Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Donatii reptile, amfibieni, nevertebrate, hrana, terarii, accesorii si echipamente de teraristica
akita2000
Pui
Pui
Mesaje: 48
Membru din: 22 Mar 2010, 21:56
Localitate: Sf. Gheorghe
Contact:

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde akita2000 » 23 Aug 2010, 09:00

M-ar interesa pe mine.
YM isti1975
dreamy666
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 12 Iun 2010, 10:11
Nume: Ellu.
Localitate: Bucuresti.

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde dreamy666 » 01 Sep 2010, 10:19

Este cineva care are 20 si ceva de testoase cu tample rosii, are un lac mare numai pentru ele, dar este din Bucuresti.
dreamy666
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 12 Iun 2010, 10:11
Nume: Ellu.
Localitate: Bucuresti.

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde dreamy666 » 01 Sep 2010, 10:24

Am inceput acum cca 4 ani de zile sa adopt broscute testoase de Florida, primele doua fiindu-mi donate de catre un coleg de serviciu... Am crezut ca este o joaca, un mic hobby, asta pana in momentul in care le urmaresti si fara sa vrei le indragesti rau! Au mai urmat si alte donatii, tot testoase, pana am ajuns la un nr de 21 bucati! Momentan sunt cazate in provincie, la casuta mea de la tara, unde are grija tatal meu de ele, pana ajung eu saptamanal acolo, intr-o piscina de vreo 3 metri in diametru, cu insula suficienta pt toate, dar nu cred ca ma voi opri aici. Am in proiect in luna urmatoare o alta cazare pt ele, o piscina ceva mai mare, 5 metri in diametru si 90 inaltime, dar acum ma interesez despre cum voi face filtrarea la ea. Am facut aceasta mica introducere deoarece mai am date cateva anunturi si pe alte site-uri, ca toate persoanele ce vor sa-mi doneze broscutele lor, daca doresc, sa ma poata contacta pt a le urmari evolutia lor in mediul oferit de mine. Am spus ca nu cred ca ma voi opri aici deoarece am observat ca foarte multe persoane sunt dispuse, cu sau fara voie, sa le faca rau. Unii isi doresc mult o broscuta ca animal de companie, dupa care renunta, zic eu, mult prea usor la ea, altii sunt interesati de ele pt carapacea lor, sa-si faca un moft (cretin) de a avea o scrumiera din carapace de testoasa, si decat sa ajunga pe mana acestor persoane, ca oameni nu-i pot numi, mai bine prefer sa ajunga la mine, intr-un mediu propice lor. Voi reveni si cu ceva poze dupa "instalarea" lor in noul camin, dar asta cand va fi gata, posibil peste vreo doua luni de zile. Cam asta am avut de spus, pot fi contactat la unul din nr de tel 0729.422.335 sau 0767.079.116, locuiesc in sect.6 cartier Militari. Mult respect tuturor posesorilor de broscute testoase si nu numai! Stima, Marian C.
Avatar utilizator
thaolen
User banat
User banat
Mesaje: 191
Membru din: 24 Iun 2010, 20:53
Nume: Mihai
Localitate: Calarasi

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde thaolen » 04 Noi 2010, 16:28

senzationala idee.sper sa iti reuseasca si sa pui multe poze.trebuie sa ai si mult spatiu ,eu la bloc..... :confuz:
death is only the begining
Avatar utilizator
GeorgeCatalin
Piton
Piton
Mesaje: 100
Membru din: 25 Oct 2010, 20:45
Nume: GeorgeCatalin
Localitate: Ploiesti

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde GeorgeCatalin » 04 Noi 2010, 20:21

Offf si eu am 1 broscuta si nu m-as indura sa o dau pe nimic in lume!.El este un om cu suflet rau...Alta concluzie nu pot trage si ca sa nu fie OFFTOPIC:Daca aveam vreun acvariu mai mare le-as fi luat cu toata placerea.
Imagine
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde Akyy1994 » 04 Noi 2010, 20:40

Un om cu suflet rau? Nu cred ca ar trebuii sa tragi astfel de concluzii..
Avatar utilizator
Covoran Andrei
Varan
Varan
Mesaje: 481
Membru din: 30 Iun 2010, 10:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Covoran Andrei Alexandru
Localitate: Bucuresti,Drumul Taberei
Contact:

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde Covoran Andrei » 04 Noi 2010, 21:08

cum a spus si aky,nu cred ca e un om cu suflet rau
adica,nu inteleg cum ai ajuns la aceasta concluzie...
in fine
“Life is hard; it's harder if you're stupid.”
John Wayne

Yahoo Messengr ID: anion_day1@yahoo.com
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Donez doua broaste testoase cu tample rosii

Mesajde Crabman » 05 Noi 2010, 10:55

Broastele s-au donat se poate inchide
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!

Înapoi la “Donatii si Schimburi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 43 vizitatori