am si eu o intrebare

Forum pentru discutii despre toate speciile de gecko.
krisstinica24
Ou
Ou
Mesaje: 5
Membru din: 15 Mai 2013, 21:22
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristina

am si eu o intrebare

Mesajde krisstinica24 » 15 Mai 2013, 21:36

Buna tuturor ..sunt noua aici ..am si eu o intrebare despre geckoul meu, probabil ca s a mai discutat despre asta dar as vrea sa fiu sigura.Acum 2 luni mi am luat si eu o pereche de gecko leopard fata si baiat, la inceput au mancar forte bine amandoi acum de vreo 2 saptamani baiatu nu mai mananca deloc si sta mai mult ascuns si doarme nici seara nu prea e activ... ar trebui sa mi fac griji ?Sper ca nu este bolnav..aveti idee de la ce ar putea fii ? Astept raspunsuri
Multumesc
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: am si eu o intrebare

Mesajde agamura » 16 Mai 2013, 10:10

Rup eu tacerea: Bine ai venit pe forum !

De unde stii ca nu se hraneste pe timpul noptii? Pare letargic cand se deplaseaza ?
krisstinica24
Ou
Ou
Mesaje: 5
Membru din: 15 Mai 2013, 21:22
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristina

Re: am si eu o intrebare

Mesajde krisstinica24 » 16 Mai 2013, 10:28

MS.. sunt sigura ca nu se hraneste noaptea pt ca le dau sa manance numai cu penseta .. vroiam sa fiu sigura ca mananca amandoi bine si le dadeam separat sa manance cu penseta...in terariu mai tot timpul doarme dar cand il mai scot afara se foarte energic... de fapt pare si putin stresat dar nu stiu de ce :(
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: am si eu o intrebare

Mesajde agamura » 16 Mai 2013, 10:48

Am inteles. Ai incercat sa oferi hrana diferita, alte tipuri de insecte? Poti sa-l cantaresti si eventual sa vezi daca pierde din greutate si in ce ritm? E foarte bine ca ii hranesti separat, din pacate nu poti monitoriza fecalele separat si asta ar fi un indiciu bun: daca si-a facut nevoile si cand s-a intamplat ultima oara.

Esti sigura ca sunt pereche?

Sper ca ceilalti care au experienta indelungata cu leoparzii sa te "ia la rost" cu mai multe intrebari si sfaturi.
krisstinica24
Ou
Ou
Mesaje: 5
Membru din: 15 Mai 2013, 21:22
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristina

Re: am si eu o intrebare

Mesajde krisstinica24 » 16 Mai 2013, 10:59

si a facut nevoile ..ieri ... am observat ca are el un loc al lui unde face mereu... din fericire pentru mine el este destul de dolofan si chiar daca pierde in greutate nu prea se observa .. cred ca o sa incerc sa i dau si altfel de hrana .. oricum ms frumos pentru ajutor !!!!
Avatar utilizator
agamura
Varan
Varan
Mesaje: 444
Membru din: 14 Apr 2012, 22:11
Localitate: Maribor
Nume: Michael
Contact:

Re: am si eu o intrebare

Mesajde agamura » 16 Mai 2013, 11:02

Daca si-a facut nevoile si e dolofan nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi prea mult.

Înapoi la “Familia Gekkonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori