Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Donatii reptile, amfibieni, nevertebrate, hrana, terarii, accesorii si echipamente de teraristica
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde zvarr » 25 Iul 2013, 18:41

Pun la schimb un bazin 80 x 42 x 45 (151l brut) , populat cu ciclide africane, avand ca substrat ~15l nisip fin si elemente de decor pietre calcaroase care mie mi s-au parut potrivite acestui tip de habitat si dimensiunilor acvariului.
Acvariul are capac home made cu un neon de 15w ce are rol de a scoate in evidenta culorile pestilor fara sa ii streseze, deasemenea neonul a fost schimbat acum cateva luni.
Se poate ridica din zona berceni, sector 4.
Valoarea pe care i-o ofer este de 300 ron.
*acvariul include doar un filtru intern, insuficient per total pentru numarul de vietati aflate in bazin.
Astept sa ma contactati fie pe forum fie telefonic la numarul 0727110530.
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde Bobi » 25 Iul 2013, 22:09

Cel mai indicat ar fii sa atasezi o poza, ca sa stim cu toti ce ciclide ai si ce acvariu ! Bafta la vanzare sau schimb !
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde zvarr » 26 Iul 2013, 01:15

Bobi mersi pt sfat dar nu prea ma pricep sa incarc poze aici. Daca ajuta pe cineva imi poate da un pm cu adresa de mail si ii trimit poze cu tot, insa ca sa ofer detalii complete aici in scris sa nu apara confuzii:
-filtrul este un sunsun hj 611b cu un debit de 400l, debitul e bun doar ca spatiul pt med filtrante e mic.
-pestii sunt:
A. un card mare de hemichromis lifalili adulti
B. pseudotropheus zebra ob - 5-7 exemplare mature
C. kingsizei 2
D. p. socolofi 2
E. metriaclima esterae 3
Cam astia ar fi, sunt pietre mari in bazin care definesc sa zic asa 2 teritorii masive si in rest liber, plus substratul din nisip fin pt ciclide.
Seara lina si inca o data multumesc pt atentionare!
Nr contact 0727110530 , repet pentru a se pastra in ultimul post.
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde snakefishmike » 26 Iul 2013, 19:05

Multi pesti intr-un acvariu mic si ... cu filtrare ca si inexistenta pt un bazin cu africani ;)
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde zvarr » 26 Iul 2013, 20:03

Filtrarea nu se vinde/ schimba, o pastrez pt celalalt acvariu. Nimeni nu a spus ca nu sunt multi pesti, dar vreau sa dau toti africanii pe care i-am avut in 2 bazine si sa raman doar cu firefish si un bazin, iti multumesc insa pentru ochiul critic manifestat. Nimeni nu obliga viitorul proprietar sa ii pastreze pe toti.
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde snakefishmike » 26 Iul 2013, 21:55

As putea fi si mai critic, da' momentan ma abtin ;)
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Re: Schimb acvariu+capac+pesti+decor pe terariu +/- ceva viu

Mesajde zvarr » 27 Iul 2013, 00:11

Oferta valabila:
Pun la schimb un bazin 80 x 42 x 45 (151l brut) , populat cu ciclide africane, avand ca substrat ~15l nisip fin si elemente de decor pietre calcaroase care mie mi s-au parut potrivite acestui tip de habitat si dimensiunilor acvariului.
Acvariul are capac home made cu un neon de 15w ce are rol de a scoate in evidenta culorile pestilor fara sa ii streseze, deasemenea neonul a fost schimbat acum cateva luni.
Se poate ridica din zona berceni, sector 4.
Valoarea pe care i-o ofer este de 300 ron.
*acvariul include doar un filtru intern, insuficient per total pentru numarul de vietati aflate in bazin.
Astept sa ma contactati fie pe forum fie telefonic la numarul 0727110530."

Mentiune: Functioneaza momentan cu 1x eheim professionel 2222 vechi de 1 an si ceva si 2 interne , din care unul va pleca cu bazinul, celelalte urmand sa imi serveasca pentru "mobilarea" altora. Cumparatorii vor putea vedea in momentul in care vin sa se intereseze de bazin in ce conditii a functionat si la ce ma refer cand spun ca am nevoie de celelalte filtre.
Pentru alte probleme ce nu vizeaza vanzarea sau intrebari/ doleante legate de aceasta am sa va rog sa ma contactati prin mesaj privat sau telefonic.
Seara lina!

Înapoi la “Donatii si Schimburi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori