Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Concursurile Teraristica Romania
Avatar utilizator
Akm
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 27 Apr 2012, 14:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde Akm » 22 Dec 2012, 18:50

andrei_lucian93 si ciprian_666...cam multe coincidente in ceea ce priveste conturile voastre :))
ID : eucristi11@yahoo.com
TEL: 0736924130
Avatar utilizator
wMgabi
Breeder
Breeder
Mesaje: 204
Membru din: 07 Sep 2011, 00:47
Localitate: Iasi
Nume: Manole Gabriel
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde wMgabi » 22 Dec 2012, 20:34

@andrei_lucian93 si @ciprian_666 macar cititi regulamentul inainte sa postati ceva
8 - Au drept de vot doar userii care au minim 10 postări pe forumul nostru înaintea începerii concursului.
Motto for life:
"If you're gonna do it , do it with passion!"
ciprian_666
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 22 Dec 2012, 17:25
Localitate: galati
Nume: Ciprian

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde ciprian_666 » 22 Dec 2012, 21:13

Daca nu vezi bine, acea regula este DOAR pentru VOT , nu scrie nimic despre PARTICIPAREA la concurs !
Avatar utilizator
Akm
Piton
Piton
Mesaje: 152
Membru din: 27 Apr 2012, 14:53
Localitate: Bucuresti
Nume: Cristi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde Akm » 22 Dec 2012, 21:22

Conturile voastre sunt facute in aceeasi zi, la diferenta de 30 minute, aveti 1 mesaj si acela e postarea in topicul concursului, caresheet-ul e realizat in acelasi mod...hai sa fim seriosi :)) E cineva care nu s-a prins de toata treaba asta ? Si din cate stiu eu la concursuri nu participa decat cei care au peste 10 mesaje. Rugam conducerea sa ne lamureasca. Eventual poate aflam ca un membru participa la acest concurs de pe 2-3 conturi. :voodoo:
ID : eucristi11@yahoo.com
TEL: 0736924130
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde robertcarst » 22 Dec 2012, 21:39

Intradevar cam multe coincidente, mai ales ca unul din mesaje e scris de pe un IP ce a mai fost folosit si de un al treilea user.
ChrissGL ne poti lamuri in sensul asta?
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
ane
Gecko
Gecko
Mesaje: 71
Membru din: 17 Aug 2012, 15:13
Localitate: Corabia
Nume: Andreea

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde ane » 22 Dec 2012, 22:29

Chuckie scrie:Daca pana la data anuntata mai sus nu se vor inscrie minim cinci participanti concursul va fi anulat!!! Premiile se vor utiliza pentru concursul ''Fotografia anului 2013'' . Sau vor fi alte premii... ma gandesc pana atunci.


Si-a facut respectivul om mai multe conturi si a participat la concurs ca sa fie minim 5participanti, crezand ca o sa castige o tarantula sau daca iese si cu celalalte castiga mai mult. Dar cum individul roman nu stie sa citeasca, Chuckie a zis ca premiile se vor plasa la concursul ''Fotografia anului 2013'';deci, nu au ce castiga.
Eu nu am scris articolul neaparat pentru premiu, am vrut sa il scriu deoarece am observat ca nu exista in rubrica patologie testoase si sunt boli cu care m-am confruntat cu testoasele si le-am tratat acasa, o parte din ele, restul m-am mai documentat ca sa nu fie prea mic articolul.
Daca nu este asta explicatia conturilor multiple, atunci sa explice mai bine creatorul acestora.
"Orice opera de arta isi are radacinile intr-un instinct al plasmuirii, care mai mult sau mai putin ii este propriu oarecarei fiinte inzestrate cu spirit."- Panait Cerna
Avatar utilizator
Sufletel
Pui
Pui
Mesaje: 26
Membru din: 16 Iul 2012, 16:00
Localitate: Targu Mures
Nume: NooName

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde Sufletel » 22 Dec 2012, 23:49

Aici este vorba doar de castig.. Ce a zis omul,hai sa postez 2 caresheet-uri de pe 2 conturi diferite,da de castig si eu ceva.. Omul a gandit bine,dar na procedat la fel de bine :)).. Macar daca vrei sa fi "smecher" si sa ajungi la premiu, nu te da de gol.Noi nu suntem prosti,poate asa ai crezut tu,ca punem botul,sau ceva de genul.
Cum a zis si colegul "Akm"
Conturile voastre sunt facute in aceeasi zi, la diferenta de 30 minute, aveti 1 mesaj si acela e postarea in topicul concursului, caresheet-ul e realizat in acelasi mod..
Imagine
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde robertcarst » 23 Dec 2012, 03:11

Terminati cu off-topicul. Teraristica Romania nu promoveaza smecherelile, combinatiile, caterincile si fraierelile. Aici preferam calitatea nu cantitatea.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
ciprian_666
Ou
Ou
Mesaje: 3
Membru din: 22 Dec 2012, 17:25
Localitate: galati
Nume: Ciprian

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde ciprian_666 » 23 Dec 2012, 13:02

Deci vad ca nu se accepta ca toata lumea sa participe la concursuri... ma rog, ce treaba am eu daca un alt om s-a inscris in acceasi zi cu mine ? Azi am vazut concursul si am zis de ce nu. Stiti ceva ? Pe mine nu ma face o tarantula ! Rog pe un admin sau moderator sa imi stearga care sheet-ul acestei specii superbe !
Cat despre "asemanarea" care sheet-ului mei cu al lui andrei si al celorlalti este din cauza ca am respectat cerintele !

3 - Dacă doriţi să scrieţi un caresheet vă rugăm să îl concepeţi după următorul model:

http://www.teraristica.ro/index.php?/se ... l-boa.html
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concursul de articole/caresheet-uri pe teme teraristice

Mesajde Chuckie » 23 Dec 2012, 14:26

Datorita magariilor pe care le-ati facut, concursul este suspendat si urmatorii vor fi banati:

1. ChrissGL - Ban doua saptamani pentru incercarea de a ne insela. Nu ai cum sa ai acelasi IP cu userul andrei_lucian93, unul fiind din Galati si unul din Bacau. Magarie? Nesimtire? Tupeu? Prostie? Cum sa ii zicem?
2. andrei_lucian93 - acelasi lucru ca mai sus.
3. ciprian_666 - "Intamplarea" face sa fii din acelasi oras cu ChrissGL, sa te inscrii chiar "cand trebuia" ca sa participi la concurs... Nu ti se pare ciudat? Si insisti cu tupeu ca "nu se accepta toata lumea in concursuri". Si ca nu te face o tarantula. Atunci lasa-i pe cei care isi doresc acea tarantula sa participe, tu ai reusit impreuna cu ceilalti doi sa stricati tot. Da, nu se accepta inselatoria si crede-ma ca am mai avut scandaluri de genul asta, suntem invatati cu magari ca voi. Daca ai de adus vreo acuzatie, te rog sa o faci clar si cu dovezi. Daca nu, iti tii gura. Punct.
Aceleasi doua saptamani ban.

Imi cer scuze celor corecti care si-au dorit cu adevarat sa participe la acest concurs. Se pare ca in tara asta nu reuseste nimeni sa joace cinstit, de la presedinte si pana la ultimul om. Ne meritam soarta.

Înapoi la “Concursuri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori