti sara in palme cand deschizi geamu`? iti garantez eu ca si peste un an, cand umblii la terariu tot o sa fuga de tine, asa ca nu stiu ce asteptari ai de la o reptila, nu o sa alerge prin terariu nonstop spre amuzamentul tau.
acuma serios si no offence, mai bine iti iei un caine daca vrei sa il vezi toata ziua cum alearga.
:bliss:
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 07 Mar 2013, 19:12

movix scrie:Bun, acuma tu ce te asteptai? sa dea din coada cand fluieri? sa`ti sara in palme cand deschizi geamu`? iti garantez eu ca si peste un an, cand umblii la terariu tot o sa fuga de tine, asa ca nu stiu ce asteptari ai de la o reptila, nu o sa alerge prin terariu nonstop spre amuzamentul tau.
acuma serios si no offence, mai bine iti iei un caine daca vrei sa il vezi toata ziua cum alearga.


Nu man nu ai inteles :) normal ca nu ma astept la ce ai zis tu acolo sus :)) doar nu sunt handicapat dar ma oftic ca sta ascunsa si sunt foarte entuziasmat acum la inceput ca fiecare , sunt constient ca e un animal cu sange rece si are un metabolism mai lent si nu se va misca ca un mamifer.... dar uite am ascultat si am lasat o in pace nu am mai incercat sa ii dau sa manance , si am mutat terariu la geam si bate soarele pentru ca nu se incalzea deloc statea numai la 26 28 de grade temperatura si cred ca daia nu se misca si acum are caloriferu sub jumatate de terariu si incalzeste si acum are 30 de grade :D si dimineata cand rasare soarele bate direct in terariu pana la ora 12 :D cred ca o sa fie fericita sa vad maine daca va fii soare . Poza cum am pus terariu si acum sta la spot acolo ca nu am mai zapacito, are castronu cu 20 de mealworms pus acolo sus(nu au scapare ca e alunecos) ca sa stiu daca mananca daia am pus 20 :D

Si apropo am si caine . Malinois

Imagine
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
movix
Varan
Varan
Mesaje: 463
Membru din: 22 Mar 2010, 17:06
Localitate: Resita
Nume: Morariu Andrei
Localitate: Resita/Timisoara
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde movix » 07 Mar 2013, 19:36

Frumos terariu :thumbup:
:bliss:
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 07 Mar 2013, 21:11

Ms frumos ! :rock:
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde robertcarst » 07 Mar 2013, 21:55

Nu ne arati si cainele la sectiunea alte animale? Imi plac mult ciobanestii belgieni.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Corleone » 07 Mar 2013, 22:35

viocris scrie:rezutatul e unul singur: NU TE MAI FACI BINE, iar pe linga asta ai sa incepi una cite una sa transformi casa intr-o arca. La fel ca noi toti ceilalti bolnavi de altfel.


Care boala? Eu nu sunt bolnav, doar nu am nevoie de haine, mancare si bani de cheltuit aiurea :lol:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 08 Mar 2013, 13:09

Ok Robert fac o rubrica si cu catelu :D.

Da tare Corleone :))) :beer:
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 18 Mar 2013, 18:42

Astazi dimineata :D am avut o surpriza a fost soc :)) m am speriat a naparlit fetita :) era foarte agitata nu stiam ce era cu ea de se plimba prin terariu (ea care sta numai intr un colt) si cand ma duc mai aproape de terarariu, avea capu "decapotat" :lol: :lol: :lol: am paralizat, dupa care m-am calmat si i am facut poze, mi am dat seama ca naparleste. Si a mancat toata pielea nu mi a lasat nimic amintire....sunt curios a cata naparlire o fii ! O sa postez poze cand naparleste nu cred ca a postat careva asa ca... Enjoy!


Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Si ultima inghititura :drool: :beer:

Imagine
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
Simo_Pas
Breeder
Breeder
Mesaje: 507
Membru din: 16 Apr 2010, 18:44
Localitate: Turda/Cluj
Nume: Simo
Localitate: Turda;Cluj
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Simo_Pas » 18 Mar 2013, 19:10

Ce haioasa este! Sa`ti traiasca!!! Grasa si faina :) Felicitari pentru poze!
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde agamura » 18 Mar 2013, 19:27

Reptilele naparlesc pe toata durata vietii. O sa te socheze relativ constant! :))
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 18 Mar 2013, 19:31

Superbă specia asta, să îți trăiască!
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Animale Bobi

Mesajde Bobi » 18 Mar 2013, 19:38

Multumesc mult baieti! Si voua sa va traiasca animalutele ! De abea astept urmatoru targ sa mai iau una sau doua fetite :D !! Ca mascul am inteles ca e periculos sa bag la varsta asta sa nu se imperecheze si 3 femele cred ca stau fara probleme intr un terariu (urmeaza sa l fac, ca pe asta nu l am facut pentru arboricol, si doresc acest lucru deoarece am vazut ca ea tinde sa stea numai sus numai intre "piatra" si plafon si noaptea ori doarme intre frunzele la clivia ori sta lipita de neon....) de 120 cm inaltime pe 50 latime 80 lungime ! Nu ?? Multumesc pentru sfaturi si aprecieri inca o data !! :hug:
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus

Înapoi la “Familia Gekkonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori