Testoasele mele Bubuloi si Bubulina

Trachemys, Graptemys, Trionyx, Emys si alte specii de testoase acvatice.
paketel
User banat
User banat
Mesaje: 183
Membru din: 01 Mai 2010, 21:12
Nume: Niculae Laurentiu
Localitate: Bucuresti

Testoasele mele Bubuloi si Bubulina

Mesajde paketel » 31 Mai 2011, 21:58

Momentan nu am timp de introducere (maine examen :D ), dar revin.Promit!

Deocamdata Bubulina la masa!

Film sters(broasca testoasa omoara un soricel)

See ya!

edit: Am sa va rog sa nu postati filme grafice cu live feeding. Scopul site-ului este de informare si as dori sa pastram o atitudine pe cat se poate de educativa. Daca tineti neaparat sa vedeti reptile in "actiune", internetul este plin de astfel de filme. Eu inteleg ca reptila trebuie sa manance asa cum si rozatoarea trebuie sa traiasca si stim cu toti cum e cu lantul trofic, asa ca va rog sa nu mai postati filme cu live feeding. Ceea ce pentru unii pare cool, pentru altii poate sa fie deranjant, hai sa ne respectam unii pe altii.
Marian Olarasu
paketel
User banat
User banat
Mesaje: 183
Membru din: 01 Mai 2010, 21:12
Nume: Niculae Laurentiu
Localitate: Bucuresti

Re: Testoasele mele Bubuloi si Bubulina

Mesajde paketel » 11 Iun 2011, 21:40

Am spus ca o sa revin cu ceva date despre ele,dar adevarul e ca acum vin doar cu cateva poze de adio deoarece perechea a plecat intr-un iaz in afara Bucurestiului.Ce pot spune e ca m-am bucurat de amandoua f mult timp (de fata 5 ani iar de baiat 1),ca sunt o specie interesanta si foarte activa,chiar si inteligente. Oricum despartirea nu a fost in zadar pentru ca a fost punctul de plecare pentru un alt colocatra la mine in camera. :) viewtopic.php?f=7&t=1000

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

See ya! :hug:
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Testoasele mele Bubuloi si Bubulina

Mesajde Chuckie » 11 Iun 2011, 22:21

Sper ca e vorba de un iaz artificial, in curtea cuiva, nu ca le-ai dat drumul pe balta. Stii ca e o specie invaziva si ca importul lor e interzis deja...
Specia asta a dus la scaderea grava a populatiei testoasei de apa europene in tara noastra, Emys orbicularis.
paketel
User banat
User banat
Mesaje: 183
Membru din: 01 Mai 2010, 21:12
Nume: Niculae Laurentiu
Localitate: Bucuresti

Re: Testoasele mele Bubuloi si Bubulina

Mesajde paketel » 12 Iun 2011, 09:32

Da este vorba de iazul cuiva din curte...o baltoca de 6 pe 6 :P

Înapoi la “Testoase Acvatice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori