Donez 2 Testoaste - dispus sa le transport

Donatii reptile, amfibieni, nevertebrate, hrana, terarii, accesorii si echipamente de teraristica
achilis604
Ou
Ou
Mesaje: 1
Membru din: 21 Apr 2016, 19:40
Localitate: craiova
Nume: Bogdan

Donez 2 Testoaste - dispus sa le transport

Mesajde achilis604 » 21 Apr 2016, 20:22

Buna ziua,

As vrea sa donez 2 broaste testoase, una cu tample galbene si una cu tample portocalii. Sunt destul de mari. Testoasa cu tample protocalii a fost salvata de nevasta-mea acum aproximative 5-6 ani de la o pritena care nu prea avea grija de ea. cand am fost la pet shop sa ii luam un acvariu am vazut de vanzare niste broscute foarte mici cu tample glabene si ne-am gandit sa ill luam o pritena. De atunci sunt nedespartite si nu cred ca ar putea traii una fara alta. Si daca le desparti cateva ore se vede clar ca sunt apatice. Deci nu stiu daca pot fii despartite. Din cate stiu sunt mascul si femela.

Pe msaura ce au crescut le-am schibat acvariul cu unul tot mai mare dar in momentul de fata nu imi mai permit sa le tin. Sunt destul de mari(cea cu tample galbene care era mult mai mica initial este mult mai mare decat cea cu tample portocalii acum). Cu aproximatie cea mica are 10-15 cm iar cea mare cel putin 20-23cm. Pot sa fac masuratori exacte la nevoie. Nu am poze acum dar o sa adaug cat mai repede.

Vreau sa le donez cuiva care sa aiba grija de ele. Sunt dispus sa le transport oriunde in Romania. Astept mesaje de la doritori sau sugestii ce as putea sa fac cu ele sau unde sa le duc.

Ma pueti contacta la numarul 0720 213 055.

Va multuesc si astept sugestii, Bogdan.
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Donez 2 Testoaste - dispus sa le transport

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 03 Iul 2016, 16:27

Salut, bănuiesc că nu mai e valabil nu? Vroia cineva să adopte un mascul adult de Trachemys scripta elegans (ţestoasă cu tâmple roşii) şi are condiţii bune. Dacă mai e valabil pune te rog o poză să vedem poate cea cu tâmple roşii e mascul.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
costinj
Ou
Ou
Mesaje: 22
Membru din: 05 Iun 2013, 13:30
Localitate: bucuresti
Nume: costin constantin

Re: Donez 2 Testoaste - dispus sa le transport

Mesajde costinj » 18 Iul 2016, 17:46

Salut. Daca mai este valabil anuntul as vrea eu sa l iau.
costinnj@yahoo.com , 0766.805.992

Înapoi la “Donatii si Schimburi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori