Gik

Parerea voastra despre vanzatorii / cumparatorii de animale de la noi. Forum nerecomandat copiilor. Aceste pagini pot contine injuraturi si expresii vulgare.
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Gik

Mesajde Akyy1994 » 19 Aug 2010, 13:07

Acum 4-5 zile,nu mai stiu exact,am cumparat de la gik o agama cu barba..Se pare ca agama avea o infectie foarte urata si raspandita,care a creeat o necroza la nivel cutanat..El mi-a spus ca nu are nimic,ca e de la naparlire,si eu fiind incepator nu am putut sa il contrazic.Am adus-o acasa,am hranit-o am ingrijit-o,ma pregatisem extrem de mult inainte si eeram foarte entuziasmat.Ai mei ziceau ca ma stresez prea tare,ca deja am tot ce e necesar si in fine..eu vroiam sa ma asigur ca o sa am un animal sanatos si fericit.Azi,mai exact acum,a murit...Imi pare asa de rau de ea,dar macar stiu ca nu se mai chinuie... :cry:

Un vot negativ pentru Gik....
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Gik

Mesajde Crabman » 19 Aug 2010, 13:34

:angry:
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 235
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: Gik

Mesajde Shak » 19 Aug 2010, 18:00

Crabman nu e frumos gestul tau. Se pare ca baiatul se chinuie cu animalul.
http://www.teraristica.ro/forum/viewtopic.php?f=59&t=435&start=15
http://www.shak.ro

1.2.0 Varanus Acanthurus (Ackie Monitor)
0.0.1 Varanus Doreanus (Blue Tail Monitor)
Avatar utilizator
Crabman
Varan
Varan
Mesaje: 440
Membru din: 25 Apr 2010, 00:32
Localitate: Constanta
Localitate: constanta

Re: Gik

Mesajde Crabman » 19 Aug 2010, 18:03

:lol: era pt gik si toti cei ca el
[img]http://forum.portal.edu.ro/uploads/av-134581.gif[/img]
Hey Earl!Hey Crabman!
Avatar utilizator
Shak
Breeder
Breeder
Mesaje: 235
Membru din: 09 Mai 2010, 12:04
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Tiberiu Salciuan
Contact:

Re: Gik

Mesajde Shak » 19 Aug 2010, 18:14

Sorry. Venea imediat dupa mesajul lui fara alte explicatii si am interpretat altfel.
http://www.shak.ro

1.2.0 Varanus Acanthurus (Ackie Monitor)
0.0.1 Varanus Doreanus (Blue Tail Monitor)
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 19 Aug 2010, 18:40

Si eu am crezut ca Crabman imi arata mie gestul :lol:
Multumesc Shak,si tie Crabman,am interpretat gresit :D
radu
Gecko
Gecko
Mesaje: 64
Membru din: 10 Apr 2010, 23:17
Localitate: Cluj-Napoca
Nume: Radu
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Gik

Mesajde radu » 19 Aug 2010, 22:41

cu Gik ai vorbit? Ma gandesc ca inainte sa ii dai un vot negativ ar trebui sa vb cu el. Poate intr-adevar nu a stiut nici el ca e vorba de o infectie. Daca nu e de acord sa iti returneze banii sau sa schimbe animalul, merita un vot negativ, dar daca a fost o gresala si te despagubeste nu e asa mare lucru. Nu sunt toti experti si nu stiu toti cand un animal e bolnav sau nu
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 19 Aug 2010, 22:47

Gik mai are cativa gecko leoparzi,o iguana,doua tarantule si doi serpi..parca nu imi vine a crede ca a fost intamplator ca a vandut-o chiar cand era asa de bolnava..repet,era o infectie grava,am aflat acum ca a avea si paraziti..

Edit: Da ,am vorbit si cu Gik,si el mi-a spus ca ii pare rau si credea ca umflaturile de pe pielea agamei care erau negre si tari,erau urme de la betadin....
Avatar utilizator
shakw0n
Fondator
Fondator
Mesaje: 1116
Membru din: 27 Mar 2010, 01:32
Localitate: Constanta
Nume: Alex B.
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Gik

Mesajde shakw0n » 19 Aug 2010, 23:11

Am cateva intrebari, inainte sa iei animalul ti-a spus ca are o problema agama sau ti-a vandut-o ca si cum era perfect sanatoasa?
Tu ai vazut agama in poze inainte sa o cumperi? Stiai de infectie? Iti returneaza banii?
Remember: It is important that you know the needs and requirements of your pet before you obtain the animal. You should never, ever obtain an animal before researching its needs and preparing the housing and conditions.
Imagine
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 19 Aug 2010, 23:24

Inainte sa o cumpar,am cerut poza,a postat una dar nu se vedea spatele reptilei.Eu am sesizat ca are chestiile alea pe spate(cand m-am dus la el acasa),si l-am intrebat ce sunt.El mi-a raspuns ca sunt de la naparlilre,ca nu ar trebuii sa imi fac griji...Peurma,cand l-am instiintat ca este vorba despre o infectie ,la vreo 2 zile,mi-a zis o alta poveste,ca el credea ca sunt urme de la betadin (tin sa amintesc ca prima oara a zis ca e de la naparlire).

Cat despre returnarea baniilor,nu am vorbit cu el despre asta.
Avatar utilizator
andrei0001
Piton
Piton
Mesaje: 205
Membru din: 07 Iul 2010, 16:23
Localitate: Ploiesti
Nume: Andrei
Localitate: Ploiesti

Re: Gik

Mesajde andrei0001 » 20 Aug 2010, 16:44

Daca te uiti in pozele din topic se vad clar acele pete negre. PLUS nu ti se parea cam mic pretul.???...2 mil pe o agama plus terariu...Daca intradevar era sanatoasa tinea omu la bani si o dadea pana la urma dar asa........tu ai fost cel care a muscat momeala.Asta e ...! Mai bine mai pui un ban in plus si iei un animal sanatos decat sa te zgarcesti pentru un mil si sa regreti...! ( stiu din propria experienta !!!! )
Si uite asa cei care aduceau animale nu le mai convine sa aduca, deoarece vine un bisnitar cu un animal vai mama lui si na romanu se duce unde e mai ieftin !
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 20 Aug 2010, 17:07

Auzi Andrei,tu crezi ca eu fiind incepator puteam sa stiu ca ESTE o infectie? NU PUTEAM.Si poate sunt eu nebun dar in poza nu prea observ absolut nimic,si chiar daca as fii observat,el mi-a zis ESTE DE LA NAPARLIRE,si nu aveam cum sa il contrazic.Si chestia cu romanul care se duce la ieftin este o chestie care chiar m-a enervat pentru ca in primul rand NU m-am dus unde era mai ieftin,am vazut pe cineva care vindea o agama cu tot cu terariu si mi s-a parut ok,avand in vedere ca el mi-a pus ca e sanatoasa,si in al doilea rand,nu ai cum sa stii tu cum m-am gandit eu sau cum am vazut lucrurile ,asa ca daca ai chef sa te iei de mine sau ai chef de cearta,CHIAR nu e cazul,pentru ca nu stii cum e sa te pregatesti pentru un moment zile intregi,si din cauza ca cineva te minte ca este ok,tu nestiind,sa iti moara animalul in brate.Iti cade lumea in cap.Daca ai trecut prin asa ceva,atunci nu cred ca e cazul sa ii dai dreptate lui gik.
Avatar utilizator
Colban Mihai-Codrin
Administrator
Administrator
Mesaje: 631
Membru din: 22 Mar 2010, 17:03
Localitate: Vatra Moldovitei, SV
Nume: Mihai-Codrin Colban
Contact:

Re: Gik

Mesajde Colban Mihai-Codrin » 20 Aug 2010, 21:04

Akyy1994 scrie:Auzi Andrei,tu crezi ca eu fiind incepator puteam sa stiu ca ESTE o infectie? NU PUTEAM.Si poate sunt eu nebun dar in poza nu prea observ absolut nimic,si chiar daca as fii observat,el mi-a zis ESTE DE LA NAPARLIRE,si nu aveam cum sa il contrazic.Si chestia cu romanul care se duce la ieftin este o chestie care chiar m-a enervat pentru ca in primul rand NU m-am dus unde era mai ieftin,am vazut pe cineva care vindea o agama cu tot cu terariu si mi s-a parut ok,avand in vedere ca el mi-a pus ca e sanatoasa,si in al doilea rand,nu ai cum sa stii tu cum m-am gandit eu sau cum am vazut lucrurile ,asa ca daca ai chef sa te iei de mine sau ai chef de cearta,CHIAR nu e cazul,pentru ca nu stii cum e sa te pregatesti pentru un moment zile intregi,si din cauza ca cineva te minte ca este ok,tu nestiind,sa iti moara animalul in brate.Iti cade lumea in cap.Daca ai trecut prin asa ceva,atunci nu cred ca e cazul sa ii dai dreptate lui gik.


Omu are perfecta dreptate...plus ca alegerea pretului sau alte detalii de genu nu scuza minciuna in nici un caz...iar daca cel de la care a cumparat nu era sigur in privinta faptului ca petele sunt de la naparlire putea sa ii spuna ca nu e sigur...acum faptul e consumat...sa speram ca pe viitor nu o sa mai ai parte de experiente de genu si sfatul meu prietenesc e sa lucrezi numai cu oameni de incredere, chiar daca nu au animalul pe loc macar sa se merite asteptarea!
Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Agent Green!
www.agentgreen.ro
Avatar utilizator
Akyy1994
Varan
Varan
Mesaje: 288
Membru din: 12 Iul 2010, 19:33
Localitate: Bucuresti
Nume: Aki C.
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Gik

Mesajde Akyy1994 » 20 Aug 2010, 21:48

O sa am grija pe viitor,stiu ca asta a fost o prostie din partea mea sa cumpar practic de la un necunoscut...
Avatar utilizator
alex_snake_gunit
Varan
Varan
Mesaje: 484
Membru din: 25 Mar 2010, 22:35
Localitate: Temesvar
Nume: Alex M.
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Gik

Mesajde alex_snake_gunit » 24 Aug 2010, 15:47

Nu prea exista la noi inca cunoscatori :)
Cam greu sa iti dai seama cand o reptila i bolnava sau are paraziti si nu tot deauna i viina vanzatorului :)ca nici el nu stie mare lucru ,,,,,
si mie m`au murit 2 soparle pan` acu ,asta e sun animale exotice nu pisici tre sa stii in ce te bagi :) ;)
Life`s a Bitch!
Ma gasesti la :alex_snake_gunit
sau pe tel la : 0757123072

Înapoi la “Feedback”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori