Concurs Articole Iulie 2010 - Discutii

Concursurile Teraristica Romania
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde zimba » 03 Aug 2010, 18:13

un vot pentru bagabond un caresheet complex si mia fost de folos (scorpionu din poza de la el e al meu acum) :eat:

Bagabond a fost eliminat din concurs.
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
hice20xx
Pui
Pui
Mesaje: 29
Membru din: 20 Apr 2010, 22:50
Nume: Dan
Localitate: Baia Mare

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde hice20xx » 03 Aug 2010, 21:22

Vot pentru BaGaBoND un caresheet util si bine realizat


Vot anulat, userul nu are minim 10 postari.
Yh ID-hice20xx
0743350888
Poecilotheria Metallica 0.0.4
Poecilotheria Regalis 2.2.15
Poecilotheria Rufilata 0.2.0
Poecilotheria Formosa 0.1.0
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde alex_snake_gunit » 03 Aug 2010, 21:25

Vot Bagabond ,frumos Care sheet :thumbup:

Bagabond a fost eliminat din concurs.
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
Hebi
Ou
Ou
Mesaje: 13
Membru din: 17 Mai 2010, 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Hebi » 03 Aug 2010, 21:40

Un vot pentru Smith , se vede ca ai muncit si ca ai trecut prin toate aspectele ingrijirii acestei specii. Felicitari :snake:

Nu vreau sa fiu rau dar se vede ca Bagabond ia voturi mai mult pe seama prietenilor pt ca articolul si inclusiv poza sunt cam slabute .


Vot anulat, userul nu are minim 10 postari.
Avatar utilizator
Simo_Pas
Breeder
Breeder
Mesaje: 507
Membru din: 16 Apr 2010, 18:44
Localitate: Turda/Cluj
Nume: Simo
Localitate: Turda;Cluj
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Simo_Pas » 03 Aug 2010, 23:38

Vot pentru BaGaBoND un caresheet util si bine realizat

Bagabond a fost eliminat din concurs.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Chuckie » 04 Aug 2010, 00:11

Ne cerem scuze dar datorita sistemului destul de prost de vot, ceilalti useri sunt dezavantajati foarte mult fata de cel de pe primul loc, asa ca am decis sa se poata vota trei useri, locul 1, 2 si 3.
Votul pentru o singura persoana are mari lacune. Asa ca ne-am mai gandit, ne-am mai inspirat si de pe la altii si am ajuns la concluzia ca votul se va desfasura asa:

Locul 1 = 3 puncte
Locul 2 = 2 puncte
Locul 3 = 1 punct.

Punctele vor fi adunate la final.

Pentru cei care au votat deja, va rugam sa adaugati locurile 2 si 3, urmand ca administratorii sa copieze votul vostru in postarea initiala, unde ati votat primul loc.

De asemenea cei inregistrati pe forum dupa inceperea votarii nu au drept de vot. Asa evitam clonele... sau macar incercam. :D

Si ca sa fie si mai cinstit, userilor care au mai putin de 10 postari la data inceperii votului si au intrat aici doar ca sa dea un vot la misto....le anulez voturile. :D

De asemenea anulez si voturile celor care nu au nimic in comun cu subiectul concursului, respectiv userii activi la "Alte animale."

Vreau voturi cinstite baieti...clar?! Daca va sacaie cineva sa ii dati un vot, astept un mail la admin@teraristica.ro

@Bagabond, nu mai presa userii sa iti dea voturi, o sa iesi din concurs cat ai clipi... :lol:
M-am saturat ca pentru un nesimtit sa stau sa fac politie pe forum, mai bine te banez si scap de tine. Magaria nu are ce cauta aici !!!

Multumim pentru intelegere.
Tudor
Ou
Ou
Mesaje: 9
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Tudor » 04 Aug 2010, 08:50

deci jur...este cel mai amuzant concurs care l-am vazut vreodata...daca tot anulezi voturile userilor care nu iti convin ca au votat...de ce nu ai facut de la inceput juriu decat sa tot inventezi reguli pe parcurs...o sa ajungi pana la urma sa fii singurul cu drept de vot...bun ii
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde robertcarst » 04 Aug 2010, 11:18

De la mine locul 2 merge la Alegoric, articolul e destul de bine scris si are si poze cu animalul sau.
Locul 3 il dau lui adrianyva, frumoasa alegere a animalului descris.

Tudor scrie:deci jur...este cel mai amuzant concurs care l-am vazut vreodata...daca tot anulezi voturile userilor care nu iti convin ca au votat...de ce nu ai facut de la inceput juriu decat sa tot inventezi reguli pe parcurs...o sa ajungi pana la urma sa fii singurul cu drept de vot...bun ii


E adevarat ca se misca putin mai greu lucrurile, dar e abia primul concurs, o sa acumulam experienta. In plus e perioada in care oamenii nu prea stau in fata calculatorului si pot sa spun cel putin in cazul meu ca nu l-am ajutat mai deloc pe vali cu idei. Daca tot nu vrei sa spui nimic constructiv ai putea sa nu spui nimic. Noile reguli sunt de bun simt dupa parerea mea. Hai sa incercam sa nu ajungem la certuri de fiecare data cand sunt puse niste premii in joc.
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Chuckie » 04 Aug 2010, 12:03

Tudor scrie:deci jur...este cel mai amuzant concurs care l-am vazut vreodata...daca tot anulezi voturile userilor care nu iti convin ca au votat...de ce nu ai facut de la inceput juriu decat sa tot inventezi reguli pe parcurs...o sa ajungi pana la urma sa fii singurul cu drept de vot...bun ii


Tudore, dupa ce imi zice Bagabond ca esti "fratele lui" mai ai si tupeul sa comentezi?
Aveam o impresie buna despre tine si inca doi-trei de pe celalalt forum. Si acu sincer, daca pana si pe admini a incercat sa ii influenteze, ce ai vrea sa fac, chiar ma luati de prost?
Si primesc si mailuri de la alti useri cu aceeasi plangere. Pana la urma nu fac decat ca acest concurs sa fie mai cinstit, sa aiba toata lumea sanse, nu doar un magar care incearca tipic romaneste sa castige prin orice mijloace.
Din pacate regulamentul concursului avea lacune mari si probabil inca are. Regulile vor ramane constante la concursurile urmatoare, asta e primul concurs si pe masura ce ma lovesc de "omul problema" incerc si eu sa contracarez actiunile lui necinstite. Probabil ca in 2-3 zile se ajunge la un echilibru si concursul va capata forma finala. La viitoarele editii nu vor mai fi probleme. Avand in vedere ca vom avea in mod constant concursuri cu premii in animale, accesorii si echipamente si ca noi bagam bani in aceste premii, avem pretentia ca aceste concursuri sa fie corecte, atat cat se poate in tara in care nimic nu e cinstit. Sincer nu ai intrat niciodata pe forum Tudore, de cand s-a mutat aici forumul lui Corleone. Dintr-o data intri numai ca sa votezi. Altul, hice20xx, nu are nici o postare, prima postare e votul pt bagabond. Simo Pas nu are nici o treaba cu scorpionii dar argumenteaza ca bagabond a scris un caresheet corect, bine documentat etc. Chiar ne credeti prosti? Uite asa am ajuns sa anulez voturile celor cu mai putin de 10 postari. Si inca am fost de treaba, datile viitoare vor fi obligatorii mai multe postari pentru a putea vota. :D
Daca s-ar fi votat cinstit de la inceput nu s-ar fi ajuns la discutiile astea.

Daca v-ati fi uitat ati fi vazut ca anularea unor voturi ii afecteaza negativ si pe alti useri. Deci nu doar pe Bagabond.
Tudor
Ou
Ou
Mesaje: 9
Membru din: 22 Mar 2010, 17:10

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Tudor » 04 Aug 2010, 12:52

pai eu am primit un mail unde zicea...voteaza...(mail primit din partea adminilor acestui forum)am zis ca asta imi da dreptul...stii...critica poate fi si constructiva--in fine intentia mea nu a fost sa supar pe nimeni ci doar sa imi exprim parerea personala.PERSONAL mi se pare aiurea sa schimbi reguli dupa ce concursul s-a incheiat...si nu da bine la useri--chiar imi pare rau ca m-am bagat ca nu era treaba mea...doresc succes participantilor si adminilor si promit ca alta data o sa ma abtin.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Chuckie » 07 Aug 2010, 10:36

Avand in vedere ca desi a fost avertizat de cateva ori si tot insista, lui Bagabond tocmai "i-a iesit viza". Este ELIMINAT din concurs datorita mai multor sesizari de la userii sacaiti de el sa il voteze.
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Crabman » 07 Aug 2010, 17:23

:wave:
Banuiesc ca cei care ii considerau care sheet-ul bun trebuie sa isi schimbe votul ...am dreptate ?
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Akyy1994 » 07 Aug 2010, 19:11

Eu zic ca ar fii mult mai usor sa ramana asa,voturile de pe 2 si 3 fiind calculate drept 1 si 2.Sunt multe persoane care au votat de 2 ori,datorita primei schimbari in regulament,deci ar iesii un haos,ar fii persoana car are avea cate 3 mesaje,si saracul Chuckie trebuie peurma sa stea sa numere.
Asta e parerea mea. :silent:
Joker
Ou
Ou
Mesaje: 13
Membru din: 01 Aug 2010, 14:26
Localitate: Arad

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Joker » 07 Aug 2010, 19:21

Am sa votez si eu dupa noul model...
Votul 1: Eseck
Votul 2: sMd
Votul 3: andreilazar9
Am votat in ordinea aceasta pt ca imi plac ft mult tarantulele si sper ca, caresheet-urile sa ma ajute daca voi avea una din cele trei specii

Joker, imi pare rau dar la acest concurs nu poti sa participi. Dar o sa ai tot timpul la concursurile viitoare. Din cauza regulii cu 10 postari cand a inceput votarea.
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Concurs Articole Iulie 2010

Mesajde Crabman » 07 Aug 2010, 20:57

Akyy1994 scrie:Eu zic ca ar fii mult mai usor sa ramana asa,voturile de pe 2 si 3 fiind calculate drept 1 si 2.Sunt multe persoane care au votat de 2 ori,datorita primei schimbari in regulament,deci ar iesii un haos,ar fii persoana car are avea cate 3 mesaje,si saracul Chuckie trebuie peurma sa stea sa numere.
Asta e parerea mea. :silent:

peiii avem un buton de edit...
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!

Înapoi la “Concursuri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori