corn snake root beer

Numai cornsnakes. Fiind un sarpe foarte popular si cu multe morphuri am decis infiintarea unui forum dedicat.
Avatar utilizator
casper11092001
Piton
Piton
Mesaje: 124
Membru din: 06 Iul 2010, 14:50
Localitate: ploiesti
Nume: Aldea Catalin
Localitate: Ploiesti
Contact:

corn snake root beer

Mesajde casper11092001 » 25 Mai 2015, 08:15

Salut acum 3 ani am luat si eu primi mei serpi de la Vali, o pereche de corn snake root beer.L-am intrebat inainte daca pot sa-i tin impreuna si mai tot despre ei.Nu am vrut un sarpe care sa-l tin singur si el mi-a zis ca pot sta fara probleme amandoi.
Pana acum 2 luni totul a fost perfect, anul trecut mi-au facut 12 oua anul asta mai exact acum 2 luni a facut 18 oua.
Acum 2 zile mi-a facut iar 12 oua mai mici dar eu zic ca nu e bine si nu e normal pt ca femela din ce stiu yo poate si sa moara.
Mai tine cineva pereche in acelasi terariu mereu si a mai patit cineva asa ceva?
Numai zic ca masculul e de 3 ori mai mare ca femela, bine si pt ca e un porc si ar manca orice oricand si femela mereu a fost mai pretentioasa si mai refuza sau manca doar un gat de pui si masculul si 3 daca ii dadeam.Acum de la faza cu ouale le-am luat iar soareci pt femela mai mult am luat poate reusesc sa o mai ingras putin sa incep sa-i dau de 2 ori pe saptamana poate numai refuza.O sa pun si niste poze cu ei daca o sa reusesc in viata asta sa iau 4 baterii pt aparat.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: corn snake root beer

Mesajde Corleone » 02 Iun 2015, 21:58

Salut! Femela a rămas mai mică din cauza ca a facut oua cam prea devreme. Bag mana in foc ca Vali ți-a zis ca ii poți tine împreună pana la maxim 2 ani. La corni e normal sa facă 2 serii de oua pe an, a doua serie fiind mai redusa. Dă-mi un pm cu numărul tau de telefon si mâine seara trec pe la tine sa ii vad si sa vorbim.
id: alexfota91
Avatar utilizator
casper11092001
Piton
Piton
Mesaje: 124
Membru din: 06 Iul 2010, 14:50
Localitate: ploiesti
Nume: Aldea Catalin
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: corn snake root beer

Mesajde casper11092001 » 02 Iun 2015, 23:26

salut, mi-a zis ca pot sa-i tin impreuna mereu nu doar 2 ani ca altfel imi luam un milk snake.Azi dimineata a scos capul un sarpe din ouale de acum 2 luni si ceva ca palea nu le-am aruncat.Femela a naparlit tot azi si maine ii dau sa manance.Eu sunt sch 2 sap asta si nu avem cum sa ne intalnim dar te caut daca e sap viitoare daca se poate.Merci pt raspuns.

Înapoi la “Pantherophis guttatus (Familia Colubridae) - Corn snakes”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori