Paketel aka Laurentiu Niculae

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 15 Mar 2013, 00:57

Nu esti singurul in situatia asta, si altora le-a schimbat parolele. Cred ca intra pe mai multe conturi sa para ca inca mai e activitate pe forumul lui... :lol:
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde robertcarst » 15 Mar 2013, 13:34

Si a mea e schimbata, acuma ma gandesc ca la cat il duce mintea or sa apara si post-uri de pe contul meu. :bliss:
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 19 Mar 2013, 21:34

Avand in vedere ca tu nu te lasi pana nu te faci de rahat definitiv, cred ca e cazul sa iti raspund. Desi nu prea mai am timp de prostiile voastre, mai Porketel, totusi o sa va raspund si voua incet incet, cand imi mai termin treburile. Pai ia sa vedem "ce avem noi aici"?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 19 Mar 2013, 21:40

Sa stai la dosul unei pustoaice moldovence timp de 3 ani, care abia a terminat facultatea de litere in 2012 si munceste la un magazin de toale din Pipera, nu inseamna ca esti un individ scolit, cu o gramatica infailibila si pregatit sa le dai altora teste de inteligenta, cum ai spus pe http://www.animale.ro.
Din cate vad tot ce ai postat tu mai sus despre mine e fix dimpotriva, chiar si tie cred ca iti e clar ca nu gramatica ai studiat tu cu fatuca aia care INCA te mai suporta.
Din startul inceputului tu scrii "O sa ma limitez in a face decat un singur post pt ca..." Continuarea e pe masura, pana la final. Esti un exemplu perfect de "ASA NU"! Nu te jeneaza ma sa te corecteze un copil?! :lol:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 19 Mar 2013, 22:20

Draga Porketel, ma silesti sa iti arat chestii pe care nu ar trebui sa fiu nevoit sa ti le arat tie sau celorlalti din haita ta. Hai sa o luam asa cum crezi tu ca faci, pas cu pas:

I.

Tu:
"O sa ma limitez in a face decat un singur post pt ca m-am cam saturat sa explic acelasi ca**t unui jegos batran, fara tinere de minte, si totodata fanului sau numarul unu (elmo sau azure_dragon). Sa o luam cu inceputul. Da domnu’ Jegos Batranel, asa e, te-am stresat destul de mult legat de terarii si serpi, la inceput.dar la fel de mult te-am “stresat” si cu multumitul si recunostinta. Plus ca niciodata , pana ai fost un magar cu mine, nu ti-am contestat experienta in teraristica din Romania si totodata caracterul. Nu am avut de ce. Totul a inceput de la o situatie in care tu te-ai bagat singur si fara sa ai vreun motiv, si anume: fac rost un regal, care a stat la mine 4-5 saptamani timp in care a mancat 1 data sau de 2 ori dar a si naparlit o data, dupa care i l-am vandut herpetologului Azure.La el sta cateva zile si dupa mananca un soarece decongelat. Brusc la 2 zile dupa masa a facut acarieni, o boala respiratorie si scalerot . Ma intreb daca un sarpe cu atatea probleme ar fi trebuit sa manance (mai ales ca se stie ca regalii sunt printre cei mai fitosi la mancare). Dupa nu stiu ce tratament regalul moare. Evident ca el te-a sunat si dupa o scurta discutie ai ajuns la concluzia ca eu l-am tepuit pe sarmanul copil. Acum apare ipocrizia din tine. Te apuci si ma faci cu ou si cu otet ca sunt un nenorocit si ca ar trebui sa ii dau banii inapoi. De ce? Cine a cerut vreodata banii inapoi unui ungur sau orcarui vanzator sau revanzator de animale dupa ce i-a murit un animal cumparat de la el,mai ales ca au existat dovezi ca animalul a fost oki?NIMENI. Dar eu in schimb ar trebui sa ii inapoiez. O tampenie in care nici tu nu ai crede. Oricum partea si mai stupida abia acum apare: in perioada in care am vandut regalul bolnav mai aveam si alte animale (uite si dovada,iar restul pe Fb). Restul cum dracu de nu s-au imbolnavit? Simplu! Prin MAGIE!"

Eu:
Scarba mea pentru fiinta ta a inceput mult inainte sa ii dai lui Bogdan (Elmo, Azure_Dragon) pitonul regal cu probleme. Cam de cand te-ai dus sa faci o afacere cu un copil de 13 ani, pe nume Gabi, in Crangasi, si te-ai dus fara 1-2 lei, desi la cei 26 ani ai tai e pur si simplu penibil sa faci asa ceva. Intrebai orice cunoscut de al tau si iti dadea 2 LEI si fara sa ti-i ceara inapoi vreodata. Cred ca si femeia de serviciu de la tine de la bloc ti-ar fi dat DE POMANA acei 2 LEI. Dar probabil ai o placere sa FURI cu buna stiinta copiii. Cam de cand ai crezut ca esti smecher daca iei de la mine 3 sobolani, sa ii tii pana iti fac pui si dupa 2 luni mi-i aduci inapoi sub pretextul ca "nu te lasa mama". Desi esti de toata jena si nu te poate crede nimeni, ti-am dat banii inapoi pe sobolani. De scarba. (ah, da vorba ta, cine e prost sa iti dea banii inapoi, cum i-ai zis lui Bogdan). Vroiam sa te tin mai mult pana sa iti dau banii INAPOI dar imi plangeai la telefon la fiecare 2-3 zile ca pentru tine conteaza foarte mult banii aia, ca nu muncesti si nu ai venituri. Pai de ce nu te duci la munca?! Sa fim seriosi, imediat pe urma incepeai sa vinzi sobolani, te-ai trezit intr-o dimineata si culmea, Dumnezeu iti ascultase rugaciunea si aveai casa plina de sobolani. Dintr-o data aveai sobolani de vanzare cand nu avea nimeni de prin Bucuresti si nu prea aveai de unde sa faci rost pentru ca altfel nu ai fi luat de la mine dupa ce ti s-au parut foarte scumpi asa cum ti se par toate tie. Doar cand vrei sa cumperi, cand vinzi la preturi duble sau triple sunt ieftine, asa e? Mai putin cand tu esti vanzatorul si poti vinde soareci cu 8-9 lei (pentru ca "sunt colorati" si pentru ca ii vindeai tot unui pusti naiv) ca sa nu mai spunem de adausurile la reptile. Pe vremea aia am fost singurul care aveam sobolani, de la Dana din Timisoara. Genial, dar desi batranel , cacat si jegos, am creierul mult mai dezvoltat decat tine. Tu faci parte din generatiile astea noi, neduse la scoala dar cu pretentii de smecheri. N-ai apuca sa stergi de praf cate carti am citit eu. Cand am vorbit cu Bogdan deja incercase sa se inteleaga cu tine dar deh, e usor sa pacalesti un copil de 13-14 ani, nu e asa? Cam asta e varsta celor pe care ii mai poti pacali. Si bineinteles intr-o saptamana la Bogdan in terariu se dezvoltau mii de acarieni ca sa nu zic de evolutia aia atat de rapida a bolii ca sa cauzeze decesul animalului asa repede. Ahahahahaaaa. Cand minti nu te doare? Esti imun, asa e? Cand Bogdan ti-a donat acel gecko cu picioarele strambe de la MBD, DONAT, te-a durut ceva cand l-ai scos la vanzare la scurt timp? Deci e un jegos si Bogdan, un ticalos care comploteaza impotriva ta dar ai putut sa te intalnesti cu el cu ceva timp inainte de incidentul cu pitonul si sa iei un animal ca donatie (adica LA POMANA - expresie pe care o folosesti des) ca sa il vinzi pe urma? DA! Pitonul ala regal nu a fost adus cu o zi inainte de la targ iar tu nu ai observat timp de 2 luni acarienii ca nu aveai la tine ochelarii cu dioptrii de 10... tu te dai tanar si nelinistit, nu un "Jegos Batranel", deci vezi perfect, asa e?! "Simplu! Prin MAGIE!" ai fost orbit de banii pe care ii luai pe el in acele zile. Si cand spui ca ai tinut pitonul 2 luni, de ce mai ai tupeu sa spui acum asta: "Cine a cerut vreodata banii inapoi unui ungur sau orcarui vanzator sau revanzator de animale dupa ce i-a murit un animal cumparat de la el,mai ales ca au existat dovezi ca animalul a fost oki." Asta la tine a insemnat "oki"? Daca luai cu o zi inainte pitonul de la unguri, asa terarist talentat ca tine n-ar fi vazut ca are probleme si il aduceai in halul ala?! Il aduceai, ca doar aveai un profit mare si asta era tot ce conta dupa care trimiteai clientul sa se certe cu ungurul. Buna asta, cea mai buna gluma din zilele astea, de cand vad "glume umane" pe forumul celui mai simpatic misel pe care l-am cunoscut. Cine a cerut inapoi banii? Tu ma, mie. Pe trei sobolani. Pardon, pe doi, ca pe unul mi-ai cerut la schimb soareci ca de aia nu aveai inca... :lol:

Imagine

Imagine


II.
Tu:
"Ok si cam atat despre inceputurile feedback ului meu negativ si “tepelor” mele. “teapa” reclamata doar de un lingau de al tau, pt ca restul care au cumparat de la mine orice legat de teraristica nu au avut NICIODATA ceva de reprosat( clienti noi,eric,fanatikstaff,coman,sloby,thao, roxycaramel,ciprian sabau,miky spiridon,cezar,ovi si altii)."


Tu:
"Acum sa revenim la subiectul actual. O sa va expun ordinea cronilogica cu detalii:
1. cu vreo 3 sapt inainte de targ am vb cu akm care mergea acolo, si de la el am vrut sa iau animale contra unui comision de 90 lei.deci nimic gratis.in timpul asta imi mai cautam pe site uri ceva animale ca sa stiu daca e comanda sigura sau nu."

Eu:
Akm te-a trimis la mine sa imi zici mie de animale pentru ca vroiai sa iti bati joc de el , aia 90 de lei erau o gluma proasta. La animale de cateva sute de euro tu vroiai sa ii dai 90 de lei? Cine iti mai aduce mai animale asa de bune la pret? Ca vrem si noi asa. Pai la ce costuri are drumul la un targ din asta, cui nu i-ar conveni sa ia animale la gramada cu doar 90 de lei adaus total ca sa le vanda pe urma la preturile tale "mici". Ia sa vedem cheltuiala:

250 de lei la benzina
35 Euro la cazare
15 lei la vignete
8 euro intrare la targul de la St. Polten
15-20 euro macar o masa seara cand ajungi acolo, ca nu poti sa stai cu apa plata si biscuiti de acasa.
50 si 70 eurocenti fiecare urinare ca nu iti permiti sa te pisi pe stalpi prin Austria si Germania, desi tu asta ai face.
Plecat de vineri seara de acasa, batut 1400 km dus si tot atat intors, ajuns acasa dupa 3 zile, luni seara.
Oboseala, nervii, chinul de a sta vreo 40-50 de ore in masina.

Total: PRICELESS pentru cel care se oboseste, MOCA dupa parerea ta.

Toate astea fac numai 90 lei plus 5 lei la roaming?! Amuzantule. Si ma acuzi ca nu l-am lasat sa iti aduca animale? Pai cred ca aveam tot dreptul sa te refuzam, si eu si ceilalti atat timp cat vii cu asemenea glume proaste. Nu ai stiut ca mai era si Andrei Covoran. Dar nu aveai numarul lui sa ii propui asa afaceri serioase... Poate aveai tupeu sa il suni si pe Sorin cu propunerile tale rentabile. Iti dau eu numarul lui, pentru alte viitoare targuri, chiar vrei?! Din pacate pentru tine si "afacerile tale", Akm nu a vrut sa faca munca patriotica. Misca in ... si cheltuie si tu bani si oboseste-te sa mergi la targuri daca vrei sa faci bani.
Uite si raspunsul lui Akm.

Imagine

Imagine

Tu:
"2. am vb cu sloby sa vad daca el isi ia ceva.imi spune ca ia 2 morelii bredli,asa ca i-am spus sa ia 2 pe care una sa mi-o dea mie contra unui comision.mi-a cerut 110 euro pret total"

Eu:
Pai ia sa vedem, in functie de cate animale sunt pe piata, toamna M. bredli costa 80 euro dar in martie costa cam 100 euro. Poate le scoteam la 90, erau 20 euro adaus. Aaaa, e mult???? Pai cand cumperi Philodryas baroni, 2 bucati la 300 de lei si unul din serpi il vinzi unui bun prieten de al tau pe care il si amintesti mai sus (Cezar - "cu care ai facut afaceri cinstite") cu 300 de lei , e adaus mic? Nu ti se pare ca e dublu? Si faptul ca l-ai saturat si pe Andrea, un amic italian cu care nu prea ai multe in comun, doar ca ai cumparat doi pui de P. baroni de la el, tot dandu-i telefoane sa il intrebi cel putin saptamanal daca are ceva de vanzare, e frumos? E prea simtit ca sa ti-o zica el ma jegule. Nu toata lumea isi vinde animalele, o sa mai aiba de vanzare cand o avea pui de la alti serpi, crede-ma ca isi permite sa isi ingrijeasca din munca lui proprie cei peste 70 de serpi, nu atarna ca tine la ce mai vinde unul-altul mai ieftin ca sa mai faci de "o ciorba "(tot vorba ta - in expresia : "iti ramane si tie de o ciorba" cand vorbesti cu cei care trebuiau obligat-fortat sa iti aduca tie animale). Daca atat oferi, "o ciorba", nu se oboseste nimeni nici sa te salute ma. Dar daca e asa de greu la tine incat "ciorba" e moneda forte, ne putem pune toti de acord sa donam "o ciorba" din cand in cand.


Tu:
3. am vb cu akm ca daca nu imi aduc crescatorii de la care facusem precomenizi, sa ia 100 euro si daca gasea ceva acolo sa ma sune si ii spuneam dc imi convine sau nu.(EVIDENT TOT CU COMISION SI ROAMING PLATIT ).oricum, saracule Vali, era vb de doar

5-10 lei maxim(deci s-ar fi facut un comision de 100 lei per total).

Eu:
Da, mai absolut ca votca, in loc sa stea omul sa isi vada de treaba lui la targ trebuia sa iti dicteze la telefon speciile si preturile de pe tarabe (de pe 5000 mp) ca poate iti gasea "ceva la pomana" (tot expresia ta). "Saracule Vali" nu poate sa priceapa marea "combinatie" a lui Akm, nu e asa? Uite si parerea lui Akm:

Imagine

Tu:
4. cu o sapt inainte de targ,cand am auzit ca akm si sloby nu au voie sa ia comanzi de la mine l-am sunat pe ovidiu din baia mare sa vad daca imi poate aduce el si la ce comision.a spus cca in jur de 100 lei pt fiecare animal.m-am gandit ca e prea mult dar ca sa nu fiu neserios l-am intrebat daca mai are loc in masina cu care merge.NESTIIND CA MERGE CU BATRANELUL.In momentul in care am aflat am hotarat ca nu sa o sa iau animale nici prin intermediul lui pt ca s-ar fi pus iar pb ca sunt pt mine.

Eu:
Din pacate acelasi tratament ca Akm ti-a aplicat si Ovidiu Osan (ovidiubm), desi omul ala a ajutat pe toata lumea care a avut nevoie. Si pe tine te-a cazat desi daca ma intrebi pe mine, nu meritai. Eu te lasam sa dormi pe banca in parc, cu un morman de zapada drept patura sau in gara cu aurolacii si curvele. Tie probabil ai observat ca de cativa ani nu iti raspund la telefon decat cand ma suni de pe numere necunoscute, si atunci ti-am vorbit frumos in majoritatea cazurilor. Cand ai meritat te-am si injurat. Acum dupa targul de la unguri din februarie ai avut TUPEUL sa imi trimiti un SMS sa ma intrebi daca nu iti vand femela de kingsnake albino, desi ultima data te-am injurat cand a fost vorba tot de asta. Ovidiu ti-a cerut 100 de lei de animal, un pret corect zic eu, chiar si la un animal de 100 euro ar fi 22.7%. Dan (pe care il tot amintesti) iti cerea 25 euro de animal ca sa iti aduca de la nemti. Sa inteleg ca te bati cu vanzatoarea de la magazinul din colt pentru ca are adaus 30-40% la o paine sau alte produse? Iti zic eu, sunt si adausuri de 100% si mai mult la magazine, mai ales la chestiile marunte, ieftine. Ai un feedback negativ in privinta asta? De altfel ai si vorbit ieri la telefon cu Ovidiu si ti-a transmis opinia lui, la care ti-ai cerut scuze, ca el, TOT EL, a inteles gresit si i-ai zis ca postezi acolo unde iti vomiti rahatul mancat ca sa rectifici! Ai postat, asa e dar nu intelege nimeni ce ai vrut sa zici. Reciteste postarea, nu mi se pare ca vad scuze pentru Ovidiu. Esti fantastic, distrusule. La fel ca "tovarasul" tau Thaolen, cand mintiti ceva, mintiti groaznic. Si inca ceva, stiai de la bun inceput ca Ovidiu merge cu mine. :lol: Ai tot vorbit cu el de cand ai aflat ca exista "o plecare" la targul de la Sankt Polten. Nu mai face pe virgina nestiutoare cu mine.

Imagine

Vezi socotelile de mai sus si mai gandeste-te daca ieseai mai ieftin sa mergi. Drum, oboseala si cheltuiala destul de mare.

Tu:
"5. cu 2 zile inainte de placare DACA AM VAZUT CA NU SE POATE nici cu comenzi, nici cu mers personal, am vb cu alex black venom, care e vecin cu mn, si mi-a spus ca ar avea loc in masina lui.asa ca am luat comanda cu gecko leopard de la un coleg de pe forum plus una de la adrianiva pt niste serpi.dar alex in ultima suta mi-a spus ca o ia pe un alt prieten de al lui si ca nu mai ma ia pe mine....deci din aceasta cauza colegul de pe forum a apelat la “jeg”."


Eu:
Voi pune raspunsul lui alexvenom numai daca si el isi da acordul, ca si la raspunsurile celorlalti. Cu tot cu poza doveditoare. Dar ai sa fii uimit cand il vei vedea. "Jegul" de mine i-ar fi adus animale si lui Adrianyva daca avea bunul simt sa vorbeasca direct cu mine. N-am fost niciodata neintelegator cand a fost vorba sa va ajut, dar vroiam sa vad daca aveti un pic de bun simt si corectitudine. Si da, tembelule, iti aduceam si tie, doar ca vroiam sa iti invingi orgoliul stupid si sa ma contactezi personal, nu sa incerci tot felul de nemernicii pe la prietenii mei. Asta era motivul pentru care si Akm si Ovidiu te trimiteau la mine. Chiar si lui Sloby i-am adus la marele adaus de 50 lei, de la Hamm, in decembrie 2012, un Corallus hortulanus care a costat 100 euro desi poate nu trebuia, mai demult i-am adus doi pitoni regali la care nu am avut adaus, pentru ca m-a mintit ca n-are bani si isi doreste enorm o pereche de pitoni regali. Dupa care la maxim o saptamana ii vinde la 550 lei bucata. In conditiile in care eu i-am adus sub 200 lei amandoi. Nu e normal sa ma supar cand ma mintiti asa si profitati de bunatatea mea? Nu, eu sunt "jeg". Bravo, "nevinovatule"! Sloby sau Adrianyva au "fete" mai "umane", tie nu iti reuseste niciodata.


Tu:
"6. cheltuiala si oboseala orcui mi-ar fi adus animale ar fi intrat in comision, pt ca DEASTA SE ADAUGA ACEST COMISION.(Aici o sa adaug o poveste scurta tot de JEG creata: acum 1 sau 2 ani sloby ii cere JEGULUI sa ii aduca 2 regali.JEGUL ii cere comision 100 lei.sloby la inceput sa spus ca sunt serpii pt el,doar ca dupa Xtimp omul ii vinde pt ca facea un profit frumusel.cand JEGUL aude ca serpii au fost vaduti face ca trenu in gara si il umple frigiderul cu carne si alte cele,pt ca i-a dat teapa...intrebarea este : DE CE DRACU FACI URAT DIN MOMENT CE TU AI AVUT PARTEA TA DE PROFIT? Lumineaza-ne JEGULE....). tot aici o sa adaug ca mie Dan Coman nu mi-a pus niciodata condita ca daca vreau sa merg cu el la targ,nu trebuie sa aduc comenzi...."

Eu:
Ce procent din cheltuiala unui asemenea targ intra mai in comisionul oferit de tine? Ti se pare ca il imbogateai pe unul din cei care iti aducea, asa e? Pentru ca esti mai chitros decat Hagi Tudose, "JEGULE". Si rau si prost si nesimtit. Mananci rahat fara sa cunosti detaliile pe care presupui ca le stii. Lui Sloby i-am adus un sarpe la marele adaus de 50 lei, de la Hamm, in decembrie 2012 ,(dupa cum poate te-ai prins deja si tu si altii, mi-a si trimis un piton birmanez luat de la Adrianyva ca sa il dau unui prieten de la Baia Mare pe care am luat 500 de lei bani din care i-am adus un Corallus hortulanus care a costat 100 euro desi poate nu trebuia. Mai demult i-am adus doi pitoni regali la care nu am avut adaus, pentru ca m-a mintit ca nu are bani si isi doreste enorm o pereche de pitoni regali, pui. Dupa care la maxim o saptamana ii vinde la 550 lei bucata. In conditiile in care eu i-am adus sub 200 lei amandoi, impreuna. Nu e normal sa ma supar cand ma mintiti asa si profitati de bunatatea mea? Nuuuu, eu sunt "jeg". Bravo, "nevinovatule"! Tu esti minunat cand vinzi un piton bolnav unui copil la 220 de lei, dar e normal sa fie scump pentru ca in banii astia intra si stomatita infectioasa (adica mouthrot ca nici asta nu stii), si infectie respiratorie si bineinteles un roi de acarieni. La banii astia, la 220 de lei sa cumperi atat de multe e chilipir curat. Si mai ai si marele tupeu sa te simti tot tu cel nedreptatit. Intr-o saptamana se umplea sarpele de acarieni, facea si mouthrot si RI (Respiratory Infection ca sa o stii si pe asta altadata) si mai si dadea coltu' asa ca sa iti faca tie rau. Avea boala pe tine sarpele ala, CLAR!. Al dracului sarpe, e mai iute ca fulgeru'.

Tu:
"7. iar totul a culminat cu un telefon primit in data de 4 martie de la el de pe un alt nr in care citez: " vreau un sarpe veninos sau neveninos pt o fiinta plapanda ca cadou. orice nu conteaza.serpalau sa fie." dupa omul stiind ca am boa la vanare ma mai intreaba : "boa aveti?la ce pret?ca mie imi plac serpii ca eu sunt crescaator de soareci si sobolani" moment in care l-a bufnit rasu si mi-am dat seama cine este. asta e nr: 0765438522."

Eu:
Prostia asta, inventata sau nu, nu imi apartine, am depasit demult varsta la care as fi facut glume din astea. Nu ma obosesc nici macar sa te sun ca sa iti umplu gura pentru toate minicunile pe care le inventezi, da sa fac si glume de scoala primara... Intreaba pe la pustanii pe care ii pacalesti, sigur unul din ei iti face glume pe care le meriti. Eu faceam mai mult de atat in locul lor. Iti veneam la usa cu parinti cu tot, daca eram un copil pacalit de o hiena. Cred ca toti care ma cunosc imi cunosc si vocea, nu cred ca ma poate confunda cineva, nu am o voce comuna, chiar deloc. Si ai vorbit de multe ori cu mine, ar trebui sa imi stii bine vocea. Putem face probe daca vrei, dar de fata cu martori si cu o ranga pentru cazul in care ai mancat rahat. Te bagi?! Ii multumesc pe aceasta cale celui care ti-a facut gluma asta, la mai multe, dar ceva mai reusite daca se poate. Sugerez inregistrarea convorbirilor telefonice. Le astept la mailul "admin@teraristica.ro".


III.

Tu:
"Asta este motivatia din spatele votului negativ...

ps:cat despre discutiile pe care le am cu mama daca imi da bani sau nu,daca muncesc sau nu,nu te privesc. nu uita ca eu am 26 de ani si stau la mama,nu 100 ca tine(pardon 50). sau poate ai uitat cand mi-ai povestit chiar tu ca : "tocmai mi-am luat un frigider ca nu ma mai lasa mama sa tin soarecii langa mancare in congelator".o daaaaaa....mi-am adus aminte:ti-a iesit unghia din gat?parca intrase cand mi-am luat viridis,parca.... :lol:
o vorba spusa de un prieten comun de al nostru, domnu' Vali: cu cati mai multi in teraristica cu atat o sa fie hobby ul mai cunoscut si indragit in Romania. asa ca vezi tu de ale tale si noi de ale noastre si hai sa incheiem odata pt totdeauna un conflict care trage comunitatea in :zombie: jos...."

Eu:
Nu uita ca nu am doar 26 de ani si ca eu stau singur de la 20. Acum sunt un "batran jegos" de 44 ani si 92 kg pe care te chinui sa il faci de ras dar iti ies numai niste ragaieli si niste basini. Cat despre statul cu mama, ti-ar fi greu sa o aduci pe maica-ta sa stea la tine peste iarna pentru ca ar insemna sa o intretii tu, cand o avea 3 lei pensie, e usor cat ea munceste pe afara si te intretine, asa e? Te-as invita sa imi vezi congelatoarele si sa ii iei maica-mii un interviu ca sa te lamuresti dar nu meriti sa imi respiri aerul. Pentru mama la cei 70 de ani ai ei e neplacut si neigienic sa vada soareci de cate ori umbla in congelator, langa carnea sau vinetele congelate. Cred ca pentru maica-ta o sa para normal sa linga soarecii in timp ce tine in congelator inghetata... pardon, invers. Din orice parte o privesti, nu e prea igienic ce facem noi dar poate la tine e o lauda, plus ca un congelator in plus costa. Ooooo, daaaa, ti-ai adus aminte, mi-am bagat eu unghia in gat ca ti-ai luat tu viridis...parca... sau parca nu... nici tu nu stii?! Nu iubire. Ai capatat moca un pui de Morelia viridis cu conditia sa ii vinzi intai lui Eric toate animalele si terariile la un pret stabilit de comun acord. Ala a fost "comisionul" tau, "de o ciorba". Acel Morelia viridis care de cand si l-a luat Eric de la Hamm, in iunie 2012 nu a vrut sa manance, pana in zilele noastre. Arata la fel ca acum un an, n-a crescut un cm, nu i se schimba culorile iar tu bineinteles ca pe forum la Gratian il dai drept pui, ca poate prinzi un fraier sa il cumpere la suprapret. crezi ca la cate animale am si la cat au costat, imi era greu sa imi iau un M. viridis ma "smechere"? Spun eu cat a costat daca e cazul. Putin, 160-180 euro. Si nu ai dat bani pe el. Am animale de 3 ori mai scumpe. :lol: O da, mai faci chestii din astea, ti-a donat Elmo acel leopard bolnav pe care l-ai scos la vanzare. Era fomica in burtica? 60-75 de lei " te faceau"? Aveai si tu "ciorba" in frigider cu ocazia cedarii gratuite a acelui gecko si culmea, pe urma l-ai ars cu pitonul regal. Jegos e Elmo (Azure_Dragon), nu e asa? Ai dreptate, daca ar fi mai multi in teraristica ar fi mai bine, dar ai inteles gresit, nu de javre ca tine era vorba.


Incearca sa nu indraznesti nici macar sa ridici privirea la mine daca ma mai vezi vreodata la targuri. Si daca o faci, fa-o macar pentru a-ti cere scuze serioase, javra ordinara. Sigur dai nas in nas cu mine, in Bucuresti sau la targ la unguri. Ca daca te lasi de bisnita nu mai ai ce manca, fraiere. Nu mai e "de o ciorba"...
Suptces in "combinatii" o alta vorba finuta de a ta. Combinatii din care tu vrei sa iesi mereu pe profit si bineinteles ca celalalt in pierdere. Nu mai umbla cu cornsnake-ul pe tine pe la unguri ca se uitau aia la tine ca la urs. Tu incercai sa "faci o combinatie" adica sa scapi de un mascul de cornsnake wildtype in tara din care se aduc serpii aia la noi de ani de zile. :lol:


CONCLUZIE FINALA? NU AU VRUT OAMENII SA ITI ADUCA ANIMALE, NICI EU NICI CEILALTI. PANA LA URMA, POTI SA NE OBLIGI SA ITI ADUCEM DACA NU VREM? TI-AI CASTIGAT DREPTUL ASTA LA NASTERE SAU MAI TARZIU? TE OFTICI? "TI-A INTRAT UNGHIA IN GAT?" MA DOARE-N ...


Pentru amuzament, o poza cu un mare iubitor de animale. Mare dragoste intre voi, dar la varsta mea de "jegos batranel" nu vad bine care e maimuta... cred ca aia cu parul colorat, dupa cum ranjeste...


"Macac pe Paketel"
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 20 Mar 2013, 12:38

asa e ca aici nu stiai ca vorbesti tot cu Azure_dragon (Elmo), lingaul? Da, trebuie sa recunosc, spre deosebire de mine tu esti un finut. :lol:

11:36:24 AM
whitewolf8535: buna ziua!
11:36:32 AM
whitewolf8535: v-am vazut pe forumul tarantule-romania
11:36:53 AM
whitewolf8535: si am niste intrebari pentru dv, fiindca ma intereseaza sa cumpar un gecko si mancare pentru el
11:36:55 AM
whitewolf8535:
IM Jan 29, 2012 12:15:43 PM
11:57:56 AM
paket_chelie: buna ziua
11:58:06 AM
paket_chelie: da va ascult si va ajut cu placere
11:58:12 AM
paket_chelie: ce gecko va intereseaza?
12:06:51 PM
whitewolf8535: un "Gecko leopard"
12:06:54 PM
whitewolf8535:
12:07:03 PM
whitewolf8535: am vazut ca aveti cativa de vanzare
12:07:07 PM
paket_chelie: da
12:07:10 PM
paket_chelie: am
12:07:20 PM
whitewolf8535: dar nu m-am lamurit ce e cu cel de 75 lei
12:07:24 PM
whitewolf8535: de ce e asa ieftin?
12:07:33 PM
whitewolf8535: are vreo problema?
12:08:15 PM
paket_chelie: pt ca l-am luat c u picioarele fata rupte.l-am facut bine ,si acum vrerau sail dau ca nu mai am spatiu pt el
12:08:25 PM
whitewolf8535: rupte?
12:08:29 PM
whitewolf8535: pai cum si le-a rupt
12:08:30 PM
whitewolf8535: ?
12:08:34 PM
whitewolf8535: si acum mai sunt rupte?
12:08:36 PM
whitewolf8535:
12:10:21 PM
whitewolf8535: sau s-a vindecat?
12:11:11 PM
whitewolf8535: si cum e chestia cu mancatul?
12:11:40 PM
whitewolf8535: Ps: Si pt ca am incredere in "abilitatile" sale de mancacios,pot garanta returnarea banilor daca timp de 10 zile nu s-a atins de nici un gandac/vierme!!!
12:11:53 PM
whitewolf8535: si daca nu mananca, eu cum dovedesc ca nu a mancat?
12:14:12 PM
paket_chelie: asa l-am luat,nu mai sunt rupte
12:14:25 PM
paket_chelie: si daca nu mananca se vede pe el ca e slab
12:14:33 PM
whitewolf8535: pai am citit despre gecko leopard
12:14:38 PM
whitewolf8535: ca pot sta luni de zile fara sa manance
12:14:46 PM
whitewolf8535: asa ca, dupa 10 zile nu ar slabi deloc
12:15:07 PM
paket_chelie: nu au cum sa stea luni fara hrana,si cateva zile
12:15:18 PM
whitewolf8535: de exemplu un prieten a avut o soparla gecko (leopard) care nu mancase 1luna si jumatate
12:15:20 PM
whitewolf8535: si era grasuta
12:15:43 PM
paket_chelie: nu are cum si nici nu se poate,sunt animale care mananca la 2 zile max
IM Jan 29, 2012 12:25:43 PM
12:16:08 PM
paket_chelie: adik eu am 7 si stiu cum se comporta cand nu mananca 3 zile
12:16:33 PM
whitewolf8535: Intre timp ...nu mai am demult soparlele din postarile anterioare

ps :leopardu a avut o pauza de 8 luni de mancare mai demult(daca va vine sa credeti )
12:16:40 PM
whitewolf8535: 8 luni?
12:16:41 PM
whitewolf8535:
12:17:03 PM
whitewolf8535: pe langa 8 luni 10 zile nu inseamna nimic
12:17:33 PM
paket_chelie: da nu stiu.eu am alta parere si cunostinta
12:17:50 PM
whitewolf8535: aha
12:18:06 PM
whitewolf8535: dar la celalalt gecko, nu scrie asta cu 10 zile
12:18:15 PM
whitewolf8535: ce inseamna, ca aceste e mai predispus la "nemancare"?
12:19:14 PM
paket_chelie: faci misto?oare nu iti dai seama ce intrebare pui?logic ca nu!!! doar ca asta are pb si sa nu creada cumparatorul ca nu mananca,pot dovedi contrariul!
12:19:15 PM
paket_chelie: mda
12:20:11 PM
whitewolf8535: ce ton agresiv... sunt incepator
12:20:15 PM
whitewolf8535: nu am cum sa stiu chestiile astea
12:20:56 PM
paket_chelie: pai da dar unele intrebari trebuie gandite inainte de a fi puse
12:21:25 PM
whitewolf8535: ...
12:21:28 PM
paket_chelie: oki
12:21:34 PM
whitewolf8535: si mai am o singura intrebare
12:21:34 PM
whitewolf8535:
12:21:42 PM
paket_chelie: deci tb cu returnatul e pt cel cu pb la picioare
12:21:50 PM
paket_chelie: celalat nu are pb de a manca
12:23:01 PM
whitewolf8535: inteleg
12:23:50 PM
whitewolf8535: dar
12:24:07 PM
whitewolf8535: ce e cu pitonul lui emo ala
12:24:08 PM
whitewolf8535: ?
12:24:15 PM
whitewolf8535: am cont si acolo
12:24:27 PM
paket_chelie: bv.cesa fie cu el?
12:24:39 PM
whitewolf8535: pai zice ca l-a luat de la tine
12:24:41 PM
whitewolf8535: si ca a murit
12:24:43 PM
whitewolf8535:
12:25:43 PM paket_chelie: am vandut 20 de animale.nimeni nu a avut pb.brusc vand un piton unui copil,se duce cu el la vet sa ii faca nu stiu ce si brusc moare.coincidenta prea mare.plus ca leopardu cu pici rupte e de la el
deci e destul de relelvant...
whitewolf8535: si cu cat l-ai cumparat?
whitewolf8535: leopardul?
Paketzel... (^_^) chelie: cu ce te ajuta pe tn intrebarea asta?

whitewolf8535: sunt curios
whitewolf8535: nu ma ajuta
whitewolf8535: cu nimic
whitewolf8535:
whitewolf8535: ca nu cred ca il iau oricum
whitewolf8535: vreau unul sanatos
Paketzel... (^_^) chelie: si at ce plm ma futi cu 50 de intrebari in plm de retard
Paketzel... (^_^) chelie: sau esti vreun dobitoc de pe siteul ala si nu ai ce facela ora asta
whitewolf8535: ce ton... doamne ce ton... imi trebe mie soparla
whitewolf8535: la revedere!
Paketzel... (^_^) chelie: at du-te si ia-ti de unde kkt vrei!


"Relelvant" zici, aaa? :lol:
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 21 Mar 2013, 00:13

"@Vali
ca sa raman in acelasi sentiment de pacifist o sa ma abtin sa raspun provocarii comparatiei EU/TU din postarea ta.in schimb am sa adaug ceva: imi cer scuze fata de mama ta ,pt ca am bagat un om nevinovat intr-o mocirla inutila. tot la subiectul "persoane implicate inutil" o sa am pretentia sa te abtii se le mai bagi in discutii pe mama si "pustoaica Munteanca" (altfel o sa uit orice sentiment pacifist cand o sa ne intalnim pe strada,in ungaria sau mai stiu eu ce loc)."


De acord la faza cu mamele si profa de romana, imi cer si eu scuze. Mi-ai spus tu candva de unde e dar am retinut eu gresit in cazul asta. Oricum, nu vad care era problema daca era moldoveanca?! Chiar nu conta. Comparatia mea... foarte la obiect avand in vedere acuzatiile tale fara rost si infloriturile adaugate de tine. Din cauza ta am fost injurat de toti tembelii de la Gratian. E frumos? Chiar nu eram obligat sa iti aduc tie animale asa cum nici ceilalti nu iti erau obligati cu nimic. Punct. Si cum spuneam si in postarile anterioare, nu ai nici un drept sa faci atat tambalau pentru asta. Daca asta ai vrut, asta a iesit. Sunt trecut prin multe, am aproape 20 de ani inaintea ta. Nu ma las intimidat la prima minciunica si vorba rauvoitoare. Si nici de intalniri pe strada nu ma las intimidat. Chiar te crezi zmeu? O amenintare de genul asta nu ma sperie, ba chiar dimpotriva, poate ma stimuleaza. Sunt destul de incapatanat de felul meu si "nu e bine, nu e bine deloc, domnu chestor..."
Poate inca mai ai orgoliul de pustan de cartier in tine, dar nu ai experienta vietii iar orgoliul de a fi refuzat te-a cam orbit. Sper sa te autoeduci cu timpul si sa gandesti mai mult inainte sa dai cu flegma in parbriz. De cate ori ne-am intalnit am stat de vorba normal cu tine, nu e asa? Nu mi-am batut joc de tine, nu te-am facut de balci pe strada. Eu zic ca am discutat civilizat. Si tu ce faci? WTF?!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori