Schimb acvarii complete / diverse accesorii pe altceva

Donatii reptile, amfibieni, nevertebrate, hrana, terarii, accesorii si echipamente de teraristica
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Schimb acvarii complete / diverse accesorii pe altceva

Mesajde zvarr » 05 Oct 2014, 19:39

1.Acvariu Eheim 64l cu fundul dublat ( cel original s-a crapat dupa ceva timp din cauza locului unde a fost pozitionat ) si rama pt baza , cu capac si instalatie electrica cu 1 neon ( originala) , filtru intern eheim aquaball 60 , minciog si substrat la PRET de 150 ron.
2.Acvariu Eheim 54l , cu capac si instalatie electrica cu 1 neon ( originala) , filtru intern eheim aquaball 60 , minciog si substrat la PRET de 180 ron.
3.Acvariu Eheim 64l , cu capac fara instalatie electrica , filtru intern eheim aquaball 60 , minciog si substrat la PRET de 150 ron.

Separat:
1. Acvariu Eheim 64l cu fundul dublat ( cel original s-a crapat dupa ceva timp din cauza locului unde a fost pozitionat ) si rama pt baza , cu capac si instalatie electrica cu 1 neon ( originala) = 120 ron
2. Acvariu Eheim 54l , cu capac si instalatie electrica cu 1 neon ( originala) = 135 ron
3. Acvariu Eheim 64l , cu capac fara instalatie electrica = 110 ron

Alte echipamente:

Filtre:
-Eheim aquaball 130: 90 ron
-Eheim aquaball 60 : 50 ron
-Sunsun 611b : 25ron
-Aquael UV 500: 50 ron
-Hailea BT700 : 50 ron


Incalzitoare de 150 si 200w : 20 ron


Maruntisuri de 50 ron(se ridica din sector 4, Bucuresti)
-neoane de rezerva
-substrat ( pietris 1-2mm/nisip alb , 25 kg)
-hrana pt pesti
-mincioage

Contact: PM


NOTA:
*Acvariile se ridica din sector 4, Bucuresti sau pot fi trimise prin curierat rapid. Nu ofer transport pentru ele.

Toate articolele au pretul langa ele pentru a putea fi evaluate comparativ cu ceea ce aveti de oferit la schimb.
Ca schimburi sunt interesat de :
1.Gecko leopard, femele de preferat ca sa poata imparti acelasi terariu pe toata durata anului
2.Higrometre , termometre, adapatoare, elemente de decor
3.Instalatie lumina "de firma" cu protectie pentru spotul aferent
4.Terariu + vietate / faunariu + vietate ;
5.Serpi mici care sa duca temperaturi de ~24 grade iarna si sa nu imi necesite incalzire extra ( am un terariu pe care nu il pot incalzi momentan)
6. Veniti cu sugestii, sunt deschis sa ascult propuneri.

Seara buna!
zvarr
Gecko
Gecko
Mesaje: 58
Membru din: 05 Iul 2013, 14:50
Localitate: Bucuresti
Nume: Marius

Re: Schimb acvarii complete / diverse accesorii pe altceva

Mesajde zvarr » 29 Oct 2014, 22:38

Salut! Cele de mai sus s-au dat, acum vreau sa le dau si pe cele mai mari in dimensiuni pe care le-am descoperit dupa ce le-am dat pe cele mici :)


1.Acvariu 70x40x45 , home made, din sticla de 8 cu neoane incastrate in sticla ( partea de sus are o zona in care se afla neoanele dupa cum veti putea vedea in poze ) colantat in concordanta cu mobila pe care o aveam cand l-am facut + neoane de rezerva + filtru intern + substrat si alte decoruri = 200 ron negociabil.

Mentiune: instalatia electrica face figuri, se poate repara in 15 minute daca vreti sa va bateti capul cu ea. Deasemenea, daca nu va plac neoanele care sunt deja pe el, se ofera alte doua neoane bonus pt inlocuirea lor.
Acvariul este un foarte bun display, eu l-am folosit o buna perioada de timp la cresterea plantelor.

2.Acvariu 80x40x40 din sticla de 8 ce prezinta zgarieturi vizibile si nu poate fi folosit ca bazin de display ( datorita micilor neajunsuri estetice pe sticla din fata) + filtru intern + substrat si alte mici maruntisuri = 100 ron

Prezinta acele zgarieturi inestetice dar este foarte bun ca acvariu de carantina, crescut puiet sau plante ( daca aveti lampa sau faceti o instalatie ).

Separat , acvariile fara echipamente decoruri au urmatoarele preturi:

1. Acvariu 70x40x45(126l brut) , home made, din sticla de 8 cu neoane incastrate in sticla - 150 ron

2.Acvariu 80x40x40(126l brut) din sticla de 8 ce prezinta zgarieturi vizibile si nu poate fi folosit ca bazin de display - 75 ron

Cele doua bazine , atat complete cat si separate, se pot oferi la schimb cu terarii sau diversi serpi / tarantule / gecko ( crested de preferat ).

Contact: PM

Înapoi la “Donatii si Schimburi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori