Galerie foto - poelinca

Specii de pitoni - piton regal, piton birmanez, piton de stanca african, pitonii australieni, etc.
poelinca
Ou
Ou
Mesaje: 2
Membru din: 16 Ian 2014, 11:34
Localitate: Bucuresti
Nume: Dorin

Galerie foto - poelinca

Mesajde poelinca » 20 Ian 2014, 10:25

Vechi de anu trecut
Imagine

Imagine

Imagine

A doua oara cand isi schimba pielea. De data asta o mers foarte usor ( umiditate crescuta la +70% ) si in cateva zile era ca nou.
Imagine

Upgrade la terariu, inca nu e gata ( vreau sa il colez cu negru pe spate si o laterala + sa mai adaug niste lemne si plante artificiale ) 80x40x50 din hornbach
Imagine

Imagine

Imagine

Ce am observat pana acum, in terariu asta mare umiditatea se mentine mai bine.
poelinca
Ou
Ou
Mesaje: 2
Membru din: 16 Ian 2014, 11:34
Localitate: Bucuresti
Nume: Dorin

Re: Galerie foto - poelinca

Mesajde poelinca » 22 Ian 2014, 10:42

No, l-am colat chiar acuma, da bine bine de tot. O sa mai adaug zilele urmatoare o planta doua si niste crengi.

Mai am in plan sa automatizez toata treaba ( umiditate, temperatura si lumina, lumina va consta din fix doua leduri ca nu le place prea mult ). Am gasit senzori de temperatura si umiditata 2 in 1, la 107 ron. La salariu o sa iau doi, si impreuna cu un Arduino sau Raspberry Pi ( pe care le am deja ) voi automatiza tot. Ce mai ramane de documentat, analizat, inventat este cum cresc sau scad umiditatea, ma gandeam la un "fas" dinala de geamuri si o pompa de aer de acvariu cu doua iesiri ... sau poate un motoras dinala de la glade ( desi e cam scump ).

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Înapoi la “Familia Pythonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori