Carti de dat

Vanzare - Cumparare - Donatii - Schimburi - Orice nu se incadreaza in celelalte categorii
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Carti de dat

Mesajde snakefishmike » 19 Feb 2013, 17:37

Buna seara dragi prieteni.
De-a lungul timpului, fiind mare iubitor de carti si adunandu-le ca un harciog de peste tot, in casa mea s-au strans atat de multe, incat am constatat ca ... e timpul sa ma despart de parte din ele. Am incercat pe la cativa "anticari" gasiti pe net, insa pe ei ii intereseaza la cat ar putea si cat de repedee ar vinde cartile, nicidecum valoare lor ca si hrana pt suflet. Ce daca-i Kafka, Gogol, Tolstoi, Lancranjan, ori multi, multi altii. Nu conteaza, ca nu se vand rapid. In fine ... Smiley
Asadar, am de dat cateva sute (vre-o 300-400) de carti din diverse domenii (literatura, istorie, drept, aata etc). Cand spun "dat", nu ma refer neaparat la vandut, ci poate fi si donatie, sau vanzare pe o strangere de mana si un simplu multumesc Smiley .
Tot ceea ce ma intereseaza e ca doritorul, sau doritorii, sa ma scape de toate. Nu-mi place "sa-mi arunc" sufletul, asa ca ... in veci nu vor ajunge la gunoi de mana mea. Cat despre dusul la maculatura ... sa-mi rup carca pt 200 + de kilograme, neavand mijloc de transpot si la pretul de maculatura, mai bine lipsa Smiley.
Asadar cine e interesat de carti tiparite incepand cu anii 1930, pana prin 1990, e asteptat cu drag sa-mi calce pragul.
Toate cele bune,
Mihai Sirbu.
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com

Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori