Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & gasca

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Gratian Morar" ("Tarantule Romania", "gratian666") & ga

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 11:53

O sa pun si aici minciunile lui Paketel deoarece au legatura cu Gratian, el urmareste de cativa ani sa imi aduca o faima proasta dar din pacate pentru el nu are nimeni sa imi reproseze ceva real. In schimb Gratian si gasca lui inventeaza tot felul de magarii proaste. In 2010 spunea la toata lumea ca sunt pedofil, chiar a sunat-o pe sora unui coleg de pe forum, un pusti - Crabman, sa ii spuna sa aiba grija cu mine si frate-sau ca eu sunt pedofil. Cat de ticalos si jegos trebuie sa fii ca sa inventezi asemenea josnicii? Raspunsul e simplu, cat Gratian. Acum spune la toti ca i-am furat sau schimbat (nu sunt nici ei hotarati ce sa minta) un sarpe altei hiene din teraristica romaneasca, "Marele Crescator", o sa ii vina si aluia randul azi... nu degeaba e banat si ala la noi pe forum.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Gratian Morar" ("Tarantule Romania", "gratian666") & ga

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 11:57

De ce am pus si aici magariile lui Paketel aka Laurentiu Niculae? Pentru ca are legatura cu simpaticu' din topicul asta. Cititi ce scrie in primul print screen si ce scrie in al doilea. In prima postare paketel nu dadea nume si postarea e facuta cu cateva ore mai devreme. A doua postare, cu numele meu a aparut mai tarziu si prima a disparut. Iti poti da seama foarte usor ca doar administratorul putea sa faca editari si sa stearga postari. Si mai si permite un vot negativ despre nimic, chestie care incalca regulamentul pe care el singur l-a facut. Pai daca nu exista tranzactie, votul e dat pentru ce? Ca nu am vrut sa ingras un nesimtit? Ca nu am vrut sa ii duc animale? WTF?!

Ia uite regulamentul de la Feedback:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Gratian Morar" ("Tarantule Romania", "gratian666") & ga

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 12:24

Hai sa vedem care era in 2009 comportamentul acestui Gratian Morar din Luna de Sus, judetul Cluj. Pentru doritori am si adresa completa, primita pe vremuri chiar de la individ. Pai in 2009 cand activam pe forumul lui, minunea asta de baiat imi multumea din toti rarunchii pentru ca il invatam. Impreuna cu multi altii de la ei de pe forum. Dupa ce au constatat baetzii ca pot face bani in Romania pentru ca acum stiau despre vanzatorii de prin Ungaria, au inceput sa ma muste de partile moi... Din pacate fudulia cu prostia si rautatea gratuita merg mana in mana asa ca au continuat cu magarii mai mari decat ei. Ei, in 2010 am facut acest site si forum (http://www.teraristica.ro), moment in care am fost rapid banat pe forumul lui Gratian si au inceput magariile lui fata de mine. Doar pentru simplul fapt ca devenisem concurenta. La scurta vreme a gasit un "motiv" sa baneze toata echipa de pe teraristica.ro, mintind ca eu i-am injurat userii pe PM si ca ii pun pe moderatori sa racoleze oameni de la el. Pai ce sa racoleze? Am avea ce? Pot sa dau cel mult trei nume de oameni de calitate de acolo. Se pare ca Gratian nu poate suporta concurenta si sincer ii inteleg gandirea marunta. Cand esti un incapabil oricine te poate surclasa lejer. Ceea ce s-a si intamplat. Suntem cel mai bun forum si site romanesc de teraristica. Nu avem atat de multi useri ca Gratian dar avand in vedere ca are cativa ani avans, e normal. In schimb calitatea site-ului nostru, calitatea si cunostintele in domeniu ale celor de la noi este lejer superioara celor de pe forumul lui. Nivelul si volumul de informatie de la noi nu se poate compara cu un forum pe care nu se intampla nimic in afara de bancuri si bisnita. Gratian sunt trist ca doar asta e nivelul la care ai putut ajunge la varsta de 30 de ani sau cat naiba ai... nu poti mai mult, poate e cazul sa te resemnezi, du-ti crucea, incercarile tale de a denigra pe toti cei care pot gandi mai mult decat tine nu-ti vor aduce decat prejudicii... deja aud multe despre tine dar pana acum am zis sa stau in banca mea, numai ca daca tu nu poti sta in banca ta, poate e timpul sa te asezam noi.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: "Gratian Morar" ("Tarantule Romania", "gratian666") & ga

Mesajde Chuckie » 05 Mar 2013, 12:37

Anul trecut, dupa scandalul care s-a soldat cu banarea celor de pe teraristica.ro si cu interzicerea PM-urilor am incercat sa ii propun lui Gratian Morar un parteneriat, facem un schimb de bannere/linkuri si asa scapa de obsesia de a spiona tot ce fac userii de la el. N-a vrut. In paranoia lui a crezut ca "am eu un scop ascuns". Tristete mica, nu aveam un scop ascuns, vroiam doar sa te scap de presimtirile proaste pe care le ai mereu, uite ca sa iti demonstrez iti fac reclama chiar eu aici:
Ne permitem sa iti facem reclama Gratian, desi reclama asta ne pateaza numele. Oamenii inteligenti vor alege intotdeauna calitatea, nu cantitatea, asa ca nu ne e teama ca ne pleaca userii, cum iti e tie... pana la paranoia. :lol:

Avatar utilizator
denis
Piton
Piton
Mesaje: 207
Membru din: 24 Sep 2012, 20:41
Localitate: Galati
Nume: Baciu Denis
Localitate: Galati
Contact:

Re: "Gratian Morar" ("Tarantule Romania", "gratian666") & ga

Mesajde denis » 05 Mar 2013, 21:44

Ce urat.. :indiferent:
:whip:
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 22:12

Dupa ce Azure Dragon (Elmo) a avut curajul sa ii spuna lui Gratian ca postarea lui Paketel contravine regulamentului, Gratian a vrut sa ii dovedeasca ca sunt membru al acelui forum dar a omis ca sunt banat din 2010...


Urmarea a fost o amenintare la adresa lui Azure_Dragon urmata a doua zi de debanarea mea si a "prietenilor mei" (adminii si moderatorii de la noi):
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Chuckie » 14 Mar 2013, 22:16

Drept urmare, a doua zi Gratian a hotarat sa ma debaneze. Pe mine si pe prietenii mei... dupa cum i-am invatat noi toti caracterul, probabil spera sa facem scandal acolo pe tema feedbackului inutil al lui Paketel. Ghinion, nu dati curs "invitatiei".
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Chuckie » 16 Mar 2013, 00:40

Gratiane draga, ai depasit orice nivel al miseliei cu postarile lui Paketel si Adrianyva. Pana la urma ce faceti voi acolo sunt atacuri gratuite la persoana mea, o discutie privata cu injuraturi nu e feedback, nu te ajuta cu nimic impotriva mea, toata lumea injura, chiar si tu m-ai injurat de mama, iar ce a scris Paketel e de-a dreptul penibil. Cum sa accepti ma asa ceva? Mi se pare prea mult chiar si pentru caracterul tau "finut". Serios, ia gandeste-te un pic. Faci tot posibilul ca eu sa fiu atacat acolo de tot felul de papagali care ma urasc pentru ca i-am dat in fapt pe forum si i-am banat, fara sa aiba macar o baza reala. Hahaha, rau ai ajuns ma, sau erai asa dinainte sa te cunosc? Jenant e ca ai 30 si cati ani? Si ai impresia ca eu sunt ala "care nu se mai face mare" in toata treaba asta? Cat de mare te-ai facut tu ma cand impreuna cu Tudor lansati zvonul ca sunt pedofil? Cam cat de mare esti cand imprastii minciunile lui Thaolen ca i-am furat un sarpe desi nu poate da nici el detalii despre ce si cum s-a intamplat? Cam cat de mare te-ai facut acum cand inainte de targul de la Sankt Polten ii spuneai unuia din cei care au mers cu mine sa imi puna biletel pe spate cu Tarantule-Romania si sa imi faca poze ma? Ca sa le pui tu la tine pe forum? Nu ti se pare ca nu ai prea depasit nivelul scolii primare? Asta e tot ce poti jenantule? Esti cel mai penibil om pe care l-am cunoscut vreodata, si toate astea pentru ce? Cu speranta ca va disparea concurenta? E loc pentru toti ma pe Internet, chiar si pentru bisnitarii dintre care faci parte. Ia sa imi arati si mie cand vinzi cu factura, 38 de pagini la bursa, tu sau oricare din tagma ta, si pe urma mai discutam despre asemenea acuzatii nostime. Aaaaahahahahaha.... vai steaua ta, te roade pizma si frustrarea. :lol:
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Chuckie » 16 Mar 2013, 13:41

De mare interes Gratiane, nu e asa? Dupa ce l-am banat pe Tudor pentru ca isi facuse cont la noi doar ca sa il voteze pe Bagabond, m-a injurat cum i-a venit la gura dupa care a inceput sa manance un cacat mai mare ca el. Cam astia iti sunt adminii alesi dupa ura lor fata de mine... Daca indrazneste unul sa te contrazica e dat afara rapid. Sunt si exemple si dovezi. Uite cum recunoaste Tudor singurel... Misto? Mai am!!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Chuckie
Administrator
Administrator
Mesaje: 2883
Membru din: 29 Iul 2007, 21:59
Localitate: Militari
Nume: Valentin Nita
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Chuckie » 16 Mar 2013, 17:07

Problema ta e ca nu ai dovedit nimic zgarmand rahaturile alea vechi. Pe vremea aia ma trezeam cu injuraturi lasate noaptea de Coman pe mess si vroiai sa nu ii raspund? Ahahahaha... stii care e culmea? Dupa ce ne-a injurat si pe mine si pe Tibi ca la usa cortului, dupa ce m-a amenintat ca vine la Bucuresti si imi baga sabia pe gat si alte prostii,am dat nas in nas cu Coman la targ, si am lamurit problema. Pana una alta Coman e cel mai ok dintre toti vanzatorii de acolo asa ca n-am ce sa ii zic. Tu incerci sa ii tragi si pe altii in scandalul de cacat pe care l-ai patronat cu speranta ca vei iesi cu basmaua curata.

Ce a postat Marian Olarasu (supahero) acolo e purul adevar. Stiu si eu forumul unde prietenul tau Ovidiu a vandut scorpioni cu probleme, iti pun imediat linkul. Si ala are tupeul sa ma faca pe mine cretin pentru ca l-a banat Shakw0n acum ceva vreme. Omul la mine pe forum a reusit sa fie doar un idiot lamentabil si a sfarsit prin a fi banat de cel mai pasnic admin de aici. Dupa ce discutasem cu el si parea de treaba, si eu si Marian am vrut sa il ajutam la site-ul lui. Am si discutiile alea daca le vrei. Pana si eu am cumparat de la el, indirect ca mie nu mi-ar fi vandut, 3 scorpioni dintre care unul avea aceeasi problema pe care o acuza suedezul. Faptul ca Marian a spus adevarul e grav, asa e?

Pe vremea aia cand scria Tibi chestia aia, care e chiar irelevanta in dicutia noastra, in 2005 pe animale.ro, habar nu aveam de forumul ala. Eu am inceput sa scriu pe forumul ala prin 2007 cand mi-am luat o mare teapa de la Ramunc cu doi dragoni chinezesti. In momentul cand l-am prins cu magaria a disparut brusc si definitiv de acolo.Eu pe Tibi l-am cunoscut prin 2008-2009 si sincer e unul dintre cei mai de treaba oameni pe care ii cunosc, si un biolog (cu scoala) foarte pasionat de reptile si care in momentul asta chiar isi da doctoratul in herpetologie. Cred ca pentru mine e suficient.

Textele astea ieftine si fara continut real care va caracterizeaza ne-au satrurat pe toti. Cred ca e doar o problema de timp pana o sa va dea si altii pe fata. Asa e romanul, mai las, pe ascuns spune tot dar cand e sa o spuna verde in fata tace malc. majoritatea imi spun ca mai cumpara animale de la voi si nu vor sa nu mai aiba posibilitatea asta. Aia e, Romania si caracterul romanesc.

Ce te prefaci tu ca nu intelegi e faptul ca eu nu aduc animale altora, cu mici exceptii, majoritatea prieteni. Prin 2009 v-am adus la toti animale la preturi foarte bune fata de ce va vindea Ramunc (300 lei un kingsnake, 200 lei un cornsnake) si pe vremea aia eram "cel mai de treaba si cel care va ajuta pe toti", asa e? Eram omul caruia ii multumeai si pe forum si pe mess. Din 2009 nu am mai adus nimanui animale... ca voi. Pe cand voi chiar sperati sa traiti din asta ma looserilor. Sincer eu va urez vanzari bune la toti, mi se rupe de ce vindeti voi acolo si nici nu incerc sa va elimin pe voi. Tot incercati sa bagati textul asta dar cred ca toti au observant care sunt marile mele vanzari din ultimii ani si care sunt ale voastre. Chiar nu ma intereseaza si zau ca nu traiesc din asta. Asa ca sanatate si noroc! Ura ta penibila datorata doar faptului ca ai un site si un forum concurent, mult mai capabile decat ce ai reusit tu sa faci in mai multi ani decat noi ar trebui sa te stimuleze sa faci mai mult, nu sa arunci cu rahat in mine. Dar tu atat poti, sa ma faci pedofil, hot de serpi, bosorog, sa le spui altora sa imi puna biletele pe spate la targ etc. Numai magarii imi faci de ani si m-am cam saturat de prostia si rautatea ta. Ceea ce era de demonstrat a fost demonstrat.

Cei banati la mine sunt cativa nesimtiti aparuti ca in orice domeniu si in teraristica de la noi. Asta e tara, astia sunt oamenii. Din fericire pentru mine nu sunt obligat sa ii pup in cur ca sa imi faca postari pe forum. Pe thaolen il tii ca doneaza terarii la concursuri dar pe la spate il faceti de balci cat puteti. Si mai si spui ca de aia il tii. :lol: Ai dat afara moderatorii (Elmo si Alex_snake_gunit) pentru ca au indraznit sa iti spuna ca tii toate leprele acolo. Atat poti omule. Nu te obosesti sa editezi magariile spuse impotriva mea desi sunt numai abjectii dar te obosesti rapid sa stergi postarile in care oamenii mi-au dat dreptate sau in care au acuzat prostia aia de feedback. Esti jenant. Resemneaza-te sau mobilizeaza te spre mai bine.

Mai e probabil o problema, si cred ca de fapt asta va doare cel mai rau, problema pentru care ne-a injurat si Coman demult. Pe forumul asta am afisat de la inceput site-urile expozitiilor din Ungaria si unde posibilii vostri clienti pot vedea preturile reale. De asemenea site-urile principale de la nemti sau austrieci, unde tot romanu poate sa vada care e pretul real al animalelor pe care le vindeti voi la suprapret.

Pana una alta spui numai magarii fara rost. Poate voi dezvolta si a patra personalitate, macar eu am personalitate... :lol: De ce am sau nu am copii si nevasta...batranel, mosneag, bosorog... si multe alte magarii, va pasa de mine rau de tot de 3-4 ani incoace. Dar nici voi nu aveti multi ani in urma mea. O sa va vina si voua randul sa vi se spuna de astea. Timpul trece repede. Sa tineti minte! :lol:

Te mai intreb ceva. Ce ai avut de castigat starnind un scandal fals creat de Paketel si in care ai implicat mai multi oameni deja? :lol: Exact ce ziceam, daca nu era despre mine tot scandalul nu permiteai atatea magarii acolo.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Bobi
Varan
Varan
Mesaje: 287
Membru din: 08 Ian 2013, 22:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: cercelarubogdan@yahoo.com
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Bobi » 27 Mar 2013, 17:48

Hai sa va spun o mica poveste despre Gratian si "merele de aur" ce am patit eu la ei pe site! Zilele trecute am observat ca baietii dupa tarantule fac reclama la un site, am intrat si eu ca tot omu, curios fiind sa vad ce vand ei acolo, si am observat ca au de vanzare numai "vise", ca altfel nu le poti numi. Vand soparle de sute de euro, pe 77 lei si nu numai si am vrut sa fac comanda bineinteles ,oricine ar fii vrut.....naiv cum sunt, nu am crezut in spusele altora am crezut ca sunt ei nebuni ,dar defapt io sunt ala! Si am postat in topicul cu subiectu unde baietii vand de toate ,defapt nu vand nimic ca e o mare teapa si domnului Gratian nu i a convenit ce am scris acolo si bineinteles ce sa vad a 2 a zii, ca nu mai am postu, ca la sters! Ce vreti voi sa demonstrati, pe cine vreti voi sa ofticati sau sunteti bolnavi psihic ? Va plictisiti in casa ?

Am scris foarte frumos: "Gratian, sau al cui este site ul, de ce mi ati sters postul ? Am zis ceva gresit, dupa spusele colegilor de mai sus banuiala mea se adevereste ! Sau mi ai sters postul pentru simplu fapt ca sunt din Bucuresti si acesti domni trimit peste tot mai putin in capitala Romaniei ? Nu e problema, ca poti trimite si in prahova am si acolo casa! Sau am zis ceva gresit ? Te rog frumos sa imi raspunzi la intrebari, ca sa stiu de ce mi sa sters mesaju ?"

Si bineinteles, mi sa sters inca o data si nimic.... au bagat cui, ro, j, au facut firma unde se mai plateste si cu cardu ,super tare si nu poti cumpara nimic. Si mi se pare mie sau nu trimite in bucuresti deoarece aici este concurenta lui ? Deci mie mi se rupe eu nu ma bag in scandaluri, sunt paralel, defapt eram ,dar am vazut cu ochii mei ca omu e ...sub orice critica (poti sa imi dai ban sau ce vrei tu oricum sunt degeaba acolo daca imi stergi posturile ).

In urmatoarea poza am apucat sa fac printscreen ( postu asta a fost sters ieri si pus la loc dupa ce mi la sters pe cel in care ma adresez lui gratian)
SI ma si intreaba ai alta posibilitate unde sa trimitem ? Si ii zic da in Prahova si imi sterge postu....ce inseamna asta ? :))))

Imagine


Si nu sunt singuru care ii faci de tot cacatu astia nu merita sa detina site ul ala sunt niste copii batrani ! Ma mir cum nu i a sters si lui postu!

Imagine
Imagine
2.2.0.0 Rhacodactylus ciliatus
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 27 Mar 2013, 20:01

Sunt de toată jena ăștia cu magazinul lor online. Atât de profesioniști sunt că ne fură textele :hang: Aveți aici un exemplu, să fac alte cercetări nu m-au ținut nervii.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
ciprisabau
Breeder
Breeder
Mesaje: 181
Membru din: 15 Oct 2011, 17:44
Nume: Cipri
Localitate: Ms.

Re: Gratian Morar (aka"Tarantule Romania", "gratian666") & g

Mesajde ciprisabau » 28 Mar 2013, 00:10

Clar ca e mai simplu un copy paste decat putina cercetare :) Asta e, probabil atat vor si rezista pe piata. :whip:

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori