Nou site pentru Emys orbicularis...

Trachemys, Graptemys, Trionyx, Emys si alte specii de testoase acvatice.
tiborsos
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2010, 11:23
Localitate: Targu Mures
Contact:

Nou site pentru Emys orbicularis...

Mesajde tiborsos » 28 Ian 2011, 12:38

buna,

am initiat un site in totalitate pentru testoasa de apa autohtona, Emys orbicularis. sper ca acest site sa ajute aceasta specie vulnerabila!

http://emys-ro.webs.com/
Avatar utilizator
Trancer
Piton
Piton
Mesaje: 167
Membru din: 23 Sep 2010, 08:52
Localitate: Petrosani
Nume: Radu

Re: nou site pentru Emys orbicularis...

Mesajde Trancer » 28 Ian 2011, 13:23

Buna initiativa, sa speram ca site`ul va fi vizualizat de cat mai multi indivizi. Pana in prezent am reusit sa iau si sa eliberez in jur de 5 exemplare adulte de la posesorii acestora dintre care unii nici macar nu stiau cu ce sa le hraneasca si totusi le tineau de ceva vreme buna in casa.In rest, acum cateva zile mi`au trecut pragul cei cu dezinsectia,iar tipa ce se ocupa cu stropitul mi`a spus ca are 2 exemplare despre care spunea ca sunt testoase de uscat. In final am reusit sa o conving ca sunt de apa ( dupa ce i`am bagat pe gat niste poze de pe google)si cu ce trebuie sa le hraneasca, conditiile necesare ca sa o duca bine..sa le faca un bazin cu apa..etc, era total paralela si nu vroia sa renunte la ele..asta e..totusi am incercat.
Stima
"Avoiding danger is no safer in the long run than outright exposure. Life is either a daring adventure, or nothing" Helen Keller
tiborsos
Ou
Ou
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2010, 11:23
Localitate: Targu Mures
Contact:

Videoclip pentru emys in natura...

Mesajde tiborsos » 07 Apr 2011, 19:05


Înapoi la “Testoase Acvatice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori