Paketel aka Laurentiu Niculae

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel

Mesajde Chuckie » 04 Ian 2013, 20:41

Daca vreti sa il vedeti pe zeul gramaticii la români, vi-l prezint pe Paketel in topicul asta... :lol:

http://www.animale.ro/forum/showthread. ... rald/page2

Nici nu stiu daca sa rad sau sa plâng...
Bodolin2008
Pui
Pui
Mesaje: 39
Membru din: 13 Dec 2012, 14:56
Localitate: Iasi
Nume: Bogdan Constantin

Re: Paketel

Mesajde Bodolin2008 » 04 Ian 2013, 22:32

e de plans sigur!
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 01:14

Poate nu o sa va vina sa credeti, dar Paketel "ataca" !!!
Amuzant, trist, asta or sa decida cei care ma cunosc de peste cinci ani. Cat despre Gratian care permite asemenea minciuni pe forumul lui minunat ce sa mai vorbim... ii vine si lui randul maine.

Primul print screen are o postare iar al doilea, mai nou, alta postare... prima a disparut, era prea vaga, trebuia sa fiu atacat asa cu nume si prenume, personal, ca altfel nu crestea pipotica murdara a lui Gratian si a gastii lui de catei de pe celalalt forum.

Sa revenim la subiect.

Pai bine mo Paketele (paket_chelie@yahoo.com) AKA Laurentiu Niculae, muritor de foame care vrea sa traiasca intepand pe altii cu animale bolnave sau preturi si adausuri mari, e frumos ce faci? :lol: Uite n-am vrut sa iti bag in burtica ta flamanda niste felioare dă salam cu painica proaspata si nemuncita, luata pe banii celor pacaliti de tine, te suparasi asa de tare ca nu iti aduc animale cand merg eu la targ? Pai de ce ti-as aduce pe oboseala si cheltuiala mea si a altora? Pai tu de cate ori mi-ai adus mie ceva? De ce ti-as aduce tie animale ca sa le vinzi altora? Tu deja luai comenzi in baza faptului ca mergeam eu la targ si minteai ca mergi la targ, intamplarea face ca un "posibil" client sa te dea in fapt, pe urma ai incercat prin toate metodele, una mai jegoasa decat alta, sa ii faci pe cei pe care i-am luat la targ sa iti aduca animale, pai e frumos si cinstit asa mo "prietene", "frate", "mane"?! Chiar crezi ca iti merg combinatiile proaste si nesimtite si cu mine? Crezi ca m-am incaltat cu fesu' si eu, ca altii pe care ai tot reusit sa ii pacalesti? Uiti ca eu te-am invatat sa ajungi si la targul de la unguri de unde aduci tu animale sa pacalesti fraierii pe aici? Uiti ca pe mine ma sunai sa imi ceri diverse amanunte despre constructia terariilor, despre locurile din care sa cumperi diverse chestii, pana m-am prins ce hal de om esti si te-am exclus de aici? E frumos maneeeee???? :lol: Tu ai tupeul sa imi dai o caricatura de feedback negativ, pe caricatura aia de forum, feedback vizibil fortat sesizabil de orice om cu putintel creier? AAAAAAAAAhahahahaaaaa, tristete mica, mars la munca pentru ca esti ditamai omul si lasa hotiile, nu mai tin mult ca se mai desteapta si clientii tai. Sper ca mama ta chiar nu iti mai trimite bani din Spania unde munceste pe branci pentru ei, asa cum ziceai mai demult, erai tare speriat cand te-a pus sa te angajezi ca ea nu iti mai da bani...

Sunt prea obosit in seara asta ca sa va povestesc istoria prostiei asteia, dar maine o sa existe aici cu lux de amanunte. :lol:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 13:46

Sa o luam de la inceput:

Cand "nevinovatul" Paketel a aflat ca voi merge eu la targul de la Sankt Polten s-a apucat sa ia comenzi de la oameni cu speranta ca face niste bani. Cei care au mers cu mine au avut indicatii clare sa nu ia comenzi de la cativa nesimtiti din teraristica romaneasca, printre care bineinteles si "nevinovatul". Stiind ca nu prea are sanse cu mine el a incercat tot felul de metode subterane cu cei pe care ii luam cu mine.

Pe unul l-a pus sa imi zica sa ii aduc ceva animale fara sa spuna ca sunt pentru Paketel. De ce si-ar pata cineva obrazul pentrui a-i aduce animale lui Paketel?

Pe al doilea a incercat sa il faca sa primeasca niste bani dupa care omul trebuia sa ii caute ceva animale "la pomana" (citat din Paketel) prin Austria si sa il sune pe Paketel sa ii zica ce a gasit si la ce preturi iar daca Paketel era de acord i le-ar fi cumparat de acolo. Pai de ce te-ar fi sunat mai omul pe banii lui ca roamingul costa, doar ca sa te ingrasi tu in nesimtirea ta?

Al treilea a fost sunat de mai multe ori tot pentru a-i aduce animale lui Paketel la preturi cat mai aproape de gratis, culminand prin a-l suna in ultima zi inainte de plecare intreband daca mai sunt locuri, ca vrea si el sa mearga, desi stia de la inceput ca nu sunt locuri si ca eu am organizat plecarea, deci era exclus sa aiba vreun castig din excursia asta.

Culmea culmilor, imi da cineva add pe mess si printre altele ma intreaba daca stiu de unu "paket_chelie" care i-a spus sa ii dea 150 de lei ca ii aduce el (paketel) un gecko de la targul din Austria la care merge. Ahahahaaaaa, tu luai comenzi in baza faptului ca mergeam eu la targ ma? Mintind necunoscatorii ca mergi tu? Poti fi mai penibil de atat? :lol:

Si uite cum dintr-o data minte pe forum la Gratian ca el avea animale rezervate si ca eu am vrut sa ii fur banii lui, unui om "nevinovat". Ca doar ce scop puteam sa am decat sa ii fur lui banii, ca de aia il trimiteau ceilalti sa vorbeasca cu mine. Nu stimabile, cred ca esti constient ca ma cunoaste o tara intreaga de cinci ani si mai mult, si feedbackul tau "negativ" e doar o minciuna proasta ca toate pe care le spui mereu clientilor. Toti ne am saturat de stilul tau de hiena, de combinatiile din care numai tu vrei sa iesi in profit, ne-am saturat de impresia ta de baiat destept, impresie pe care doar tu o mai ai, ne-am saturat de magaria si nesimtirea ta. Punct. Nu vrea nimeni sa "te scoata din afacere" pentru ca nu e o afacere, ce faci tu e o ciupeala proasta pacalindu-i pe creduli si mai ales pe copii. E simplu, vrei animale? Pai ori dai si tu ceva celor care iti pot aduce pe oboseala si cheltuiala lor, ori te obosesti personal sa mergi la targ ca sa iti faci afacerile. Prosteala ta nu tine, cel putin nu tine cand organizez eu plecarile la targuri. Intelesesi maneeeeeee?????

Cat despre feedbackul negativ, esti de ras, presupui tu ca vroiam sa iti fur banii, dai feedback negativ la o tranzactie care nici macar nu s-a incheiat (vezi poza atasata), tu nu vezi ca spui povesti nemuritoare? Esti mai tare ca Fratii Grimm. MANEEEEEEEEE!!!

Daca feedbackul tau era despre oricine altcineva, Gratian te-ar fi banat pentru nerespectarea regulamentului, dar cum Gratian inca mai spera dupa trei ani sa inchid eu site-ul si forumul, sa ramana numai el ombilicul pamantului in materie de teraristica, a acceptat sa pui topicul acolo. Luati-va de manutzele voastre tremurande dupa banii altora si priviti-va in oglinda. Da, exact, vedeti doua hiene, una de Cluj si una de Bucuresti. Atat. Va doresc o viata frumoasa dar pe munca voastra, nu pe hotii.

Cred ca e suficient, oamenii isi pot da seama singuri cine sunt hotii care striga "hotii".
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Striker
Pui
Pui
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2010, 00:16
Localitate: Oradea
Nume: Pascu Emanuel Sergiu
Localitate: Oradea/Cluj Napoca
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Striker » 14 Mar 2013, 20:30

Cu riscut de a-mi lua ban, nu caut sa sustin pe nimeni si pe nimic, cert este faptul ca datorita lui Gratian am intrat in lumea teraristicii, primul post facut de catre paketel chiar sunai Vali a "personaj negativ", nu am de gand sa ma bag in ce e intre tine si Gratian, sincer chiar imi pare rau ca nu se poate gasi o cale de mijloc sa fim site-uri partenere sau chiar mai mult un singur site, dar sincer pe forumul lui Gratian nu sunt conspiratii sa distrugem teraristica.ro sau sa iti infundam tie afacerile, ce-i drept ce o facut paketel e mizerie totala, chiar nu stiu cum de inca nu e banat, dar in fine e o mare prostie si o cearta absolut inutila, chiar daca exista divergente intre detinatorii celor doua forumuri macar o colaborare cat de cat sa existe pentru binele viitorilor teraristi din Romania, am aflat ca multi useri pleaca si vin etc de pe forumuri din cauza divergentelor de opinie. De pe tarantule pleaca pe teraristica ca s-a certat x cu y si de pe teraristica ca s-a certat a cu b si tot asa mai departe, eu prin intermediul unui user de pe forumul acesta am aflat de partea ta de poveste, dar daca tot vrei sa-l infunzi pe paketel hai pe tarantule si spune-ti punctul de vedere, nu pentru Gratian, nu pentru Paketel dar pentru sutele de useri de pe ambele forumuri, acuma fara suparare dar asa ar trebui procedat corect, si totusi daca exista cativa useri care nu is au locul pe un forum asta nu inseamana ca tot forumul e caricatura si etc...Oare cat de greu e sa mai incetam cu :catfight: si sa mergem la o :beer: ? Eu tot cred ca exista o cale de mijloc sau un compromis ce poate fi facut pentru aplanarea conflictului...dar daca fiecare sta pe piatra lui si urla nu se rezolva nimic. Parerea mea, sper ca nu se intelege gresit. O seara buna va doresc.
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde snakefishmike » 14 Mar 2013, 21:16

O cale de mijloc ar fi :lol: . Singura acceptabila si anume ca nimeni sa nu accepte mizerii, indiferent de natura lor ;)
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 21:30

Striker scrie:, primul post facut de catre paketel chiar sunai Vali a "personaj negativ",


Te rog sa imi traduci si mie ce ai spus aici, n-am inteles nimic. Pe urma discutam si restul...
Striker
Pui
Pui
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2010, 00:16
Localitate: Oradea
Nume: Pascu Emanuel Sergiu
Localitate: Oradea/Cluj Napoca
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Striker » 14 Mar 2013, 21:35

In postul pe care paketel l-a facut la feedbackuri negative l-a facut in asa fel incat tu sa pari cacanar ca nu i-ai dat voie altuia sa cumpere pentru el si ca el ti-a trimis bani, asta parea in postul respectiv, dupa ce mi-a zis un user de pe acest forum de situatie si am citit ce ai scris si tu m-am decis sa scriu ce am scris si aici si pe tarantule...sper ca m-am facut inteles acum.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 21:50

Problema e urmatoarea. Nu sunt obligat sa ii aduc lui animale. Punct. Daca era vreun baiat de treaba si erau pentru el animalele, ok, ii aduceam. El vrea sa faca bani pe animale pe care sa i le aduca altii, la adausuri de cel mult o ciocolata mica. In timp ce noi stam in masina cate 20 ore ca sa mergem la targuri, el doarme linistit acasa si face bani de pe urma "fraierilor" care merg la targuri. Pur si simplu oamenii nu au vrut sa ii aduca animale fara sa aiba si ei ceva de castigat. Ia sa fi mers el cu Dan Coman in masina. Cu Dan poti sa mergi dar sa nu aduci animale pentru altii. E in regulamentul lui Coman. Vrei bine, nu vrei, iar bine, nu mergi cu el. Postarile de pe tarantula Romania sunt facute cu acordul si chiar in colaborarea cu Gratiela. Inca nu te-ai prins ca e foarte parsiv. Eu am incercat sa colaborez cu el dar nu se poate. Omul ala are in cap numai cretinitati, numai mancatorii si zvonuri de kkt despre mine. Am incercat sa il ignor dar acum cu targul asta a calcat pe bec de trei ori. Una e faza cu feedbackul ala la misto al lui Paketel. a doua e imprastierea zvonului ca fur serpi (si cui, lui Thaolen) iar a treia... o veti afla cand va fi momentul. Cum vrei sa fac pace cu un asa taranoi nesimtit? Faci o greseala sa postezi acolo despre mine, risti sa fii banat, au patit-o si altii, acum doua trei zile a fost amenintat si Azure Dragon (Elmo de la noi de pe forum).
Striker
Pui
Pui
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2010, 00:16
Localitate: Oradea
Nume: Pascu Emanuel Sergiu
Localitate: Oradea/Cluj Napoca
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Striker » 14 Mar 2013, 21:58

Apoi ce sa zic daca ma baneaza nu mai am ce face, doar ca am vorbit cu Gratian, referitor la reguli da desigur fiecare isi face cum doreste, daca piata e slaba fiecare isi face pita cum poate intr-un fel mai bun sau mai rau...tepari sunt peste tot. Mie imi pare rau ca nu se poate media problema, pe tarantule nu prea cred ca ma vor bana, eu doar sper ca intr-o zis sa vad baner de teraristica acolo si aici de tarantule macar atat, poate o sa trecem peste probleme poate nu. Nu mai au niciunu de pe teraristica ban pe tarantule, daca aveti ceva de zis puteti sa o ziceti doar ca intr-o maniera controlata, ca daca incepem iara cu "gratiela :))" cu parere de rau ma amuza fraza sau "caricatura de forum" si normal ca iar incep certuri, dar daca va demonstrati punctul de vedere cu argumente pertinente nu prea sunt cai de atac.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 22:09

Vrei sa stii de ce nu mai avem ban? M-a debanat Gratiela pe mine si pe "prietenii mei" cu speranta ca fac scandal acolo... n-o sa ii dau satisfactie. Tot ce am de zis o sa zic de acum aici. Atat timp cat este magar si imi face tot felul de porcarii n-o sa tac nici eu. Link spre Tarantule-Romania este deja.

viewtopic.php?f=58&t=1477&start=15
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 22:22

@Striker

Ei? A apucat sa stea postarea ta 5 minute pe forumu ala? Se pare ca s-a sters rapid si ce ai postat tu si inca 2-3... :lol:
Te-ai lamurit? :lol: Eventual apare mai tarziu, editata in felul in care ii convine Gratielei.
Pana si moderatorii zboara de acolo rapid daca nu sunt total de acord cu "sefu" (cazuri foarte recente - Alex_Snake_Gunit si Azure_Dragon). Pana si cel care a infiintat forumul ala a fost exclus cu japca, desi pe urma Gratian a inventat niste chestii prin care sa il scoata vinovat pe Redknee. :lol:
Striker
Pui
Pui
Mesaje: 36
Membru din: 17 Oct 2010, 00:16
Localitate: Oradea
Nume: Pascu Emanuel Sergiu
Localitate: Oradea/Cluj Napoca
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Striker » 14 Mar 2013, 22:45

Parca as fi in Codurile lui Da Vinci, apar din stanga si dreapta tot felul de rahaturi, redknee nu sunt de acord cu tine si-a demonstrat prostia live pe forum, si a abuzat de faptul ca era admin, daca tot dorea sa dovedeasca ca e om nu facea ce facuse el, ca a incercat sa stearga toate posturile, in fine...Pentru conspiratii de genul acesta ar trebui sa fie ceva scopuri "grele" la mijloc, ca "suprematia" peste piata romana de teraristica nu mi se pare un motiv bun...Dupa parerea mea aici e un joc extrem de complex de-a soarecele si pisica...inca o data parerea mea....iar cu postul sters ce sa mai zic...daca ma apuc sa injur de mama sau sa dau cu instrumentul pe forum nu rezolv absolut nimic.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 22:56

Asa am zis si noi. Nu avem cu cine. Noi l-am lasat total in pace, am si uitat de existenta lui Gratian. Numai ca il mananca in dos sa faca mereu magarii. Cand le face, apar si la noi topicuri in care il dam in fapt... Cand tace si isi vede de treaba lui... il lasam si noi in pace. Numai ca a ajuns deja prea departe asa ca de acum toate topicurile despre magariile lui vor ramane la vedere. Sper sa ii vina mintea acolo unde ii e locul, candva...

PS. Ai mare dreptate, dar culmea e ca asta vrea Gratian, sa fie doar forumul lui buricu' pamantului in teraristica din Romania. Ghinion, de trei ani nu se mai poate, ba chiar dimpotriva, pierde teren pe zi ce trece. Ori isi tine gura si isi vede de treaba lui ori o sa tot continuam asa. Am depasit demult faza enervarilor inutile, acum doar ma amuz de rautatea inutila a acestui individ cu aspect de gospodina grasuna de la tara, rozalie si specializata in barfe de bucatarie.
Avatar utilizator
Corleone
Fondator
Fondator
Mesaje: 1113
Membru din: 22 Mar 2010, 16:18
Nume: Alex Fota
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Re: Paketel aka Laurentiu Niculae

Mesajde Corleone » 15 Mar 2013, 00:19

Oare acu ca ne-a debanat, o sa imi spuna si mie care e noua parola de la contul meu? De fapt, nu cred ca am fost banat niciodata, doar mi-a schimbat parola. Si cand ma gandesc ca i-am si ajutat la mutarea vechiului forum pe actualul site.
id: alexfota91

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori