Gik

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 24 Aug 2010, 18:07

Da,ai dreptate,dar in cazul meu,daca nu stia,putea sa imi spuna ca nu stie...Nu sa imi zica ca e de la naparlire :)
Avatar utilizator
Chunkypops
Piton
Piton
Mesaje: 213
Membru din: 27 Apr 2010, 19:07
Localitate: Brasov
Nume: Alin N.
Contact:

Re: Gik

Mesajde Chunkypops » 28 Aug 2010, 12:59

Mie mi-a cerut 200 numai pe terariu, deci terariu+agama 200 sigur nu era ceva in regula.
+ ca nu te-ai interesat destul... toata lumea verifica anumite treburi inainte sa isi ia un animal. Te-a batut profitul
______________________________________
You can take the cat out of the jungle
But you can't take the jungle out of the cat!
_________________
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 28 Aug 2010, 14:21

Avand in vedere ca am intrebat despre ce e vorba,si el m-a mintit,ce ar fii trebuit sa fac ? :)
Avatar utilizator
Chunkypops
Piton
Piton
Mesaje: 213
Membru din: 27 Apr 2010, 19:07
Localitate: Brasov
Nume: Alin N.
Contact:

Re: Gik

Mesajde Chunkypops » 29 Aug 2010, 13:10

Ai facut ce trebuia, ai scris aici. In rest nu ai ce sa mai faci. Imi pare rau pentru animal.
______________________________________
You can take the cat out of the jungle
But you can't take the jungle out of the cat!
_________________
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 29 Aug 2010, 14:03

Stiu,doar ti-am raspuns tie la ce spusesei.Multumesc.
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Gik

Mesajde Danut » 30 Aug 2010, 11:24

andrei0001 scrie:Daca te uiti in pozele din topic se vad clar acele pete negre. PLUS nu ti se parea cam mic pretul.???...2 mil pe o agama plus terariu...Daca intradevar era sanatoasa tinea omu la bani si o dadea pana la urma dar asa........tu ai fost cel care a muscat momeala.Asta e ...! Mai bine mai pui un ban in plus si iei un animal sanatos decat sa te zgarcesti pentru un mil si sa regreti...! ( stiu din propria experienta !!!! )
Si uite asa cei care aduceau animale nu le mai convine sa aduca, deoarece vine un bisnitar cu un animal vai mama lui si na romanu se duce unde e mai ieftin !


Cum adica asta e,a muscat momeala? Adica ghinionu tau si norocul lui ca a reusit sa te pacaleasca??Iar despre pret ,asta nu justifica nimic,eu am vandut un mascul de p,regalis cu 50 de lei desi unii cer 1 milion,asta inseamna ca masculul meu era bolnav DOAR pt ca l`am dat la jumatate de pret??Am si cumparat la jumatate de pret si a fost totul ok.Ai o parere gresita pe care o mai si impartasesti la altii!
Avatar utilizator
Danut
Varan
Varan
Mesaje: 339
Membru din: 10 Apr 2010, 13:36
Localitate: Craiova
Nume: Danut
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Gik

Mesajde Danut » 30 Aug 2010, 11:34

Eu cred ca omul ar trebuie sa iti dea banii,sa ii dai terariul dar sa iti dea banii!!Se vede de la o posta ca si`a batut joc,si ca stia ca animalul are probleme grave si probabil sa si interesat despre cate sanse mai are.Mie imi suna a ceva premeditat,si poate suna prea incisiv,dar astfel de oameni trebuie dati afara,asta pana nu mai tepuiesc 2 3 insi!
Avatar utilizator
andrei0001
Piton
Piton
Mesaje: 205
Membru din: 07 Iul 2010, 16:23
Localitate: Ploiesti
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Re: Gik

Mesajde andrei0001 » 31 Aug 2010, 20:08

:)) se vede ca nu ati inteles nimic !
In primul rand nu ii dau dreptate lu gik ! In al doilea rand omu nu dadea de nebun asa ieftin ! (stia el ceva) ! Gandeste logic ! Daca imi iau un sarpe de 3 mil si apoi dupa o luna il dau cu 2 apoi usor usor scad pretu si il dau in 500 de mii ce iti spune asta ? CA nu are ce face omu cu banii sau ca o da ca sa scape de ea ?
Ideea e ca din topicul acela de vanzari mai mult de 60% sunt animale wc ,bolnave sau cine stie ce !
La inceput ziceam si eu de R sau V ca da animalele scump dar apoi mi-am dat seama.Prefer sa cumpar de la R sau V decat sa ma zgarcesc si sa cumpar un "mort viu "!
Akita nu ma cert cu tine iti dau doar un sfat pe care mie nu mi-i l-a dat nimeni !!!!


Danut : "Cum adica asta e,a muscat momeala? Adica ghinionu tau si norocul lui ca a reusit sa te pacaleasca??"
Ma bucur ca ai inteles ! :thumbup:
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 31 Aug 2010, 20:43

Andrei,nu ma cert,dar iarasi nu inteleg...
Daca imi iau un sarpe de 3 mil si apoi dupa o luna il dau cu 2 apoi usor usor scad pretu si il dau in 500 de mii ce iti spune asta ?


Crezi ca eu stiam istoricul lui? Cu cat a cumparat el agama si unde a ajuns?E o chestie asa de simpla de inteles...

eu incepator==>el mincinos==>animal mort

Ce ti se pare ca am gresit din chestia asta? :)
Ca de acum incolo o sa am grija asta e una...dar ce spui tu,in mod neintentionat ii da lui dreptate,cel putin asa vad eu lucrurile...

Si legat de ce a zis Danut , chestia care ai pus-o tu intre ghilimele,cred ca ai inteles-o gresit,el imi dadea mie dreptate...


Edit: nu m-am zgarcit,te rog nu mai fa referire la pret,nu are nicio legatura pretul cu decizia mea de a cumpara animalul,intelege
Avatar utilizator
olarasu.marian
Fondator
Fondator
Mesaje: 466
Membru din: 24 Mar 2010, 16:58
Localitate: Bucuresti
Nume: Marian Olarasu
Localitate: Galati
Contact:

Re: Gik

Mesajde olarasu.marian » 31 Aug 2010, 20:55

Stim cu totii ca alegerea unui animal este deseori impulsiva si poate iti scapa unele detalii din dorinta de a avea animalul cat mai repede in casa.
Eu as prefera sa citesc si varianta lui Gik, daca exista...
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 31 Aug 2010, 21:22

Pe Gik nu l-am mai vazut nici pe mess de mult..
Dyller
Ou
Ou
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2010, 21:27
Nume: pirvu andrei

Re: Gik

Mesajde Dyller » 23 Ian 2011, 23:48

Eu am numai voturi bune pt el ca mia vandut un terraru mare si frumos+decor+substrat cocos si a vrut sami dea si plante naturale dar naveam ce face cu ele, mia dat si mix de b.lateralis cu n.cinerea si 4 soareci la 20 lei, mia schimbat mealworms cu greieri am mai luat si substrat creta furajera
deci 5 voturi pozitive
Dyller
Ou
Ou
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2010, 21:27
Nume: pirvu andrei

Re: Gik

Mesajde Dyller » 23 Ian 2011, 23:57

dar o sal anunt despre asta si o sa aflam si povestea lui
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde BogdanFarm » 05 Mar 2011, 20:45

eu am luat de la gik o femela leopard tremper albino si un cornsnake normal+ hrana de mai multe feluri, deci multe voturi pozitive pt gik!!
Avatar utilizator
BogdanFarm
Crocodil
Crocodil
Mesaje: 642
Membru din: 18 Dec 2010, 21:40
Localitate: Bucuresti
Nume: Bogdan
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde BogdanFarm » 02 Apr 2011, 18:32

un vot pozitiv pentru gik :beer:
multam pentru sobolan!

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori