Thaolen - "Cel mai mare crescator" se intoarce !!!

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde snakefishmike » 14 Noi 2011, 16:57

alex_snake_gunit scrie:
mihai ...eu i-am zis de bettaclub :lol: :lolno: :lolno: :lolno:
e vina mea ..sa speram ca nu il intrece pe liviu :lolno: :lolno: :lolno:


:lol: :lol: :lol: :lol: Acum pe bune, desi impreuna cu Liviu detinem sute, sau poate chiar mii de betta, niciunul din noi nu spunem ca suntem "cei mai bla-bla", eu nici atat, iar Liviu cu atat mai putin. Si stii de ce? Pt. ca sunt destui oameni care fac asta, fara a fi membri vreunui forum, asociatie etc. si pt. ca nu exista o autoritate in domeniu care sa poata spune ... "X e cel mai mare". Bine, e evident faptul ca nici noi nu ne dorim asta, intrucat ne uneste o pasiune in care rivalitatile nu-si au rostul.
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
vic
Piton
Piton
Mesaje: 200
Membru din: 02 Noi 2010, 11:13
Nume: Vanghele Vincentiu Fabian
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde vic » 14 Noi 2011, 20:28

Salut, fratilor!

Eu l-am cunoscut pe Thao, am cumparat niste libarci de la el. Mi le-a adus la Cora si m-a asteptat. Nu mi s-a parut vreun jeg; ciudat- da, dar sa-i intrebati si pe altii despre mine, de ex. :lol: . Poate- adica sigur- se supraevalueaza, din motive comerciale evidente. Abilitate de a tine reptile si alte alea- cred ca o are. Perechea de Nephrurus- poate o fi facut sacrificii ca s-o aiba, stiu cum e sa iti doresti ceva si sa renunti la multe ca sa ai acel animalut.
Nu am observat insa, desi isi ia destule castane- pe drept, pentru exagerarile etalate public- sa fi raspuns cu spume la gura, sau vulgar. Inseamna ca stie sa se controleze, sau se rezuma la a-si urmari profitul- nu ca ar fi cea mai onorabila atitudine! Dar sa stiti ca sunt destui papagali, vulgari, cretini si agresivi, care sunt asa PE GRATIS, si ar fi evident la fel si pentru bani. Omul nostru e destul de rezervat in replici, nu sare calul cu insulte, si macar o face pentru publicitate-> clienti-> bani. Daca faceti comparatia cu papagali prosti, aroganti si agresivi, de care ne lovim permanent, faptul ca e cam exagerat in a-si scoate in evidenta meritele vi se va parea mai suportabil.
Sper sa inteleaga si el ca sare calul, ca are cu cine vorbi- debanarea pentru dreptul la replica este o dovada. Pana una-alta, este o figura pitoreasca in teraristica romaneasca, si cata vreme are alta atitudine decat prostimea spumeganda, vad ca nu i se refuza sansa. Ramane de vazut daca o va folosi.

Sanatate!
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde alex_snake_gunit » 14 Noi 2011, 21:02

snakefishmike scrie:
alex_snake_gunit scrie:
mihai ...eu i-am zis de bettaclub :lol: :lolno: :lolno: :lolno:
e vina mea ..sa speram ca nu il intrece pe liviu :lolno: :lolno: :lolno:


:lol: :lol: :lol: :lol: Acum pe bune, desi impreuna cu Liviu detinem sute, sau poate chiar mii de betta, niciunul din noi nu spunem ca suntem "cei mai bla-bla", eu nici atat, iar Liviu cu atat mai putin. Si stii de ce? Pt. ca sunt destui oameni care fac asta, fara a fi membri vreunui forum, asociatie etc. si pt. ca nu exista o autoritate in domeniu care sa poata spune ... "X e cel mai mare". Bine, e evident faptul ca nici noi nu ne dorim asta, intrucat ne uneste o pasiune in care rivalitatile nu-si au rostul.



Stiu; dar asta e ..nu ai ce sa le faci ..is oameni si oameni ...
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde BogdanFarm » 03 Apr 2012, 23:37

Sa scriu si eu ceva aici:

Am avut cateva conversatii cu el, am primit conversatii de la alti "copii" (in mod ciudat, imi dau add tot mai multi incepatori si ma intreaba tot felul de chestii: de la cine sa cumpere, informatii despre animale etc.) si mi se pare ca omul e un mare RATAT. Da, stiu ca sunt copil, nu'mi permit sa il judec, dar am dreptul meu sa am o parere despre unele lucruri. Mai ales ca am mai multa experienta si "vechime" ca el (asta mi s'a urcat la cap, din pacate) :lolno: .
Nu o data mi'a dat "informatii" care mi'ar fi omorat foarte bine animalele (foarte bine ca nu il intrebam din lipsa de cunostinte, ci doar sa vad ce spune.. copilaria asta). Am multe dintre ele salvate, fara un scop anume, doar sa mai rad din cand in cand.

Oricum, printre ultimele mele conversatii cu el (inainte de "ineditul" IGNORE din partea lui) mi'a zis ceva care m'a socat:

Thao Pets: usor usor ma mut in online
Thao Pets: si renunt la animale

Mda.. ce sa spun..

Citind pe indelete minunatele texte scrise de el despre diverse animale, nu am putut sa nu remarc un anume tipar in cele mai multe dintre postarile lui:

Celebra "in nici un caz nu recomand aceasta specie incepatorilor" , invocand diverse motive cum ar fi pretul animalului/terariului, marimea animalului/terariului si, evident, "experienta necesara tinerii acestui animal".

O alta replica este "si acum sa va explic cum puteti avea grija de acest animal". Bun, cele mai multe specii nici macar nu le'a vazut, daramite sa "aiba grija de ele"..

Informatiile sunt putine si de obicei gresite.

Si ultima, dar nu cea din urma: "daca aveti un exemplar adult/mai multe exemplare adulte veti vrea sa le inmultiti".

Hm.. Si dupa aceasta prezicere a intentiilor noastre, incepe el si ne explica cum se face treaba asta..


Inainte era mai suportabil, dadea tarantule si pe gratis la copii si la oameni care ii faceau reclama/gaseau clienti (nu ca asta l'ar face neaparat mai bun, dar inseamna ceva), acum insa a devenit mai defensiv, ba chiar a inceput sa faca gesturi destul de urate. Un exemplu: I'a trimis unui copil o tarantula (nu gratis, copilul a cumparat'o) , pe frig, probabil nici nu era impachetata prea bine. Tarantula a ajuns moarta la destinatie, copilul i'a cerut lui thaolen alta, dar omul a zis asa: "nu frate, nu am eu nici o vina ca a murit" etc.

In concluzie: Daca un copil/incepator care vrea o reptila sau un alt animal exotic da un search pe google, jale. Nu'i iese in cale forumul nostru (vostru, sa nu ziceti ca mi'o iau in cap), nici macar unul inferior (sunt destule), ci tocmai dl. Thaunel... care sa'l sperie cu fraze de genul "nu'ti lua asa ceva ca iti moare in 2 zile, stiu eu ft bine" si, inevitabil, sa se ajunga la "ia dinasta de la mine, e pret ft mic fata de altii, cu asta sigur de descurci frate"..

Am primit diverse conversatii cu el... soareci adulti vii ca hrana pentru un pitonas de 30-40cm, ouale de gecko leopard trebuie sa fie tari, daca sunt moi e lipsa de calciu si sunt bune de aruncat (dupa cum e si un caz pe forum, de altfel). SI, in TOATE conversatiile, acelasi lucru:

-Thao Pets: asta e blogul meu
Ioana Star: stiu
Thao Pets: sunt cel mai bun in domeniu

-Thao Pets: nu mai asculta de zice altu pe alt forum
artenie.bogdan:
Thao Pets: sterge din minte tot ce ai auzit de la altii
Thao Pets: blogul sa fie singura ta sursa de informatii

-Thao Pets: pai eu stiu normal
Thao Pets: eu stiu cel mai bine



In concluzie: Parerea mea e ca omul a cumparat, dintr'un impuls, prea multe animale. Mai multe decat putea duce. Si acum se tot chinuie sa le vanda, si de'asta e atat de disperat cu blogul, cu siteul, ca nu mai poate sa respire si el... Sau e pur si simplu bolnav psihic.

Asta e tot ce am de zis despre el, ocazional ii mai vizitez blogul in cautare de noi "perle".
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde robertcarst » 03 Apr 2012, 23:46

Elmo scrie:-Thao Pets: nu mai asculta de zice altu pe alt forum
artenie.bogdan:
Thao Pets: sterge din minte tot ce ai auzit de la altii
Thao Pets: blogul sa fie singura ta sursa de informatii

-Thao Pets: pai eu stiu normal
Thao Pets: eu stiu cel mai bine


Daca cineva e atat de credul, comod si lenes incat sa nu caute alta sursa de informare, eu zic ca mai bine sa nu gaseasca forumul asta...
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde Chuckie » 04 Apr 2012, 08:51

Si cand va ziceam ca omu' nu are toata tigla pe casa nu ma credeati... Acum ma cred multi dar oamenii prefera sa nu faca publice povestile despre/cu el. Unii sunt mai rusinosi... :lol:
roxycaramel
Varan
Varan
Mesaje: 260
Membru din: 13 Mai 2011, 16:26
Localitate: sectorul 3
Nume: Ruxandra
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde roxycaramel » 04 Apr 2012, 09:06

Adevarat!!! Il afirm pe Bogdan! Trebuie sa recunosc ca Thaolica mi-a umplut capul cu cele mai aberante lucruri pe care le-am auzit vreodata. In special cele de genu' : "Ouale de gecko trebuie sa fie tari ca cele de pasare altfel au lipsa de calciu" sau "Nu trebuie sa-ti iei N. levis levis pentru ca e prea scumpa pentru un incepator" plus ca daca reamintim de faza cu "ovarele". Am incercat sa-i zic ca a gresit si ca celula nu e ovar ci ovul dar....
Thao Pets: Ce sti tu despre asta? E foarte bine cum am scris!!!

In concluzie si mai departe omul asta e cam....pierdut
Căutându-mi drumul printr-o pădure!
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde BogdanFarm » 04 Apr 2012, 15:43

Chuckie scrie:Si cand va ziceam ca omu' nu are toata tigla pe casa nu ma credeati... Acum ma cred multi dar oamenii prefera sa nu faca publice povestile despre/cu el. Unii sunt mai rusinosi... :lol:



Si tot asa le zic eu acuma la altii :lol: :lol:
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde snakefishmike » 04 Apr 2012, 15:49

Thaolen Intaiul nascut din coasta Domnului, inteleptul si atotstiutorul.
Spre norocul tuturor Dumnezeu si-a dat seama de greseala si dupa ce s-a mai odihnit o zi, a luat munca de la capat faurind alte specimene mai demne sa stapaneasca pamantul.
Iar pe Thaolen, de mila, l-a numit bufonul sau.
Insa cum bufonul se stia intaiul nascut, facea ce facea si devenea bufonul tuturor.
Si uite asa am mai tras o portie copioasa de ras si astazi :lol: :lol: :lol:


Thaolica nene pielea tare te mananca,
Thaolica nene dute si de altceva te-apuca. :angry:
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde Chuckie » 05 Apr 2012, 11:16

Elmo scrie:
-Thao Pets: nu mai asculta ce zice altu pe alt forum
-artenie.bogdan:
-Thao Pets: sterge din minte tot ce ai auzit de la altii
-Thao Pets: blogul sa fie singura ta sursa de informatii



Se pare ca intre timp "cel mai mare crescator de la el din casa" a facut si inalte scoli de hipnoza si spalare de creiere. Sau cel putin asa crede... :lol:

Vorba unui coleg de forum, daca Becali merge la targul de la Hamm si cumpara toate animalele devine instantaneu cel mai mare crescator din lume?! Cel mai tare terarist al tuturor timpurilor?! Probabil ca da... :lol: De ce ar fi Becali mai prejos decat Tăunel... :lol:
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde alex_snake_gunit » 05 Apr 2012, 15:14

eu cred ca la numele topicului trebuie sa treci niste ghilimele ,...deci fiinta asta``i mai proasta decat credeam
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072
Avatar utilizator
andrei0001
Piton
Piton
Mesaje: 205
Membru din: 07 Iul 2010, 16:23
Localitate: Ploiesti
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde andrei0001 » 05 Apr 2012, 15:33

eu cred ca ii acordati prea multa atentie .....ma refer aici pe forum..sunt alte topicuri mult mai interesante si frumoase si zac pe undeva prin paginile anterioare !
Avatar utilizator
robertcarst
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 706
Membru din: 24 Mar 2010, 21:37
Localitate: Radauti-Bucuresti
Nume: Carst Robert Lucian
Localitate: Radauti - Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - Cel mai mare crescator se intoarce !!!

Mesajde robertcarst » 05 Apr 2012, 15:40

andrei0001 scrie:eu cred ca ii acordati prea multa atentie .....ma refer aici pe forum..sunt alte topicuri mult mai interesante si frumoase si zac pe undeva prin paginile anterioare !


Sunt de acord, cred ca cei care pot sa inteleaga ceva din subiectul asta au inteles deja ce era de inteles...
Answers, too often mutually exclusive, are easy to come by. What's more important is what questions are being asked.

Mail: robert.carst@teraristica.ro
Avatar utilizator
zimba
Varan
Varan
Mesaje: 407
Membru din: 22 Apr 2010, 14:58
Localitate: Iasi
Nume: Blidaru Silviu
Localitate: Brasov

Re: Thaolen - "Cel mai mare crescator" se intoarce !!!

Mesajde zimba » 05 Apr 2012, 19:11

vazand ca discutati de ceva timp despre cel mai mare crescator de animale exotice din Romania ...si eu curios am intrat pe siteul crescatorului sa sorb putina informatie :drool: ....
Ati vorbit 3 pagini de forum despre crescator...uitati ce parere are cel mai " pretios animal exotic "al crescatorului despre stapan :
"Thaolen (adică el): este omul cu ideile. El a fost cu ideea să ne luăm animale exotice, să facem site şi blog.Îi place să vorbească, muuult. Şi să comenteze, orice şi muuult, doar se pricepe la toate.Credeam că o să fie mai uşor cu descrierea lui, dar iar nu mai ştiu ce să spun.Nu pot să trec mai departe fără să vă spun si numele lui de alint: iubiţelul (deja a ajuns să fie al doilea lui nume, dacă îl strig pe nume e de rău), soţiorul (bineînţeles), idiotule (încă nu şi-a dat seama că e nume de alint)."
Pe acel site am invatat cum sa fac sex, natura ,calatorii si nu in ultimul rand despre O lume nebuna in frunte cu crescatorul :lol:
Chuckie ai putea face un rank de handicapat se incadreaza perfect in parametrul asta ,si el si animalul lui exotic care amuteste in preajma celui mai mare crescator din Romania :frog:
Descrierea "..." a fost luata de pe siteul celui mai mare cresator de animale din romania...
Vand Blatta lateralis

contact: Facebook : Silviu Fade
Telefon : 0745424224
email : blidaru.silviu@yahoo.ro
Avatar utilizator
snakefishmike
Breeder
Breeder
Mesaje: 427
Membru din: 27 Aug 2011, 17:50
Nume: Sirbu Mihai-Gigi
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Thaolen - "Cel mai mare crescator" se intoarce !!!

Mesajde snakefishmike » 05 Apr 2012, 21:35

zimba scrie:Chuckie ai putea face un rank de handicapat

Zimba, serios vorbind, am aduce o mare jignire persoanelor cu dizabilitati.
Individul despre care se discuta aici, nici macar in acea categorie nu poate fi incadrat. E mai jos de atat. Nici vierme nu-l pot numi, ca mi-l halesc ghecko :lol:
"Experienta este cel mai bun profesor, pt ca mai intai iti da testul si abia apoi iti preda lectia"
[color=#0000FF]Aurora Liiceanu[/color]
https://snakehardbite.wordpress.com

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori