[Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Specii de pitoni - piton regal, piton birmanez, piton de stanca african, pitonii australieni, etc.
JigSaw
Piton
Piton
Mesaje: 109
Membru din: 04 Iun 2011, 15:13
Localitate: Timisoara
Nume: Calin
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde JigSaw » 04 Iun 2011, 22:01

tu de unde l-ai cumparat si cat o costat, al tau a fost crescut in crescatorie sau din natura? e cu acte de provienienta?

0.1.0 Boa Constrictor Imperator
0.1.0 Pastel Ball Python

cea mai tare comunitate de counter-strike din romania http://www.diavola.ro/forum
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde Gabi D » 04 Iun 2011, 22:13

L`am luat de la paket_chelie... [ sarpele lu sloby ] . Cateva scheme..

Animale cu acte n`ai sa vezi. :lol:

Animalu nu e din crescatorie... cred ca a fost rezultatul unei inmultiri in captivitate.. [dar nu in crescatorie] . Poti sa`l inrtebi pe pachet sau pe sloby... la inceput eram disperat ca e cb ca e wc ca e cb ca e wc. Dar dupa mi`am dat seama ca ma agit degeaba... Oricum sarpele e CB, si n`am probleme cu el.

A costat 220 ron parca..
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde Gabi D » 06 Iun 2011, 22:02

Pot sa pun si eu o intrebare?
De ce spuneti voi ca regalu e mofturos cu mancarea?
A mea pitoana nu mi`a facut niciun moft pana acum, ba chiar ma si muscat de foame :)) , si de alte dati a mancat chiar si 2 soareci ...
Adica a fost odata cand nu a vrut sa manance in afara terariu... si cand am bagat`o la loc a si luat soarecu <deci nu se pune, nu :))?>
Sunt eu prea norocos ? [pana in momentu de fata...]
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde Corleone » 06 Iun 2011, 22:54

da esti norocos. sunt foarte multi regali care mananca decat soareci vii. breederii au deseori probleme cu puii care refuza sa manance chiar si soareci vii. pentru ca eu si tu avem pitoni care mananca oricand le dai, oriunde si orice, nu inseamna ca toti sunt la fel. sa povesteasca chuckie si c10ara ce probleme au avut ei cu regalii :thumbup:
id: alexfota91
Avatar utilizator
Gabi D
Varan
Varan
Mesaje: 291
Membru din: 28 Dec 2010, 15:20
Localitate: Bucuresti
Nume: Gabriel
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde Gabi D » 25 Iun 2011, 15:48

Se pregateste de naparlire :)
Contact:
PM
gabbi.cristi@yahoo.ro
c10ara
Pui
Pui
Mesaje: 32
Membru din: 24 Mar 2010, 12:54
Nume: valentin
Localitate: Craiova
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde c10ara » 03 Oct 2011, 22:42

Corleone scrie:da esti norocos. sunt foarte multi regali care mananca decat soareci vii. breederii au deseori probleme cu puii care refuza sa manance chiar si soareci vii. pentru ca eu si tu avem pitoni care mananca oricand le dai, oriunde si orice, nu inseamna ca toti sunt la fel. sa povesteasca chuckie si c10ara ce probleme au avut ei cu regalii :thumbup:

eu inca am probleme cu ai mei , am 3 si fiecare dintre ei e cu tabieturile lui, unu mananca mort , altul viu , unu mananca noaptea cand nu e pic de lumina, altul numai ziua, daca-i las soarece in terariu, a doua zi il gasesc dormind langa sarpe, o femela ataca numai de pe o creanga de sus si daca-i cade soarecele nu-l mai cauta sa-l ridice, masculul era cat pixu' cand l-am luat si nu a mancat multa vreme pana cand am apelat la metoda neplacuta de hranire fortata si au toane la mancat, o singura data au mancat toti 3 in acelasi timp, cate injuraturi nu si-a luat in gand de la mine nenea Corleone.....ehe....al lui manca si in pat si pe mobila si peste tot si ai mei stateau cu soarecii la nas cum stau eu degeaba pe balta ,bou' baltii, cand nu trage pestele....treaba ca mai si vedeam la web cum baga in el derbedeu ala a lu' Il padrino :))
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: [Python regius] Terariu - Jurnal SheLLy

Mesajde Corleone » 03 Oct 2011, 22:51

daca le spun, nimeni nu crede :whip: la noi romanii, exista un obicei vesnic: isi ia unu un animal si catalogheaza specia exact dupa temperamentul/obiceiul exemplarului lui. la fel ca (virgula) crizatii care vor sa isi ia corn snake, dar au vazut ei pe net ca 2 persoane din 100 au avut probleme cu sarpele ca nu manca :thumbup:
id: alexfota91

Înapoi la “Familia Pythonidae”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori